Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így mennyire lenne káros?...

Ez így mennyire lenne káros? Van értelme? Formásodás?

Figyelt kérdés

Szállodában dolgozom adnak ételt de elég gyér... Reggelente szendvics. Ebédre kb 4 napos bármi... Pl.rizs, főtt krumpli stb nokedli félig főtten van saláta ha nem eszik meg előlem. Vacsira paradicsomos tészta hetekig. Eddig vettem magamnak melegszendvicsnek valót.



Ha heti 3-4 alkalommal lefutnék 30 percet kb közepes távon ( 5km/h??)


Ez mennyire lenne hatásos , káros?


Nincs semmi amibe tudok főzni, egy melegszendvics sütőm van.

Ha fogyni nem is de formásodni szeretnék inkább + jobb legyen az erőnlétem.

Kb 6 éve futottam normálisan utoljára. Egy éve futottam 2xkm , év elején pedig 1km-t erre volt energiám.


30L/ 146cm kb 75 kg sajnos nincs mérleg.



febr. 13. 13:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
62%

Futástól nem fogsz formásodni.

Ételrendelés nem játszik? Akár csak az ebédekre.

Illetve tudsz magadnak salátákat csinalni, csak zoldseget kell darabolni. Vsgy megvenni boltban a zacskósat.

Ha 75 kg vagy és 146 cm akkor nagyon sokat kéne fogyni. Nem lehet hogy túlbecsülöd magad?


Ha a formásodás a cél akkor inkább heti 3x keress valami minimum 45 perces videót. Pilates, rosito edzes, ancos vidoe barmi lehet. De a futad nem epit izmot

febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

"Ez mennyire lenne hatásos , káros?"

Hatásos mire? Káros pedig miért lenne, ha tudsz belőle regenerálódni? Káros maximum azért lenne, mert 25 kiló túlsúllyal akarsz futni rossz technikával, rossz mobilitással, rossz cipővel, rossz talajon mindenféle edzésterv nélkül.

"formásodni szeretnék inkább + jobb legyen az erőnlétem"

Formásodni az izmosodástól lehet, azaz a progresszív súlyzós edzéstől. Ha az erőnlét alatt viszont az állóképességet érted, azt nyilván remekül fejleszti a futás, ha az ember jól csinálja. Amire viszont neked elsősorban szükséged lenne, az a kalóriaszámolás (kalóriadeficit) fogalmának megismerése.

febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nem tudok rendelni sajnos.

Az itt adott ételektől kb éhen halni lehet egyaltalán nem egészségesek.

Nem becsülöm túl magam sajnos ennyi voltam mikor otthon mértem. Vastagabb a csontozatom. Hasomon látszik a kiló meg plöttyedt a hátsóm.


Nem tudok kalóriát számolni, mert fogalmam sincs hogy 5 karika uborka hány kcal lehet stb

febr. 13. 14:12
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

"Nem tudok kalóriát számolni, mert fogalmam sincs hogy 5 karika uborka hány kcal"

Nem is 5 karika uborkán fog múlni a sikered. Ha te 146 centivel 75 kiló vagy, akkor ez a túlsúly sem az uborka által keletkezett.

febr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%

A lényeg hogy egyél kevesebbet. Ha eddig mindig a tányér 3/4ére szedtél akkor mostantól szedj csak a felére.

Anélkül nem megy hogy energiát raknál bele.

Ha meg veszel egy tk kenyeret, pár csomag sonkát meg egy humuszt vagy sajtkrémet akkor meg is van a reggeli meg a vacsi. De vehetsz túrót is meg füszereket és összevered túrókrémnek.

Zabot enni se nagy truváj. 50 gr zabpehely, 10 dkg zsírszegény túró és 1 valamilyen gsumolcs felkockázva. Ha nagyon száraz, pár evőkanál joghurt.

De azzal ha már magadnak csinálod kontrolláltan a reggelidet és eszel mellé 10-15 deka zöldséget, már sokat tehetsz. És nem óriási összegekről beszélünk.

febr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Biztos nem is a mértéktelen evés miatt. Mert alapból alig eszek egésznap mindig is keveset ettem. Mellesleg pajzsmirigyes vagyok csak xarnak otthon mindenre.

Köszi hogy már egyből azt feltételezed hogy egy buta p!na aki csak zabáp egésznap aztán rí hogy ő kövér. Ilyen magas vagyok ennyi kilóval. Nekem a csuklóm akkora , mint sok pasasnak a bokája azért maradjunk ennyiben is.

A BMI index már rég felejtős dolog 45 kilónak kéne legyek az szerint... Kb a csontozatom ennyi. Igen van rajtam zsír meg háj hát sajnos ez van ez így esett. A hasamon eddig is volt háj mikor 60 kiló voltam és napi 5 kmt futottam , vastag a vádlim hát ez ilyen. Igen xar alakom volt akkor is meg most is de jelenleg ez van. Bocsi ha gusztustalan vagyok tudok róla hidd el engem zavar a legjobban.

febr. 13. 15:21
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

Úgy tűnik minden segítő szándék ellenére a hozzáállásod nem változott. Eldöntötted rég hogy nem tudod/nem akarod ezt csinálni.

Amíg nem teszel semmit addig hiába. Alapbetegseggel meg főlg


A fogyás pedig minden egyes embernek csak kalóriadeficittel lehetséges. A hízás vagy a nagyobb súly tartása pedig szufficittel. Tehát csak és kizárólag úgy fogsz tudni fogyni, ha kevesebbet kalóriát eszel. És ez mindenkire igaz. Mivel kalóriát számolni nincs lehetőséged ezért ezt csak a mennyiség csókkentésével tudod elérni. Nem feltételeztem semmit hisz leírtad miket eszel. Megértően, a lehetősegeidhez mérten álltam elő megoldási javaslattal


Ha pedig nem a fogyás a cél hanem a formásodás akkor csináld az erősítő edzést. De ha így folytatod az életvitellel alapbetgseggel akkor sajnos ebből simán lehet cukorbetegség.


Egyébként 152 centis nőként 76 kiló vagyok. A testzsírom 39 százalék. Az egészséges 30 százalék alatt van. Garantáltan te is minimum 10 de inkább 15 kilóval vagy több a kelleténél. És nem, ezt nem BMIhez mérve mondom hanem személyes tapasztalatokra és dietetikai ismeretekre támaszkodva.


Ha nem változtatsz semmit a mostani szokásokon akkor bizony te sem fogsz változni. Ha meg egyszerű lenne, mindenki vékony lenne.


Remélem egyszer eljutsz az elhatárizásra hogy tényleg belevágj egy tudatosabb, egészségesebb életmódba

febr. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

"pajzsmirigyes vagyok"

Ez maximum 200-300 kalóriás különbséget jelent egy egészséges ember alapanyagcsere szintjéhez (BMR) képest, úgyhogy önmagában semmilyen pajzsmirigy diszfunkciótól nem szökik fel az egyénre 25-30 kiló túlsúly.

febr. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

De, azért vagy 75 kiló, mert rettentően sokat eszel.


A pajzsmirigy meg csak kifogás, nem más ;). Én is az vagyok, mégis simán tartom a súlyomat évek óta.

Mondjuk nem is eszek kettő helyett.

febr. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Érdekes itt mindenki azt hiszi hogy aki dagadt az zabál is hát jó is lenne. Éhen halnátok attól amit én eszek ... Kb ez csak nyálverés mert ti már túl vagytok rajta a másikat meg fikázzátok. Kösz gyk (y) mást se vártam
febr. 14. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!