Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha adott napon sportolnok,...

Ha adott napon sportolnok, akkor meg kell emelni a kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor kb mennyit kellene ennem? 80%-át?

Pl 1 órás biciklizés 600 kalória, akkor ebből elég 400 kalóriát bevinni?


ápr. 3. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb valasz erre hogy amennyi jolesik. Nekem pl az valt be hogy atlagosan ugyanannyit eszem minden nap. De! Ha sportolos napon ehesebb vavyok akkor ezsem pluszban
ápr. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azzal légy óvatos, hogy a pulzusmérős órák meg a nezes kalkulátorok mit mondanak a kalóriafelhasználásra sportnál. Sokszor túlbecsülik. Szóval ha többet is eszel, lehet hogy azért nem annyival többet kéne.


Kevés sportnál megteheted, hogy egyáltalán nem eszel pluszban. Egy bizonyos mennyiség felett azért számolni kell vele.

ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Hát én volt olyan, hogy éjszaka felkelek és érzem hogy éhes vagyok :/

szóval többet kell ennem egy kicsit.

ápr. 4. 00:46
 4/13 anonim ***** válasza:
Hát én ahogy jólesik. Egy kis egy órás súlyzós edzés után nem, de mondjuk egy több órás bringázás után követeli a testem a több ételt. :) Én amúgy rengeteg sport mellett órával számoltam a kalóriákat, és bevált, tök szépen terv szerint lefogytam. :)
ápr. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Talán az egészséges táplálkozás legelső szabály, hogy "ha éhes vagy, egyél". Ezzel kezdte a dietetikusom. Persze az is lehet hogy kaksos csigabol meg sorbol probalsz jollakni es akkor persze hogy hamarabb ehes vagy es ha arra eszel meg, hizni fogsz. De ha nagyjabol valtozatosan eszel akkor a tested szolni fog hogy kér e még. Kalóriaddfixitben se normális éhesnek lenni.


Ha azt veszed eszre h edzesnapokon minden ejjel ehes vagy akkor valamelyik etkezesbe egyel tobbet vagy iktass be plusz egy edzes utani kisetkezest

ápr. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hazaérek, és kb van 1500 kaloria edzes utan, annyit nem tudok enni.

Es egeszseges eteleket eszek

ápr. 4. 12:43
 7/13 anonim ***** válasza:

Mit jelent nalad hogy van 1500 kaloria edzes utan?

Ha arra gondolsz hogy valami okosór akiirja azzal ne foglalkozz.


Ha jol csinalod akkor a kaloriakeretedben benne van hogy x alkalommal edzel. Pluszban mar nem adsz hozza semmit

ápr. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Számold ki a BMR-od

Azt 1.375tel szorozd meg ha heti 1-3 alkalommal edzel

1.55tel ha 4-5 alkalommal stb

Az lesz a napi igenyed.

Ha fogyni akarsz akkor a BMR felett de a napi igény alatt kell enni.

Valassz egy celt.

Annyit egyel minden nap. Ha ehes vagy edzéanapon akkor többet picivel.


Ilyenkor már bele van számolva az edzés által égetett kalória tehát bárhogy számoltad azt a 600at teljeyen lényegtelen.


Bmr számolás itt

[link]

ápr. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ugy ertem, hogy hatramaradt meg vacsora + edzes.

Igy jott ki 1500 kaloria.

ápr. 4. 13:05
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, fogyás a cél. -15kg
ápr. 4. 13:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!