Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az utóbbi 4 évben 20 kg-ot...

Az utóbbi 4 évben 20 kg-ot adtam le. Szabad még tovább fogynom?

Figyelt kérdés

4 évvel ezelőtt 90 kg felett voltam, most 70 kg vagyok.


Az itthoni mérlegen szerint 18,4% a testzsírom és 22,2 a BMI indexem.


L-es pólók helyett már S-est hordok, viszont szerintem még mindig van felesleg főleg a hasamon.


Van olyan, hogy a hasamon marad felesleg viszont a testzsír % miatt nem szabadna tovább fogynom?


27/F


márc. 7. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy a hasadról sosem fog eltűnni teljesen. A 18 százalék - ha tényleg annyi - még egyáltalán nem veszélyesen alacsony. A mérlegek nem túl pontosak ilyen tekintetben.
márc. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Nekem is volt egy ilyen mérlegem, támpontnak jó, de nem a legpontosabb. Szerintem nem kéne tovább fogynod.
márc. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát nem is tudom, a hasam még zavaróan nagy.


Gyerekkorom óta kb. most először normális a BMI indexem, ez az oka, hogy a hasamról nem tűnik el teljesen? Nincs is mód rá?

márc. 7. 20:45
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
Lokális fogyás nincs. Illetve az is kérdés, hogy mekkora az a "nagy has". Simán lehet, hogy nem látod reálisan magad, ha egész életedben elhízott voltál. Nem vészes egy férfinek a 18-19% testzsír (bár a mérlegek messze nem pontosak), szóval akár fogyhatsz is tovább, ha szeretnél. Edzésről nem nagyon írtál, én a helyedben lehet annak esnék neki komolyabban, ha eddig nem volt igazán az életed része. Egészséges is, alakformáló, és ha megfelelő sportot választasz, akkor jó szórakozás.
márc. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Testépítő körökben szokták mondani, hogy 12-15%-os testzsír alá nem nagyon tudsz lemenni naturálban, a 18% testzsír teljesen jó. 15 éves középiskolás kiscsávóknak van kockás hasuk, utána ezek az idők elmúlnak.
márc. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Értem, hogy valamikor megundorodtál magadtól annyira, hogy most aztán túltolod a biciklit. Rég nem kéne már semmiféle fogyókúrával szórakoznod, mert egyre véznább leszel. Aki meg ennyi kiló, azon jár az esze, hogy lehetne masszívabb alkatú. Nekem az a tapasztalatom (és másoktól is hallottam már ezt), hogy az bizonyos kis has ugyanúgy ott lesz akkor is, ha tíz kilóval kevesebb vagy, meg ha több is. Sajnos nem tudok ellene varázslatot, de ne a kilóidat lesegessed, mert attól nem lesz jobb. Épp ezért kicsit nyugodtan vissza is szedhetsz.
márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A 22 normál, de tudni kéne a magasságot és ahhoz összevetni. Az is csak támpont, mert mindenki más.


Nekem v.sz.l. még mindig gyerekkori betegségből adódóan van úszógumim és mégsem szabad többet fogynom. Edzenem kéne, de ahhoz nem jó az étrendem. Én így jártam, de párom így szeret és boldog vagyok. :-)


35/F

márc. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, 178 cm vagyok
márc. 12. 00:26
 9/9 anonim ***** válasza:

178cm 70kg, és nagy a hasad, akkor nincs rajtad izom és valamit nagyon elrontottál fogyásnál. Gondolom nem volt súlyzós edzés és a fehérjebevitelre sem figyeltél és aránytalanul sok izmot veszítettél.


Nekem 170cm és 82kgosan sincs szinte hasam, 3 éve edzek, 106kgról indultam.


Tehát, megoldás = kezdj el súlyzós edzeni, figyelj a fehérjére és legyél alacsony deficitben. Ha lementél nagyjából 12-13% tzs-ra, akkor mehet az izomépítés, csak többletben legyél.

márc. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!