Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van értelme több kalóriát...

Van értelme több kalóriát bevinni bizonyos napokon?

Figyelt kérdés

28F 130kg


1600/nap a heti átlagom.


Anyagcsere szempontjából van értelme annak, hogy mondjuk 15-20 naponta csinálok egy 3000-3500 kalóriás napot?


jan. 20. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez iszonyat éhezés amit csinálsz. Tehát minimum 2300-2500 kalóriát minden nap meg kellene enned. Fogyáshoz is. 1600 kalóriával én fogyok 75 kilós alacsony nőként. És elég gyorsan. Neked ez a testednek éhezés és tuti bajod lesz. Ha más nem, lelassul az anyagcseréd és 1 év múlva jossz a kerdessel hogy lefogytal csomit, 1200 kaloriat eszel es megis hizol. Es hogy lehet ezt helyrehozni. Mostanaban egyre tobb ilyen kerdes van es mindig ugyanaz a valasz: nem szabadott volna ilyen szintu deficitet tartani es hosszu honapok munkaja helyrehozni.


A kérdésedre visszatérve: a legjobb a testre hallgatni. Pl nagyobb edzés után kívánhatod. Ilyenkor érdemes is enni.

Egyébként ha egy nap többet eszel es másnap böjtölsz amedsig rudsz az elősegítheti a t3 és t4 pajzsmirigy hormonok aktívabbá tételét. Pl ha platózik valaki fogyás során akkor abban segíthet.

Amúgy nincs jelentosege es legjobb ha annyit eszel amennyi jolesik vsgy amennyi a szuksegleted

jan. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez éhezés. Minden nap ennél több kalóriát vigyél be
jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#1, #2



Abszolút nem éhezés, hülyeséget ne írjatok neki.

Azt írta, hogy napi 1600 kalória. Ez pont, hogy jó. Fogyni akar, nem szinten tartani. A szinten tartáshoz kevés az 1600 kalória, de fogyáshoz jó.

1000 kalória és az alatt éhezés, valóban. 1600 az jó, ráadásul azt sem tudjuk, hogy sportolsz e egyáltalán valamit, mert minél többet mozogsz, annál nagyobb a kalóriaigényed. Ha ülőmunkát végzel, akkor 1600 kalóriánál többet én nem ennék a helyedben.


Ahogyan fogysz, úgy kell csökkenteni a kalóriákat is HA (!) nem sportolsz, mert a tested hozzászokik az alacsonyabb kalóriához, és kevesebbet kell enned, ahogyan fogysz, DE (!) ha sportolsz, akkor ez már nem igaz, mert ha mozogsz, akkor több lesz a kalóriaigényed, így 1600 kalóriával is bőven tudsz heti 1 kilót fogyni, HA mellette sportolsz heti 4-5 vagy még több alkalommal.


Ha bizonyos napokon beviszel 3000-3500 kalóriát, akkor abból előbb utóbb az lesz, hogy akkor legközelebb nem 15-20 naponta csinálsz ilyet, hanem 10 naponta, aztán 5 naponta, és végül elérkezel oda, hogy nem fogysz, sőt, hízol is. Sok ember alábecsüli a kalóriákat, nem jól számolnak, azt hiszik, hogy keveset ettek eddig, plusz azt hiszik, hogy ha ők napi 20-30 percet kocognak, akkor hoppá 500 kalória le is megy, pedig nem!


A sportot nem is kell számolni, olyan értelemben, hogy hány kalóriát égetünk el vele, mert ezt nem lehet kiszámolni, körülbelüli érték van, de ezért felesleges számolni, arról nem is beszélve, hogy 80%-ban a kaján fog múlni, hogy te hízol, vagy fogysz.


Volt egy térdsérülésem, nem sokkal később kezdtem el a diétát, napi 1500 kalóriával, 121 kiló, 182 cm magas, 24 évesen.

Nem sportoltam semmit, nem is tudtam volna a rossz térdem miatt, ezért valamit valamiért, mivel sportoltam, a kalóriát kellett alacsonyan tartanom.

Ahogyan fogytam, úgy csökkentettem a bevitelt, mivel nem sportoltam, ha sportoltam volna, akkor nem kellett volna csökkenteni, de így kellett, lecsökkentettem 1200 kalóriára, és a fehérje mennyiségét növeltem, a szénhidrátot pedig csökkentettem, mivel ha nem sportolsz, nincs szükség annyi szénhidrátra.


10 hónap alatt 41 kilót leadtam, heti 1 kiló fogyással. Ez 5 éve volt, és azóta is 82 kiló vagyok. Tehát érteni is kell hozzá, amit írtak előttem, hogy éhezés az 1600 kalória, hát nem. Akkor lenne éhezés, ha nyomnád a sportot ezerrel, meg mellette nehéz fizikai munkát dolgoznál napi 8-12 órában, na, akkor már éhezés. Amúgy nem.

jan. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja azt még elfelejtettem írni, hogy te most fogyni akarsz, vagy szinten tartani?

Mert ha az utóbbi, akkor az 1600 kalória tényleg kevés.

Napi 2400-2600 kalória körülbelül, amivel tartod a súlyodat, azt a 130 kilót.

Ezzel nem hízol, de fogyni sem fogsz. A többit már leírtam.

jan. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!