Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért eszünk mindenhez köretet?

Miért eszünk mindenhez köretet?

Figyelt kérdés

Egyszerűen hihetetlennek tartom... És gondolom először a miértet kell megérteni...


Más országokban simán köretnek számít a párolt borsó, vagy egy sima saláta, grill zöldségek.

De nálunk ehhez még muszáj rizs/krumpli mert különben a "gyomorban marad" ?!🤡🤷

25 éves vagyok életmód váltásban vagyok egy ideje felfedeztem több köret alternatívát is mint a bulgurt, kölest, quinoa, kuszkusz, hajdina stb, ezeket fogyasztom is.

De amikor csinálok egy jókora adag zöldséget és egy szaftos húst egyszerűen nem tudom megenni köret nélkül 🤷 🤦 Ha meg is eszem rosszul érzem magam utána, és nem érzem magam jól lakva 😂


Biztos vagyok benne, hogy ez belénk lett nevelve de, hogyan "írtsam" ki magamból?🥲



febr. 7. 10:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is megszokás. Én úgy cselezném ki, hogy a szaftos húshoz többféle köretet tennék a tányérra, méghozzá nagy adag zöldsalátát vagy párolt zöldséget, és mellé egy mini adag főtt krumplit. Akkor nincs hiányérzet.

A nem szaftos húsok mellé is kívánod a köretet? Pl. egy grillcsirke mellé?

febr. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem a problémát. Miért kéne magában enni szaftos húst? Miért nem jó hozzá a bulgur, a köles, a quinoa, a kuszkusz, a hajdina, a rizs, a krumpli, a saláta, a grill zöldség? Miért kéne ezeket kiírtani?
febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem azért kíváno d köretet, mert a nélkül éhes maradsz. Nekem tök jó a hús salátával, csak akkor több húst kell enni ahhoz hogy jól lakjak. Egyébként meg a köret nem hülyeség, sok hasznos dolog van bennük. Pl szénhidrátot nagyrészt azzal fogyasztunk. Amit tudom, sokan ellenségnek tartanak, de nem az. Épp úgy szüskgése van rá a szervezetnek mint bármi másra. Egy kiegyensúlyozott étrendben benne van a köret is. De persze nyivlán nem mindegy hogy milyen. Nyilván jobb egy bulgur, mint egy olajban sült krumpli. :)
febr. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Jó ötlet :) ki fogom próbálni mert nagyon idegesít :D


Igen egyébként mindenhez kívánom a köretet ugye így szoktam meg 🤦

Ráadásul főzelék sincs kenyér nélkül, meg ragu levesek sem...

febr. 7. 10:29
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
De mi a baj a kenyérrel?
febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%

mi a gondod a kenyérrel??


ne lépd túl a napi kalora keretedet aztán kész


nyugodtan egyél köretet

febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk a főzelékhez meg a levesekhez a kenyér az durva. :D Én max a gulyásdhoz meg a bableveshez eszem kenyeret, az visoznt tényleg csak megszokás.
febr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

#5

Nincs baj a kenyérrel (:....

febr. 7. 10:32
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Anny a baj a kenyérrel, hogy magas a Kcal tartalma, így ha túl sokat eszel belőle, nem tudod tartani a napi keretedet. Pl én reggelire mindig pirítóst eszem, de az már nem férne nagyon bele hogy még az amúgyis kalóriadús főétel mellé betoljak még 200 Kcal-nyi kenyeret... Ráadásul tök feleslegesen, mert anélkül is jól lakénék az adott étellel.
febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

#7 igen ez a baj hogy felesleges kalória bevitel.

Nincs rá szükségem, csak megszokás mert falun belénk verték hogy egyed a kenyeret/köretet mindenhez mert különben a gyomorban marad :D

Ez pedig brutálisan belém rögzült.

Én csak szeretném levetkőzni ezt a rossz szokást :)

febr. 7. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!