Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

Mit tegyek, ha a szüleim nem engedik, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 166 cm és 56 kg.


A szüleimmel élek, és amikor nem eszem lisztet/ cukrot/ zsíros ételeket, jön az, hogy jaj de még fejlődő szervezet, jaj biztos az interneten látta ezt a hülyeséget, satböbbi satöbbi.

Ha ezután is ellenkezem, hatalmas jelenetet rendeznek, és szó szerint belémerőszakolják az ételt. Mielőtt bárki írná, nem, ez nem egy kifogás a fogyás és az egészséges táplálkozás ellen, mert én tényleg szeretnék egészségesebb és karcsúbb lenni. De hogy tehetném meg, ha egyszerűen a szüleim nem teszik lehetővé?


Igaz, nem csak akkor eszem, amikor velük együtt vagyok, de legtöbbször igen. Amúgy is, amikor hazaerek, egyébként is kötelező ennem velük, mert "különben nem eszem semmit".


Nyomják belém az egészségtelen ételeket, es így lehetetlen akár egy dekát is fogyni.


Próbáltam velük beszélni, de nem jött össze.


Most mi legyen?



márc. 2. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nincs szükséged fogyásra.
márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Fogynod nem kell, lisztet cukrot zsírosat pedig ajánlott kis mértékben fogyasztani.
márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
32%

Menjtekej el együtt a háziorvoshoz és kérdezzétek meg hogy mit tegyetek.

Egyébként igazuk van abban hogy nijcs szükséged fogyásra. Az furcsa hogy egészségtelen ételekből akarják hogy többet egyél

márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
79%

"Mit tegyek, ha a szüleim nem engedik, hogy fogyjak?"

Az adataid alapján nincs szükség fogyásra.

"amikor nem eszem lisztet/ cukrot/ zsíros ételeket, jön az, hogy jaj de még fejlődő szervezet"

Se a liszt, se a kristálycukor, se a telített/transz zsír nem esszenciális élelmiszer egy fejlődő szervezet számára (a szüleidnek nem sok fogalma van a dietetikáról), ettől függetlenül nyugodtan egyél lisztet, cukrot, zsírt, hisz moderált mértékben semmilyen problémát nem okoznak.

márc. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

Leírás alapján nem kell fogynod. De elég idős vagy már ahhoz, hogy beállj a konyhába.

Ha készítenél pár dolgot, ami neked jobban bejön, és látják, hogy eszel,megkóstoltatod velük is, mindenki boldog.

De amúgy tévhit, hogy lisztet, cukrot, zsírt SOHA nem ehetsz.

márc. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Egyél nyugodtan, csak nem kell túl sokat enni. Ha teljesen visszautasítod az ételt, az nem normális.

Egyébként ideális a súlyod. Sportolj, ha jobb formában szeretnél lenni.

márc. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
59%

Valamiért a szüleid féltenek, hogy táplálkozási zavarod van/lesz. Innen mi nem tudjuk megítélni, hogy ennek van-e alapja. Nyilván az nem helyes, hogy egészségtelen ételekkel “tömnek”. Próbálj beszélni velük, esetleg új ételeket kipróbálni, ha nyitottak errre.


Egyébként magasság/súly alapján nem kell fogynod. Ha szeretnél formálódni, sétálj, biciklizz, esetleg erősíts otthon.

márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Mert semmi szükséged fogyni, és nagyon helyes, hogy nem engedik.


Én sem engedném - voltam anorexiás, pont így kezdődött.

168/56 kilóval kitaláltam, hogy nekem fogyni kell - csak néhány kilót, 52 már jó lesz (WTF? :D)


Aha, 35 kilósan majdnem belehaltam, de nekem szerencsém van, mert ismertem olyan lányt, aki tényleg nem élte túl.

márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
Tudod, mi az, hogy anorexia ugyebár! Halálos betegség. Pszichológusra van szükséged. Legalább menj be az iskolapszichológushoz a fenti panaszoddal.
márc. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
14%

Háziorvoshoz kell menned az megállapítja, hogy megfelelő e a testsúlyod és néznek testzsír indexet is egészségügyi szempontok alapján túlsúlyos vagy e vagy anorexiás

Erről kapsz papírt is ha valami nem stimmel azt meg a szülőknek is be kell tartani

Másik az, hogyha lelkileg nyomaszt a dolog akkor meg phszihológus vagy phszihiátriát kell keresni és ott elmondani a problémát és ők is adnak orvosi papírt arról, hogy javasolják orvosilag a diétát mivel az számodra fontos lenne és ennek nem megvalósítása súlyos lelki stresszt okoz amibe bele fogsz betegedni egy idő után

márc. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!