Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen mozgásforma lenne jó...

Milyen mozgásforma lenne jó kezdésnek? Illetve mennyi lenne az a kalória mennyiség amivel deficitben lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Kicsit elveszettnek érzem magam ezügyben. Sajnos a terhesség alatt felszaladtak a kilók. Most 5 hónapos a kicsi, már nem szoptatok. 175 cm vagyok, 95 kg val🫤

Elhagytam a fehér lisztet, cukros dolgokat. Heti 2x 3x megyünk ki sétálni akkor olyan 5 6 km megyünk. Itthon viszont nem sok a mozgástér mert kicsi a lakás, így ellustultam. Csináltam netről kardió edzés videót, de kb 15 perc és végem. Vagy folytassam azt és fokozatosan fog jobban menni? Illetve gondolkoztam még a hullahoppozáson, de az hatásos lehet?

Köszönöm ha segítetek.


jan. 31. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Ilyen adatokkal olyan 1500 kalóriát kellene enned naponta a fogyáshoz. Olyan mozgást végezz, ami élvezetet nyújt, és olyan intenzitással, amit bírsz. Otthon lehet erősíteni, kint meg jó a gyaloglás.
jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kevés az 1500... 1700 körül van a BMR-ed, annnyit meg kéne enned. [link]

A mozgás pedig nagyon kevés így. Mindenképp nyomd tovább a kardiót, nagyon gyorsan bele fogsz jönni. :) Én is így kezdteem, 20 perces edzésekkel, majd belehaltam, csatakosra izzadtam... Aztán minden alkalommal egyre könnyebb lett. Ez két hónapj volt, most már simán 1 órás edzéseket tolok. Persze elfárodok, izzadok kicsit, de közel nem úgy mint amikor kezdtem. És ugye most már 3x annyi idő az edzés... És ha javasolhatom ne csak kardiót nyomj, hanem később vigyél majd bele erősítő gyakorlatokat is. Ugyan az kevesebb Kcal felhsználás, de izomosodsz ami szépen formál, és hosszabb távon állítólag magasabb alapanyagcseréhez vezet ha izmosabb vagy. Azt nem tudom hogy ez valóban igaz-e, de az biztosan igaz, hogy feszesebb testet eredmányez az izom, szóval már csak azért is megéri. :)

jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen ez a mozgás tényleg nagyon kevés, tudom és érzem. Régen egy tanyát üzemeltettünk, rengeteg állattal, reggeltől estig kemény fizikai munkával. Na akkor nem is volt ilyen gondom. Most viszont a panel teljesen leszűkítette a mozgást és teljesen ellustultam.

Köszönöm szépen a válaszokat😊

jan. 31. 11:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#2es kb leirta amiket en akartam


Kiegeszites hogy nezhetsz konnyebb es hosszabb edzeseket es fokozatosan emelheted.

jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt át tudod számolni

[link]

jan. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Így 1954 kalóriát ír ki. Mozgáshoz azt tettem be hogy ülőmunka, ès nem sportolok. Tegnap számoltam a neten 1630 kcal jött ki amit megettem. Soknak találtam, de akkor ezek szerint az még jó lehetett.
jan. 31. 11:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűbb, ha leszeded telóra a yaziót vagy a kalóriabázist. Az utóbbit nem ismerem, de hasonló, gondolom. Beírod az adataidat, meg mikorra hány kg szeretnél lenni, majd kiszámolja a napit. Itt be tudod írni, amit eszel és látod, ha túlléped. A sportnál meg én a helyedben kezdő tornákat keresnék, és ha már nem fáraszt le, akkor lépnék durvábbra. Egyébként a Gyerünk anyukám oldalon rengeteg torna van, 5 nehézségi szinten. Vannak start és szülés utáni programok.
jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7 ezekkel az a baj hogy sokszor irreálisan kis számokat adnak ki a cél fuggvenyeben

1750 koruli a BMR amit én számoltam neked. Szóval ennél ne egyél kevesebbet soha.

Ulo eletmodban ennek kb 1.2-1.3szorosat egeted el egy nap. Ez kb 2100 kcal.

Szóval ha 2100 kcal alatt eszel es 1750 felett akkor tudsz egeszsegesen fogyni. Amikor mozogsz akkor tobbet. Es minel kozelebb az 1750hez annal gxorsabbam



Ha lement 7-8 kilo akkor ujra kell szamolni mert valoszinuleg kevesebb lesz.

jan. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az 1esre ne hallgass, 1500kcal nagyon kevés, nem kell koplalnod. 2000-2200kcal körül már simán fogyhatsz, de azért próbálj hozzá fokozatosan többet mozogni.
febr. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fent már elmondták a lényeget, nem ismétlem.

Viszont az is fontos, hogy figyelj magadra, és tényleg ügyelj a fokozatosságra, meg hogy eleget egyél. A babával is sok dolog van, te is még regenerálódsz, ezt nem szabad siettetni, egy év nem sok erre, szóval csak lassan járj, tovább érsz. A szervezeted meghálálja majd, ha most nem kezded kifacsarni, pláne nem sokkal szülés után.

febr. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!