Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgás formát választan...

Milyen mozgás formát választanál a helyemben?

Figyelt kérdés

Rettenetesen elhíztam.

Majd 110kg vagyok a 165cm-mel. Nő


A munka rendem miatt majdnem mindennap 12 órázok. 12 órán keresztül nem ülök le egy percre sem. Jelenleg sajnos nem megoldás a munkahely váltás.. viszont mivel így elhíztam eszméletlenül fájnak a lábaim. Munka után hulla fáradtan semmihez sincs kedvem, de mivel nem kedv kérdése ti milyen mozgással próbálkoznátok a helyemben?



#mozgás #elhízás #12óramunka
jan. 19. 08:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Amilyen mozgásformára van lehetőséged, pénzed, affinitásod hosszútávon.
jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább először a bevitt kalóriákat csökkentsd le. Egyél napi csak 2000 kalóriát. Aztán, mikor lejjebb ment a súlyod, akkor gyorstempójú séta, majd úszás. Hétvégén csak van időd mozogni egy órát, nem?
jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%

Bármit. Mivel elhíztál ha súlycsökkentés a cél, a legjobb amit tehetsz a dobozolás és a kevesebb étel. Tudom hogy 12 órázás mellett nehéz de nem lehetetlen én is így kezdtem.

Ha nem tudod merre indulj fogyás tekintetében az étkezésben akkor legelső lépésnek nézs meg az Okostányért. Internet kiadja. Próbáld meg eszerint összeallitani az étkezéseidet. Ha jól eszel akkor tovább jollaksz ezaltal kevesebbet is eszel. A masik amire figyelj hogy folyadekbol csak vizet igyal esetleg kavet teat vagy barmi ami natur. Es keruld el a bolti csomagolt edessegeket chipseket kekszeket.

Első lépésnek a fentiek is nagy valtozast fognak hozni es ha lepesenkent epited be a jo szokasokat akkor konnyebb. Elso cel lehetne mindig csomagolni kagadnak 2-3 etkezest munkaba ami az okostanyer szerint van osszeallitva.



Visszaterve a mozgasra pedig bármi jó. Nagy túlsullyal a legjobb talán a séta. Vagy munka előtt vagy munka után menj el sétálni. Már 20 perc is sokat tesz. Vagy ha busszal jársz, szállj le ket megaloval hamarabb minden nap.

Amikor meg nem dolgozol lehet 45 perc seta. Szepen lassan lehet emelni de ne hirtelen akarj 1-1.5 orat sportolni mert nem is jo hirtelen ennyit terhelni a testet meg el is veheti a kedved.


Ha a setalas annyira nem tetszik akkor pedig otthon keress egy youtube videot. Van nagyon sok setalos edzesterv is meg tulsulyosaknak valo is. Azok kozul valogass. Pl kyra pro kanadai lany csatornajan talalsz olyat hogy zenere mozog, lepked es az egesz video vegere meglesz a 10 000 lepes.

jan. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Egyelőre séta! Ha kevesebbet eszel mellette, viszonylag hamar érezni fogod, hogy használ. 10 kiló fogyás után (ami meglepően hamar bekövetkezhet) kezdj el valamilyen alacsony intenzitású, lépegetős, zsírégető aerobikot, alkalmanként egy óra, hetente legalább három négy alkalommal, a napi séta mellett. Ilyenek szerencsére vannak a youtube-on is.
jan. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Ha 12 oran at le se ulsz, akkor ez meg boven sok is ekkora sulyhoz.

Dieta, aztan ha mar lement 15-20 kilo, konnyebb lesz sportolni is.

jan. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

A sétával is egyet tudok érteni meg azal is hogy a fizikai munka egyelőre elég mozgás.

Inkább az étkezesbe fektess időt és energiát

jan. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Napi 12óra munka mellett biztos, hogy nem sportolnék, hiszen pihenni is alig lenne időm. Ha meg nem ülsz le egésznap, akkor bőven meg van a mozgás, talán még sok is. Egyszerűen másképp étkeznék és meglenne a hatása.
jan. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Hmm, ilyen nagy súllyal 12 órát állni... Nagyon-nagyon egészsgételen. A minimum hogy visszeres leszel tőle, az izületeidnek is nagyon roszsat tesz. Szerintem egy munka sem ér annyit, hogy tünkre tedd az egészésgedet. :(

Én úsznék a helyedben. Ennyi álldogálás mellé a séta csak még több extra megterhelés a lábaidnak, az úszás viszont nem terheli, kíméletes. Igen, sajnos ezt elég macerás beiktatni, de ezek mellett a feltételek mellett nem nagyon látok más egészséges alternatívát.

jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Miket eszel egy nap kb?

Azt szedd össze tételesen, írj le minden mennyiséget magadnak, ne szépíts rajta.

Csökkentsd az étel mennyiségét első körben, egy hét alatt is ilyen súllyal 2-3 kg-t simán tudsz fogyni.

Üdítő helyett vizet igyál, ha eddig ittál ilyesmit, mivel észrevétlen csúsznak le vele extra 200-300 kalóriák, ha sokat iszol belőlük.

Kezdésnek az is jó, ha mondjuk a főételhez pl főzelékhez ettél eddig egy szelet kenyeret, azt hagyd el az első hétekben. Ha este filmezés közben megkívántál még vmi kalória dús nassolni valót, azt hagyd ki.



Pár hét alatt le lehet jönni a felesleges kalória bevitelről.

jan. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

9-es választ kiegészítve, mert hülyéskedett velem a szövegbeíró.


Mozgásnak először séta. És ha van kapacitásod hétvégén eljárnék úszni, vagy edzőterembe elliptikus trénerezni, szobabiciklizni.

Neked olyan mozgás kell, amivelkíméled az ízületeidet.


De ahogy írtam, tapasztalatból mondom, hogy egy-egy dolgot elhagyva már lehet fogyni. Pl. Napi 3 szendvicset megettem a melóban és csak otthon kajáltam este 6-kor, de akkor bazi sokat. 3 szendvics helyett először 2-re váltottam és igyekeztem otthon nem bezabálni estére. Üdítőt dobtam ki a fenébe. Ezekkel az aproságokkal is elindultak lefelé a kilók.

jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!