Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hete kezdtem egy, inkább...

2 hete kezdtem egy, inkább életmód-váltást, mint fogyókúrát, de még egy grammot sem fogytam?

Figyelt kérdés

170 cm, 81kg, 66 év, nő vagyok, és azt gondolom, minden problémámat a túlsúly okozza. Kb. 50 éves koromig max. 60 kg voltam, az utóbbi időben híztam így meg. Nehéz, kalóriadús ételek, édesség, rengeteg nasi.

Most ráálltam a zöldséges ételekre, natúr sovány húsokra, kenyeret, tésztát nem eszek,nasi semmi, 1200 kalória egy nap. Mozgás eddig is megvolt, napi 1-1,5 óra erdei séta rendszeresen. Miért nem fogyok egy dekát sem?


ápr. 1. 14:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy jól mér az a mérleg is, amin az ételt méred, meg az is, amin magadat? Egészen hihetetlen, hogy 14 napnyi 1200-nál nem több kalória bevitele láthatatlan marad. Pajzsmirigyed rendben van? Tiroxin értékeid a normálértéken vannak?
ápr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A tiroxint nem nézték, pedig arra én is rákérdeztem. Két orvostól is kértem, de mindkettő indokolatlannak tartotta. A mérlegeim jók,kettő vadiúj, de a régiekkel is teljesen egyformán mérnek. A környezetemben élők inkább azt szokták mondani, hogy túlságosan energikus vagyok, sokat mozgok. A súlyzózás viszont nem jöhet számításba egy korábbi balesetem miatt.

Akkor egyelőre várok még pár hetet, ha továbbra sem fogyok semmit, újra beszélek az orvossal a Tiroxin miatt.

ápr. 1. 19:23
 13/18 anonim ***** válasza:

Mert nem olyan extrém nagy a súlyod, talán ezért se olyan láványos a fogyás kilókban, főleg 2 hét után nem.

Amúgy túl kevés ez a kalória, 1400 kellene, ha tényleg sokat mozogsz, akkor 1600 is beleférne. Meg mi az, hogy nem eszel kenyeret, tésztát, nasit, pl. néha egy kis csokit, sütit? Szerinted ezt meddig lehet tartani, egész hátralévő életedben?

ápr. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
#13 Miert ne lehetne egesz eleteben akár? Azert ezek nem nelkulozhetetlen dolgok :)
ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
#14 Jó, persze, igazad van, lehet. De aki ugy élte az életét, hogy számára kedvelt ételek a nokedli pörkölttel, tarhonyás hús, túrós tészta, mákos/diós tészta, krumplis tészta, spagetti, csirkepörkölt orsótésztával, levesekbe tésztabetét, pl paradicsomlevesbe, húslevesbe, vagy éppenséggel szereti a téliszalámis/sonkás/párizsis/májkrémes zsemlét, vagy néha megkíván egy sajtos kiflit, pogácsát, esetleg ünnepekkor sütit...annak nehéz a hátralevő 30-40 évét ezek nélkül leélni, főleg, ha körülötte a család is fogyasztja. De az a jó hír, hogy ezt mind lehet enni, ha tartja a napi vagy heti kalóriakeretét.
ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy elég sok kenyeret, tésztát, hízlaló ételeket ettem, és rengeteget nasiztam is. Egyetlen jó bennem, hogy akaraterőm, kitartásom van, ha elhatározok valamit, véghez is viszem. Egyelőre arra várok, hogy legalább elinduljon a fogyás. Az a baj, hogy a csípőm és a térdízületeim bánják ezt a súlyt, nagyon fájnak, guggolni pl már egyáltalán nem tudok, térdelni térdvédővel. Ráadásul sokat kertészkedek, ahhoz pedig szükséges (lenne) guggolni és térdelni is.
ápr. 2. 15:18
 17/18 anonim ***** válasza:
Nekem akkor úgy tűnik, hogy mindent jól csinálsz. Ha nagyon nem akar megindulni, még érdemes pár kört futni az orvosnál, hátha találnak valami okot. De meg kéne indulnia.
ápr. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#15


Nehez, nem nehez... ez egyeni. Neked nehez, a kerdezo meg irja, hogy van akaratereje. Es az akaratero is csak az elso par hetben, honapban kulcsfontossagu, aztan sokkal jobban fogja magat erezni es nem hianyzik neki ez a sok sz_r. Meg ha aztan neha eszik, nem gaz, ez azert megse heroin vagy alkohol hogy rogton visszaszokik ra.

Pl. anyam idosebb, mint a kerdezo, megis nala is megreformalodott a taplalkozas 65 folott es mar nem is eszik pl hust, csak egy evben max 5x nem is hianyzik neki.

ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!