Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez miért történik?

Ez miért történik?

Figyelt kérdés

Egy drasztikus kalóriamegvonással fogytam 10kgot, bár még ehhez is elég sok idő kellett (5-6 hónap).


Most elkezdtem újra enni pár hete, jóval többet (eddigi 1600-1800hoz képest 2500+) és gyorsan (nagyon gyorsan) jön vissza a súly, de a tükörben nem annyira szembetűnő. Pl.: 3 nap alatt +2kg, összességében minden visszajött pár hete, de a tükörből nem tűnik úgy.

Ez mitől van?

Nyilván rosszabb a fizikum, mint volt, de nem sokkal.



dec. 21. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
36%
Mert a szervezeted a drasztikus kalóriamegvonás után végre érdemi energiához és tápanyaghoz jut, és elkezd vizet, sót, elektrolitot, glikogént megkötni, ami jelentkezik a mérlegen is.
dec. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%

Mert a drasztikis kalóriamegvonás mellett a tested ehhez elkezdett alkalmazkodni. És az alapanyagcseréd kisebb lett mint alapesetben. Igy azzal a kcallal amivel amuyg sulyt tartanal, hizol.

Sokkal tpbb ido es energia ezt visszaforditani mintha eleve egeszsegesen fogytal volna.


Amugy az elejen 2-3 kg meg normalis is a szenhidrat betoltodik az izmaidba stb. De annal tobb nem

dec. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3 nap alatt +2 kg, az max víz meg salakanyag. Fizikai lehetetlenség lenne zsírban felszedni ennyit ilyen rövid idő alatt, úgyhogy szerintem ne aggódd túl. :) Viszont lehet hogy jobb lenne fokozatosan visszatérni a súlytartó kalóriádhoz, mert ez így elég sokkoló lehet a szervezetednek.
dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
10 kilót drasztikus megvonással 2 hónap alatt is le lehet adni, biztos, hogy drasztikus volt az? Mert egy normál tempó is 3-4 hónap.
dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mármint, számomra volt drasztikus, mert BMR kalória + mozgás mellett is "csak" ennyi ment le. 5-6 hónap alatt 10kg mínusz tökéletes ütem, csak ennyi kalóriával többet vártam volna, de az is benne van, hogy elszámoltam magam, amit kétlek.
dec. 21. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!