Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 2 hete kezdtem egy, inkább...

2 hete kezdtem egy, inkább életmód-váltást, mint fogyókúrát, de még egy grammot sem fogytam?

Figyelt kérdés

170 cm, 81kg, 66 év, nő vagyok, és azt gondolom, minden problémámat a túlsúly okozza. Kb. 50 éves koromig max. 60 kg voltam, az utóbbi időben híztam így meg. Nehéz, kalóriadús ételek, édesség, rengeteg nasi.

Most ráálltam a zöldséges ételekre, natúr sovány húsokra, kenyeret, tésztát nem eszek,nasi semmi, 1200 kalória egy nap. Mozgás eddig is megvolt, napi 1-1,5 óra erdei séta rendszeresen. Miért nem fogyok egy dekát sem?


ápr. 1. 14:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az 1200 kcal érzésre ennyi vagy számolod rendesen?


A háziorvossal konzultáltál? Ki kéne zárni a cukorbetegséget és társait. Sajnos jó esély van rá, hogy az is bekavar.

ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Q300 kcal rettenet kevws. Vagy rosszul számolsz vagy van egy anyagcsere betegséged
ápr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nemrég estem át egy kivizsgáláson, szervi betegségem nincs. Magas vérnyomás és ízületi problémák vannak, ezeket a túlsúly okozza. Az 1200 kalóriát szigorúan számolom.
ápr. 1. 14:44
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor csak türelmetlen vagy. Várj még két hetet
ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Várok én, csak nem bánnám, ha már látnék egy pici pozitív hatást.
ápr. 1. 14:56
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Turelem, szerintem is.

Es sajnos igaz, hogy idosebb korban nehezebb leadni, en meg csak 46 vagyok, de tanusithatom. Anyagcsere, hormonok, stb mar mas. De hajra, kitartas, a korosztalyodban mar ritka az is, hogy valaki nekiall valtoztatni, plane hogy nincs rakenyszerulve (betegseg stb miatt).

ápr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Azt is szamolod, hany kaloriat egetsz el? Fogyashoz kaloriadeficit kell.
ápr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
9%
És 2 hete születtél vagy mire számítottál egy ÉLETmód váltástól 2 hét után...?
ápr. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

7-es: egy felnött ember naponta csak azzal elfogyaszt 1300-1500 kcalt, hogy életben van, a szervezete müködik.

Ha a kérdezö nem csak egész nap fekszik az ágyban, hanem esetleg felkel WC-re, már kalóriadeficitben van, arról nem is szólva, ha netán átlagos életet él

ápr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
54%

Azt gondolom, hogy beiktathatnál súlyzós edzéseket, nem gigászi súlyokkal. A korral együtt csökken az izom mennyisége, kicsit építeni kellene (és csontritkulás ellen is jó).


Illetve türelem, ha deficitben vagy, fogyni fogsz. Ne add fel, jó döntést hoztál!

ápr. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!