Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a különbség a regenor és a...

Mi a különbség a regenor és a ketogén diéta között?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom mindkettőnél nagyon visszafogott a szénhidrát fogyasztás, helyette a fehérjéket és a zsírokat helyezi előtérbe, de mi különbség akkor? És melyik a hatásosabb, ha az ember fogyni szeretne? Van itt esetleg olyan, aki mindkettőt próbálta már?

jan. 27. 15:01
A kérdező szavazást indított:
A regenor hatásosabb
A ketogén hatásosabb
9 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

"Mi a különbség a regenor és a ketogén diéta között?"

A ketogén mögött van egy évtizedek óta megcáfolt áltudományos baromság, a regenor mögött pedig csak egy pár éves marketing bullshit. Mindkettővel a tudatlan laikusokat célozzák, és mindkettő káros egészségügyileg. Hogy az ökörségeik tekintetében miben térnek el, azt te is ki tudod guglizni, senki nem fog összehasonlító elemzést írni kommentben.

"melyik a hatásosabb, ha az ember fogyni szeretne?"

Egyik se. A kalóriaszámolás (kalóriadeficit) és életmódváltás hatásos egyedül, pláne hosszútávon.

jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azért van ám arc rendesen. Honnan tudod, hogy senki nem fog összehasonlító elemzést írni kommentben? Mindenkivel beszéltél már?
jan. 27. 15:24
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

"hány ember nem is számolja a kalóriákat, csak bizonyos diétát követ (pl. regenor) és mégis lefogy"

A fogyásnak nem feltétele az ész. Attól még, mert nem vagy tisztában a kalóriák fogalmával és a táplálkozás alapjaival, még fogyhatsz, csak a tudatosság hiánya miatt magadat szopatod, és a hosszútávú sikereidet lehetetleníted el. Ráadásul a hülyéknek eladott áldiétákkal együtt járnak a negatív egészségügyi következmények.

jan. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Azta, megérte jelenteni a válaszomat. :D


Regenor diéta, keto diéta, BÁRMILYEN diéta a kalóriadeficiten alapszik, ha ezt kénytelen vagy megérteni, az már nem én gondom. :D


Na de most mit csinálsz? 2-2 válasz a regenor és keto-n is. Döntetlen. Hogy fogsz akkor dönteni? Sehogy, mert nem segített senki?


A ketogén diétát súlyosan epilepsziás embereknek találták fel anno, szóval ebből is következtethetsz arra, hogy ezt nem feltétlen kellene követni senkinek.

jan. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyiket sem próbáltam, nem is tervezem. Kalóriadeficittel sikerült lefogynom.
jan. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A regenor tartalmaz megszorításokat a szénhidrátokra vonatkozóan, de közel sem annyira, hogy a szervezet ketózisba kerüljön. Tele van olyan bullshitekkel, hogy pl a kenyeret frissen nem, de pirítva lehet fogyasztani, mert úgy elpusztulnak benne az élesztőgombák. Kérdem én melyik, ami sütés alatt nem pusztult el szerencsétlenben? A tejet tiltja, ellenben tejsavót árulnak borsos áron étrendkiegészítőként, amitől állítólag majd fogysz. Én durván allergiás lettem a regenoros diéta alatt, valószínüleg a tejsavótól. Most paleo-ketogén étrenden vagyok, időszakos böjttel kombinálva. Nagyon sok megszorítással jár, de 3 hónap alatt elmúlt a magas vérnyomásom, rendeződött a vércukrom, elmúlt a csonthártyagyulladás a lábamban, megszűntek az izületi fájdalmaim. Most készülök laborba, kíváncsi vagyok mi lesz az eredmény. A legutóbbi olyan volt mint a karácsonyfa. Emellett 20 kilót fogytam, és nem éhezek, nincsenek falásrohamaim. Igaz ehhez az kell, hogy számolom a kalóriát is, mert a sok zsír miatt könnyű elszállni. A kalóriszámolást nem lehet megúszni semmivel, mert alapvetően a kalóriadeficit amitől a fogysz a többi csak az életminőségedet és az egészségi állapotodat befolyásolja. Azért hogy az állati zsírok mellett legyen egészséges is, sok avokádót fogyasztok, valamint tőkehalmájat és bio olívaolajat.
febr. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én a regenor diétát próbáltam, persze tisztában vagyok vele, hogy az itóka semmit nem ér. Fogytam 10 kilót de természetesen azért mert kevés kalóriát fogyasztottam. Ez a drága itóka nélkül is menne, én csak azért költöttem rá, mert így legalább betartottam a diétát, nehogy pénzkidobás legyen :D
febr. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Körülbelül mintha azt kérdeznéd, mi a különbség a mezőgazdasági kézi munka és az edzőtermi mozgás között.
febr. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!