Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerinted még ehetek ma?

Szerinted még ehetek ma?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, 166 cm 57 kg.


Ma már ettem egy körtét, meg egy gigantikus zöldalmát (na de az tényleg hatalmas volt).


Különféle számlálók szerint ez körülbelül 300- 400 kilókalória.


Azt is az interneten olvastam, hogy kb. 7000 kcal deficit eredményez egy kiló fogyast, tehát ha egy héten egy kilót akarok fogyni, akkor egy nap 1000 kcal deficit kell. Mivel egy harmadik kalkulátor azt mondta, a szervezetem egy nap magától 1400 kcal- t éget el, ezért ma meg is van az 1000 kcal deficit, mert ettem 400 kalóriát.


De közben mindenhol olvasom, hogy enni kell, enni kell.

Na most minek vagy kinek lehet hinni? Ha valami baromságot irtam fentebb, javitsatok kérlek ki.


A konkrét kérdés az, hogy akkor ma még ehetek- e, hogy tényleg hét végére meglegyen az a -1 kg.



márc. 6. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Ezek ugye ilyen kamukérdések ebben a kategóriában?
márc. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért gondolod kamukérdédnek? Mert túl sok, vagy túl kevés a magamhoz vett táplálék?
márc. 6. 16:53
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Mert épelméjű ember nem kettő darab gyümölcsön él egész nap, te GIGANTIKUS zöldalma.
márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Az egy héz egy kilogramm azokra vonatkozik akiken 20nál több kiló túlsúly van. Alatta heti fél kilogramm az ajánlott. Annál több nem. Ez napi 500 kcal deficitet jelent.


A BMR az a szám amit a tested akkor is elhasználsz ha egész nap alszol. Működjön a szíved, agyad, veséid stb. Ennél soha semmilyen körülmények között nem szabad kevesebbet enni. Fogyásnal sem. Ez neked 1370 kalória. Ennyit mindig!!!!! meg kell enni (trhát igen, ma még egyél és enned is kell).


Ha nem sportolsz semmit akkor amit egy nap elégetsz kalóriat az kb 1640 kalória. Tehát ha ennyit égetsz és 1370et eszel (mert annyit muszáj) az napi 270 kcal deficit. Ennel többet (500at, 1000et konkrétan nem tudsz kivonni mert a BMR érték alá menne). Ez a 270 napi deficit kb havi 1kg fogyás. Ez tökéletes és egészséges ütem egy alacsony lánynak.


Ha mondjuk heti 3x valamit mozogsz minimum egy órát akkor a napi elégetett kalória kb 1880 lesz. Ha ebből kivonsz 500at az 1380. Ekkor tudnál heti fél kilót fogyni ami az ideális.


Akkor fogysz ha a súlytartási kalóriánál kevesebbet eszel és a BMRnál többet.

A gymbeam honlapon van egy BMR kalkulátor. Azt javaslom. Google kiadja. Ott meg fogod találni ugyanezekst a számokst.


És ma még rengeteget kell enned. Egyél tejterméket, gabonát, húst, zöldséget. Még két teljes étkezés belefér. Legyen meg a BMR minimum!! Ez nagyon fontos mert ha nincs meg, nagyon beteg lehetsz

márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindenképp egyél ma. Ez óriás éhezés. Meg minimum 1000 kalóriát egyél meg. Akkor is ha fogyni akarsz.

Ha gyorsabban akarzs fogyni akkor pedig sportolj

márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom, 4es!
márc. 6. 17:07
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Szívesen. Egyébként a testsúlyod az egészseges súly alsó határán van. Tehát nem kell fogynod.

4es voltam

márc. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
4%
Még egy jó nagy répát betolhatsz a szádba.
márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
21%
De az sem baj ha banán
márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kamukérdés, hanem ez a súlyosan beteg anorexiás kislány kérdező.


Még minimum 1200 kalóriát meg kéne enned ma, igen. De úgysem fogsz, csak tovább éhezteted magad.


Sajnállak, amiért ilyen szr családod van, aki ennyire tojik rá, mit teszel magaddal.

márc. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!