Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez milyen aktivitási szint?

Ez milyen aktivitási szint?

Figyelt kérdés

Heti 5 súlyzós edzés - 5x1-1,5 óra / hét (intenzív, bukásig vitt szettek)


Irodai munka


Napi 18-20e lépés.


Az irodai munkát kompenzálja ennyi lépésszám? Attól tartok, hogy azért nem fogyok, mert a napi aktivitásom kevés és növelnem kellene a mozgást.


Áprilistól tervezek heti 4-5 alkalommal az edzéseim után 1 órát lépcsőző gépes kardiót. Most is csinálnám, de jelenleg a munkahelyen, hogy meglegyen az átlag 8 óra többet kell maradnom (rugalmas munkarend, 3 havonta meg kell lenni a 8 óra átlagnak), viszont áprilistól minden sínen lesz.


Szóval áprilistól így lenne:


5 súlyzós edzés

Irodai munka

18-20e lépés

1 óra lépcsőzőgép


Ez már túl sok lenne, mit gondoltok?



márc. 21. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon magas aktivitás, kevesen mozognak ennyit, ügyes vagy! Talán kicsit túlzás is. :)

Ha nem fogysz, az azért van mert túl sok kalóriát fogyasztassz, abból vegyél vissza.

márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg. Sőt, túl sok.

A kaját kéne visszafogni. Hiába edzel sokat ha sokat is eszel

márc. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%

Sok.

Ha élvezed, akkor jó.

Marad időd másra?

márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden attól függ, hogy a nap végére kalóriadeficitbe kerülsz vagy nem. Számolj kcal-t. Oke, sokat mozogsz, de ha sokat is eszel és többet pótolsz vissza, nem fogsz fogyni.

Amúgy tuti jól számolsz? Irodai munka mellett hogy jön össze 18-20 ezer lépés? Nekem nem jön ki a matek..

márc. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Nem nagyon, de kevés dolog fontosabb, mint az edzés nálam..


#4

-Munkáig sétálok -> 3000 ezer lépés

-12:00-ig habár irodai munka, néha néha felállok és sétálok 1-2 kört az épületen belül (kb 3-4x 5 perc) -> lesz 5000 lépésem

-Ebédszünetben fél óra séta -> 8500 lépésem lesz.

-15:30-ig dolgozom, szintén párszor sétálok az épületben (kb 3x5 perc) -> 9000-9500 lépés


-Indulok edzeni, szintén sétálva: ez kb. 3000 lépés -> edzőterembe érve -> már 12000 lépés körül járok

-Az edzőteremben szintén összegyűlik 1000 minimum (gépekhez odamenni (stb) -> 13000 lépésnél járok.

-A vonatállomásig szintén sétálok, ez kb. 3500 lépés -> 16000-16500 lépés

-Végül hazafelé is sétálok a hosszabb útvonalon -> 19-20 ezer lépés.


Az órám pontosan méri a lépésszámot, egyszer már leellenőriztem és 2000 lépésnél kb. 5db volt a hibahatár fel vagy le.

márc. 22. 06:13
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért annyira nem durva ez hogy ne maradjon ideje. Ha mondjuk valakinek van egy kutyája, és tisztességesen sétáltatja, annak is simán meg van ennyi lépés, és ennél még sokkal több időt is tölt vele. Nálam legalábbis így van, napi 2,5-3 óra séta, 17-18e lépés. E mellett bringázom sokat hétköznap is, hétvégén pedig mindkét nap nagy távokat, és heti 2x edzek.
márc. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kalóriát tekintve pedig 2000 körül eszem, férfiként, és úgy tűnik, hogy ez szintentartásra elég.
márc. 22. 06:49
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki van zárva hogy 5 edzés mellett 2000rel szinten tarts. Valamit elrontadz, elszámolsz
márc. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok. Én 60-ról 52-re fogytam le 2000 kalóriával nőként...

Vagy te az vagy megint, aki már többször tett fel itt kérdést ezzel kapcsolatban, és mindig elmondjuk neki hogy ez nem normális, menj orvoshoz ha tényleg így van?

márc. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#6 Valóban nem annyira vészes, de ha mellette irodai munkád van 8 órán keresztül, elég nehéz lehet másnak összehozni. Nekem nem, mert ha kell, akkor a 8 óra munka után fogok 2-3 órát sétálni, hogy meglegyen, de nem mindenki olyan fanatikus, mint én, ami teljesen rendben van.



#9 Én új vagyok itt. Ha megkérdezhetem, mi a napi aktivitásod? Lehet, hogy jóval többet mozogsz, mint én.

Illetve, orvoson már gondolkodtam, de azért nem tartom valószínűnek a betegséget, mert 2 évvel ezelőtt kb. 2500 kalórián tartottam szinten. Lehet, hogy azóta alakult ki valami?

márc. 22. 07:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!