Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az időszakos böjtnek tényleg...

Az időszakos böjtnek tényleg van értelme, mint ahogy mondják, vagy csak szóbeszéd és az az idő alatt bevitt kalória a mérce? (bővebben lent a kérdés)

Figyelt kérdés
Sok megoszló vélemény van tudományosan is, gyakorlatilag is. valaki azt mondja, hogy számít az, ha semmi kalóriát nem visz be az ember pl 16-24 órán át, valaki meg azt mondja, hogy aki böjtöl csak azért fogy, mert a kis időintervallumban bevitt étel kalóriája jóval kisebb, mint amit általában eszik. Akkor most melyik az igazság?

2023. jún. 28. 22:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha be tudsz vinni 4-6-8 óra (amikor ehetsz) annyi kalóriát, amivel szinten tartasz, egy dekát sem fogsz fogyni.


Maximum azért lehet hatásos, mert vannak olyan emberek, akiknek könnyebb 1-2 (ki tudja hány) étkezést kihagyni mint folyamatosan kevesebbet enni. Ez által keletkezik egy deficit, és fogy.

2023. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát ha a nap közben elosztva eszek kevesebbet, akkor az is ugyanúgy hatásos gondolom
2023. jún. 28. 23:57
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván
2023. jún. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az időszakos böjtnek nem a fogyás a lényege, önmagában attól nem lehet fogyni. Ha időkereten belül többet eszel, mint amennyit elhasználsz, akkor hízni fogsz.
2023. jún. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem fogyás miatt csinálom. Hanem mert ezerszer jobb a közérzetem így. Nem vagyok éhes soha, nem vagyok fáradt, tele vagyok mindig energiával. Ez a böjtnek köszönhető.
2023. jún. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A kalóriadeficit a lényeg, az időszakos böjt egy módja ennek, van, aki szereti. Masoknak meg a 6x evés jön be, vagy a zsírszegény étkezés, másoknak pont, hogy az alacsony szénhidrát magas zsír, vagy vegán étkezés. Tökmindegy tulajdonképpen, a deficit a lényeg, azon kívül meg csináld úgy, ahogy neked jólesik.
2023. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A napi, de inkább a heti össz kalóriabevitel fog számítani és az, hogy kalóriadeficitben legyél.


Én közel 1 évig csináltam 20 órás böjtöt, a 4 órában bevittem a szintentartáshoz lévő kalóriám és kész. Nem fogytam, de nem is ez volt a célom.

1 óra alatt is lehet 3000 kalóriát enni, ez nem ezen múlik.

2023. jún. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én most pont ezt csinálom, de nem az egészségügyi hatásai miatt vagy ilyenek. Olyan 11-12 körül eszem először és 17 órakor utoljára. A munkában 500-600 kcalt eszem, majd otthon amikor hazaérek jöhet egy 1000 kcalos nagy zaba :D Ez azért jó nekem, mert akkor több minden belefér. Napközben szendvics + protein shake, aztán munka után meg amit akarok. De számolok így is. Még éppen szokom, az elején vagyok. De jobban tetszik, mint az, hogy lemondjak a kedvenceimről. De ekkor sem mekit tervezek enni, tegnap pl rántottát ettem, de 5 tojásból, két sajtos kiflivel és majonézzel :D Amivel könnyen összejött az 1000 kcal. De jobb volt így, mintha csak tojást és zöldségeket ettem volna.
2023. jún. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17%

Az igazsag amit irsz. Kevesebb ido alatt a legtobb ember kevesebbet eszik meg. Semmi tobb.


A bojt raadasul noknek kifejezetten veszelyes is lehet a hormonok miatt

2023. jún. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!