Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fehérje por használata?

Fehérje por használata?

Figyelt kérdés
Sziasztok nem rég vettem 500g fehérje port és utána néztem jobban de nem értem egyik oldal azt írja aki 70kg az 70gram fehérjet tegyen be fel liter vízzel keverje össze a másik meg 2g kell bele keverni naponta mivel én fogyni szeretnék/alacsony a fehérjem 69kg vagyok de nem tudom most mit kezdjek ezzel hogyan kell használni valaki tudna nekem ebbe segíteni? Tudom eléggé értetlen ez a kérdés de annyira össze kavarodtam hogy inkább olyant kérdezek aki használja rendszeresen és ért hozzá.
márc. 10. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Jó lett volna még azelőtt tájékozódni, hogy pénzt költesz. Mindenkinek szüksége van fehérjére, fogyás közben - hogy minimalizáljuk az izomvesztést - emelt mennyiségben. Ezeket ajánlott hagyományos élelmiszerekkel biztosítani, elsősorban állati eredetűekkel (sovány hús, túró, tej, sajt, tojás). Fogyás közben az ajánlott mennyiség durván 2 gramm testsúlykilogrammonként, de nagy túlsúly esetén kevesebb. Tehát ha egy 70 kilós ember fogyni akar, naponta kb. 140 gramm fehérjére van szüksége. Ha ennek biztosítása hagyományos élelmiszerekkel nem lehetséges, vagy nehéz, akkor jut szerephez a koncentrátum. Annak sem 100 százaléka fehérje, ezt figyelembe kell venni az étrend összeállításánál.
márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Ha fogalmad nincs arról, mire való a fehérjepor, és nem vagy tisztában a táplálkozás vagy a kalóriaszámolás alapjaival, akkor miért dobsz ki pénzt ilyenekre teljesen feleslegesen és értelmetlenül? A fehérjepor arra való, hogy ha egy sportoló adott napon nem képes bevinni szilárd ételből az izomfejlődéshez szükséges proteint, akkor iszik egy fehérje turmixot, és meg is van. Olvasd el az alábbi cikett, kerülj képbe a táplálkozás és a kalóriaszámolás szabályaival, legyen egy kiegyensúlyozott étrended, és semmi szükséged nem lesz fehéjreporra (most sincs):

[link]

márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

" 70kg az 70gram fehérjet tegyen be fel liter vízzel keverje össze a másik meg 2g kell bele keverni naponta "


ezt a mondatot nem is értettem

te nem tudom mit olvastál 😂


70 g feherje étrend kiegészitőből egy 69 kgos embernek irreálisan sok 2 g pedig mérhetetlenül kevés úgy hogy mindkettő egy marhaság


a 2es válaszoló jól össze szedte amit tudnod kell

márc. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az úgy okés de akkor nekem mennyit kéne bele tennem?
márc. 10. 12:56
 5/12 anonim ***** válasza:
49%
Semennyit. Ha nem vagy testépítő, erőemelő, súlyemelő, akkor esetedben még az 1,5 g/tskg fehérjére (ez az általánosan ajánlott minimális proteinbevitel sportolóknak) sem kell veszettül törekedni. Ha 1,0 g/tskg fölött van a fehérjebeviteled, az már bőven elegendő, ez pedig egy óvodás számára is abszolválható szilárd étellel tápkiegészítő nélkül. Ha olyan étrendet folytatsz, ami nem tartalmaz 1,0 g/tskg fehérjét sem, akkor tényleg ne költs porokra, hanem őrizd meg a pénzed magánkórházi ellátásra, mert hamarosan szükséged lesz rá.
márc. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De sokan okoskodnak annyit kérdeztem hogy ha 69kg vagyok akkor mennyi feherjet vigyek be összesen? És mennyi vízzel kell fel öntenem? Nem kell bele okoskodni hogy magam kórház és stb kérdezz valamit az ember és a nagy okosok bele állnak tudom miért kell a feherje por de mennyi? Ennyit kérdeztem jó lenne ha valaki adna rá választ.
márc. 10. 13:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"mennyi feherjet vigyek be összesen?"

Nem tudsz olvasni? Le lett írva, hogy 1,0 g/tskg fehérjét vigyél be minimum. Szorozd meg a 69-et 1,0-val. Mennyi jött ki? Nem megy? Biztosan nem jártad ki az általános iskolát. Segítek: 69 x 1,0 = 69. Ezt a 69 gramm fehérjét szilárd ételből vidd be. Ha az étrended nem tartalmaz 69 gramm fehérjét, az baj (hosszútávon pedig egészségkárosító). Akkor igyál annyi fehérjeport az általad vásárolt termékből, amivel adott napon eléred a 69 grammot.

"mennyi vízzel kell fel öntenem?"

Ennek semmi jelentősége.

"tudom miért kell a feherje por de mennyi?"

Ebből a félmondatból (meg az összes mondatodból) látszik, hogy semmit nem tudsz.

márc. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
69 kilóval egészen biztosan nem kell fogyókúrázni.
márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, hány centi a kérdező.
márc. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

" 69 kilóval egészen biztosan nem kell fogyókúrázni "


attól függ


az én 160 centimmel pl a 69 kg elég sok lenne úgy hogy számít a magasság

márc. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!