Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy veszitek rá magatokat?

Hogy veszitek rá magatokat?

Figyelt kérdés
Én már sokszor kezdtem bele diétába, de néha annyira megkívánok valamit, például egy hamburgert, hogy úgyérzem abba kell hagyam mert nem bírom tovább. Mit mondok ilyenkor magatoknak, hogy tovább bírjátok?
2010. okt. 22. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

2 éve nem eszem csokit, a tejcsokit nem szerettem soha, mindig étet ettem, cukrokat nem szeretem, mekiben meg kb 9 éves koromban voltam utoljára.

A csokiról lemondani nehéz volt, addig szinte függő voltam, aztán arra gondoltam, hogy költhetem másra is a pénzem, és mondogattam magamban, hogy ettől kövér leszek, pattanásos (hajlamos vagyok csokitól kipattogni), nem tesz jót.

Először marha nehéz volt, de utána simán :D Most már felé sem tudok nézni :)

2010. okt. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Pár éve 10 kilótól szabadultam meg. Ha nagyon rámjött az ehetnék étkezések között, akkor vizet ittam, illetve megettem 1-1 gyümölcsöt, általában almát. A kenyeret és az édességet teljesen kiiktattam a diéta alatt az életemből, abonettel vagy puffasztott rizzsel helyettesítettem. 1-1 alkalommal mozizásnál engedélyeztem magamnak egy kis pattogatott kukoricát.Nehéz volt, de miután beindult a fogyás sokkal könnyebben győztem meg magam, hogy nem feltétlenül kell megennem azt, amit megkívánok.
2010. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%

Szerintem meg hülyeség az összes diétás baromság.

Egyél rendesen a szád íze szerint és kezdj el edzeni.

Járj ki futni (csak erdőbe mert a beton tönkre teszi a bokád), járj el edzeni valahova, legyen rendszeres akár napi szinten.

Mozogj és légy a friss levegőn minnél többet télen nyáron!

2010. okt. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem meg egyátalán nem hülyeség ráálni egy profi diétára. Ha a szám íze szerint ettem volna, már rég a hullaházban kötöttem volna ki. Ahogy jön az eredmény egyre komolyabb szintre lehet eljutni és egyre erősebb az akarat.
2010. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát nem tom szívem szerint egész nap nutellás kenyeret zabálnék...

amugy járok konditerembe azzal nincs gond.. csak ott is ha 300 kalóriát le tornázok. kivagyok merülve és úgy érzem, hogy semmi értelme, én már kövéren fogok meghalni.

Diétát így nem csinálok, hogy akkor ma ezt kell ennem holnap meg azt, csak ami itthon van abból próbálom kihozni a legjobbat, de mikor anyu megvesz magának 2 zacskó csokit, amit persze én eszek meg, mert nem bírom nézni egész, hogy nap a tévé tetején van, és bezabálom.

Elmegyek onnan, de akkor is bennem van az "úúúgy kíváánom" érzés..

2010. okt. 22. 16:58
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg megkérheted, hogy segítsen neked. Például hogy nem árulja el neked, hogy vett csokit, és nem rakja ki jól látható helyre. Már ezzel az aprósággal is nagyon megkönnyítheti a dolgod :)
2010. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Lehet enni fogyókúra alatt is 1-1 kocka csokit, akár rendszeresen. Megenni az egész zacsival, csak mert van... ne haragudj, mohóság.

A hamburgert is meg lehet enni néha napján. De ha kétnaponta hamburgert kívánsz, az nagyon gáz.

Fejben dől el minden, vagy akarod, vagy nem.

Vagy tudod, mire van szükséges a testednek, és azt adod neki, vagy nem.

Hamburgerre és csokira pl. nincs. Kell viszont fehérje, zöldség, gyümölcs, vitamin, rost. Légy tudatosabb és ne koplalj.

Nem lehet "kúrázni", mert ha az időszakos diéta után visszatérsz ahhoz, ami most van, ugyanolyan kövér leszel, mint most. Nem véletlenül lettél ilyen.

Megvonni semmit nem kell és nem szabad, olyan táplálkozási szokásokat kell kialakítani, ami hosszú távon tartható, de az egészséges és alacsony kalóriatartalmú ételek dominálnak benne.

2010. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Én kb. 3 hete kezdtem el rendesen fogyózni. Meguntam hogy ilyen kövér vagyok és neki álltam (november 7-8. lesz 1 hónapja) rendesen enni és sportolni tornázni. Többszöri nekifutásra sikerül rávenni magam, úgy értem hogy már kisebb próbálkozásaim voltak. Szerencsére most már a nehezén túl vagyok és már nem olyan nagy gyötrődés kinyitni a hűtőt. Nem akarom magamba tömködni a csokit, hamburgert stb. Erőt kell venni magadon és hidd el egy idő után teljesen hozzá szoksz és nem fogod kívánni. Én sem változtattam mindenen, de a legfinomabb, legkívánatosabb dolgokat muszáj elhagyni (csoki, hamburger, kenyér stb.). Hiába fogsz mozogni ha mindennap 2 zacskó csokit magadba tömsz csak a lelked lesz könnyebb hogy mozogtál a tested nem. Én is a fogyózás előtt napi rendszerességgel ettem csokit napi szinten kb. 2-3mat és valamikor este 9-10 után is ha megkívántam vagy pizzát, sütit. Változtatni akartam és sikerült, fiatal vagyok nem akarom az életem ezzel elszarni hidd el megéri az életed dönti el és megkönnyíti.

Sok sikert hozzá hiszem hogy sikerülni fog (muszáj :D)!

2010. okt. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!