Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért megy ilyen keservesen...

Miért megy ilyen keservesen lassan a fogyás 1400 kalória mellett? Mindig feladom mert nincs eredmény.

Figyelt kérdés
Havi 1-1.5 kg lemegy ha kitartó vagyok, de 40 kg felesleg van rajtam, és mindig arra gondolok hogy ez annyira lassú tempó, hogy évek múlva sem érem el a célom. A mozgásom havi 15x12 óra fizikai munka, ezen kívül nincs többre erőm, illetve át álltam arra hogy szabadnapokon gyalog megyek a boltokba, az eddigi autózás helyett. 32 éves nő vagyok.
márc. 6. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Adatok nélkül nehéz. De 151 centis 66 kilós lányként én 1400 kaloriával fogyok.

Esetedben vagy valamit nagyon elszámolsz a kalóriákban (nem írsz fel mindent, nem grammra méred, csak megtippeled az étteremben evett dolgok kalóriatartalmát és nem magadra főzöl, kofelejted a tejszínt és a cukroz a kávéba hogy azt is fel kell írni, nem nyersen hanem elkészülve méred az alapanyagokat, nem írod fel pl ha kethupot eszel a rántottához stb)

A másik eset az alapanyagcserebetegség amikor kisebb a BMR.

Egy harmadik eset az extrém éhezés amikor lelassul az anyagcsere. 40 kiló túlsúllyal ez az 1400 nagyon kevés. És ehhez adaptálódni tud a test és nem fogsz fogyni mert éhezik és raktároz. Ha tényleg 40 kg az a túlsúly es mondjuk alacsony is vagy akkor 150 centihez 95 kiló. Én 150 centihez 80 kilósan 1700 kaloriával fogytam. Es elotte 1200zal nem fogxtam egy dekát se mert az túl kevés volt. Szóval szerintem számold újra a dolgokat. És nem art egy csalonap beinditani a hormonokat.

Más lehetőség nincs. A mateknak ki kell jönnie.


7000 kcal egy kiló zsír fogyás. Ha pl 1400 a BMRod és 1900 a súlytartási kalóriád akkor teljesen logikus, normális, ideális, tökéletes ütem a havi 1-1.5 kg leadása. A fogyás ilyen. Lassú. Tehát ha a fizikai munkán kivul nem sportolsz akkor mindent jol csinalsz es konkretan jo utemben fogysz

márc. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
De hát van eredmény! A havi 1-1.5 kg szuper eredmény. Nem lesz soha gyorsabb. A fogyás lassú, nem 2 hónap alatt híztál 40 kilót, leadni is hosszabb lesz
márc. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 1500-600-zal is fogyok, de ehhez hozzájön a sport. Biztosan jól méred a dolgokat? Sok apróságon is elcsúszhat. Pl nem írod be a tejeskávékat, meg alkalmanként bekapsz egy falatot jövet-menet. Én ha nagyon pontosan csinálom és betartok mindent, akkor heti 1 kg le szokott menni. Vagy pedig egészségügyi ok is lehet.
márc. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hashimoto-m van, 150-es Syntroxine-t szedek. Végre több mint 1 éve stabil a TSH szintem, 1 körüli. (3 havonta járok vérvételre). Az orvos szerint ha kezelve van, és jó a hormon szint, akkor ez nem befolyásolhatja a fogyást. Tény hogy régen sokkal gyorsabb és könnyebb volt fogynom, de nem tudom hogy azért mert még nem volt betegségem vagy azért mert huszonévesen mindenkinek könnyebb.
márc. 6. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindezek alapján amit leírtál tökéletes a fogyásod. Kalóriát semmiképp se csökkentsd 3 hónapig
márc. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha betegséged van, akkor akár 300 kalóriával is kevesebb lehet a BMR-ed, mint egy egészséges embernek. Az is lehet, hogy nem vagy pontos, és elszámolsz pár száz kalóriát.


#1 Pedig baromságot ír. Ha nem fogsz 1200 kalórián, akkor 1700-zal sem fogsz. Nem tudod átverni a termodinamikát.

márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A havi 1-1,5 kg valóban picit lassú, de azárt örülj ennek is, jól csinálod. :) Ennek ellenére ne egyél kevesebbet, mert ez már így is nagyon kevés, valószínűleg a betegséged miatt fogysz lassan. Kérdezz rá a dokidnál, mert a tiéd speciális eset a betegséged miatt, itt nem fogsz hiteles választ kapni. Esetleg felkereshetsz egy dietetikust is, hogy segítsen a megfelelő étrend kialakításában. Aztán lehet hogy el kell fogadnod hogy nálad ez ilyen lassan megy, de legalább tudni fogod hogy te mindent megteszel és nem rajtad múlik.

Azt azért még gondold át, hogy biztosan jól számolod-e a kalóriákat, minden nasit felírsz-e, a tejszínt és a cukrot a kávéba, főzés közben kóstolgatást, nem iszol-e cukros üdítőt, stb.. Ezek eléggé el tudják vinni a dolgot.

márc. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A havi 1-1,5 kg valóban picit lassú, de azárt örülj ennek is, jól csinálod. :) Ennek ellenére ne egyél kevesebbet, mert ez már így is nagyon kevés, valószínűleg a betegséged miatt fogysz lassan."



Ebben minden benne van

márc. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én értem a kérdező problémáját.

Nem azzal van a baj, hogy csak ennyit fogy, hanem azzal, hogy ennyi kalórián többet várna, ami teljesen érthető.


Ez ilyen. Nem mindenki nyerte meg a genetikai lottót, ahogy én sem például.

márc. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!