Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi szinten számoljatok a...

Napi szinten számoljatok a kalóriát külön- külön nézve, vagy a hét végén a 7 nap átlagolt eredményét nézitek?

Figyelt kérdés

Tehát ha (és ez nagyon HA, eszem ágában sincs ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok) valaki egy nap alatt megeszik 11200 kcal- t, majd a hét hátralevő 6 napjában nem eszik semmit, akkor ha átlagoljuk, kijön a napi 1600 kcal, ami "jó".


Nyilván nem ilyen extrém esetre gondoltam, de ha mondjuk két nap közt 300-500 kcal különbség is van, akkor az pozitívan, negatívan, vagy semlegesen befolyásolja a fogyást?



márc. 27. 21:18
 1/9 A kérdező kommentje:
Holnap gondolom több válasz érkezik majd. Jó éjszakát!
márc. 27. 21:38
 2/9 anonim ***** válasza:

Természetesen az számít, hogy hosszú távon deficitben legyek.


Tehát ha van 1-1 nap, amikor nincs deficit, az nem releváns mindaddig, amíg a többi napon deficitben vagyok. A koplalás viszont nem oké,

tehát az alapanyagcserényi kalóriát ezeken a napokon is be kell vinni, tehát inkább azt mondanám, hogy a fogyókúra időtartamát meghosszabbítják a felesleges kalóriák.

márc. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én napi szinten nézem és tartom, mert úgy könnyebb nekem kordában tartani. De amúgy heti szinten is jó, akkor is fogyni fogsz.
márc. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

mondjuk két nap közt 300-500 kcal különbség is van, akkor az pozitívan, negatívan, vagy semlegesen befolyásolja a fogyást?



Pont ugyanolyan mintha egyforma lenne

márc. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ideális napi kalóriadeficit 300 kcal körül van, ez az az érték amit ha betartasz akkor kényelmesen, koplalás nélkül le tudsz fogyni. Persze ha laktató, normális ételeket (husik roston, zöldségek) eszel és pl. nem cukros hülyeségeket amik növelik az éhségérzetet és cserébe rengeteg kcal. Persze nem kötelező ezt betartani, van aki csak 200 kalóriás deficitet alkalmaz, mert neki a 300 már sok, pedig ha jól van összeállítva az étrend nem sok az. Persze 200-al is fogyni fogsz, csak lassabban, és sok kezdő rosszul számol, sok mindent nem számol és lehet h az a -200 kcal csak -100, amivel már tényleg nagyon lassan fogsz fogyni. Van aki 500-600 kalóriás deficitben van de az már próbára teszi a kitartásod, az is működik mert még mindig nincs olyan h ha túl nagy a deficit akkor raktároz a szervezet és nem fogysz de az ekkora deficitet a többség nem bírja hosszabban és nem is kell.

Szóval ha napi 300 kalóriás deficittel számolunk akkor az egy hétre 2100 kcal. A lénye h egy hét alatt meg legyen a -2100 kcal, hogy ezt hogy osztod el pl. Napi 300 kalóriás deficittel vagy úgy h egyik nap 100-as többletbe vagy a másik nap meg 400-as mínuszba az már teljesen mindegy, mert a HETI kalóriakeret számít. Épp ezért nem fogynak sokan akik úgy állnak hozzá h hétköznap oda figyelnek, hétvégén meg nem mert ugye vasárnap nem mondok nemet a rántott húsra meg a sütire meg ennyi jár bla bla aztán hiába vannak deficitben hétköznap ha hétvégén összehoznak egy nagy többletet és összeségében plusszal zárnak a héten, nem olyan bonyolult ez, csak akarni kell.



A lényeg h egy hétre nézve meg legyen a

márc. 28. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
kitűzött deficit.
márc. 28. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden nap számolom, a kaloriabazis segítségével, itt ugyanis a napi-heti-havi kalóriákat is lehet követni.
márc. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Mindennap ajánlatos.
márc. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem bármilyen csodadiéta a napi energia bevitelre alapoz (és persze az alacsony szénhidrátra)

Kasza challenge, Romeo intenset, Norbi update is kb 1200ig ajánl napi menüt, úgy hogy alig szénhidrátból teszi össze (egyik sem mondja, egyél egy pizzát és 3 almát a diétámban)

Közben eladja a vackait, de közben igenis a kalóriák adják a tengelyét az életmódnak.

Így - es a tapasztalatom alapján, napi 1200-1400 között (számít a plusz edzés) bárki fogy. Nem értelmezhető a diéta ugy, hogy heti átlag, mer ha egyik nap 600at, masik nap 1800at kajál valaki, nem feltétlen látja a heti - 1 kilót, csak mondjuk- 0.3at, mert csalni fog, mert nem tart egy életmódot, csak egy szám bűvkörében él.

Szerintem mindenképp napi limit számít és esetleg a csalást kell következő napon kompenzálni

(pont a test is ilyen, egyik nap túleszi magát valaki, másnap nem éhes, de meg harmadnap se)

Tehát a napi fogyasztás irányadó, a ballansz meg az utána következő nap.

márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!