Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Holnaptól fogyózom. Van jó...

Holnaptól fogyózom. Van jó tanácsotok?

Figyelt kérdés

Van egy hurka a hasamon, ezért ma eldöntöttem, hogy holnaptól elkezdem eltüntetni.


Miket (ne) egyek és milyen gyakorlatokat végezzek?


ápr. 7. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljes életmódváltás, különben cseszheted. Olvasd ezt el:

[link]

ápr. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

Hogy ne fogyózz. Mert amimt abbahagyod ugyanolyan leszel mint most.

Olyan változtatások kellenek amit életed végéig tudsz tartani

ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Tölts le egy kalória számláló appot, írd a kalóriákat, maradj a kereten belül, de edd meg a BMR-ed (olvass utána, ha nem tudod, mi az).


Alacsony zsírtartalmú fehérjéből fogyassz napi 1,5 grammot testsúlykilogrammonként. A zsírok legyenek “jó zsírok”, a szénhidrátok lehetőleg összetettek - ennek is olvass utána, ha nem tudod, mit jelentenek. Sok sikert!

ápr. 7. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Ne fogyónak hívd. Életed végéig tarts egy fenntartható életmódot mozgással, kalóriakeretnek megfelelően.

Ha időszakosan akarsz ledobni kilókat, és abbahagyod, vissza fognak jönni. Válassz egy jó sportot, mozgásformát, amit kedvelsz. Számold ki a kalóriakeretedet, amivel egészséges ütemben fogysz. Egyél sok zöldséget, fehérjét, rostot, sok folyadékot. Ha számolsz, az édesség is bele fog férni.

ápr. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
63%
Hurkát ne.
ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Van olyan, aki tényleg minden gramm darab kalóriát megszámol? Élete végéig? Én csak úgy gondoltam, hogy kevesebbet és egészségesebbet, mint eddig.

Pl eddig reggelire egy nagy tál kakaó bele kukoricapehely. Most natúr joghurtba tettem zabpelyhet. Ez is tök finom, de sokkal egészségesebb, tartósabb.

Meg pl ebédre legtöbbször tésztát ettem. Most zöldséget, húst részesítem majd előnyben és mondjuk rizst, de abból nem sokat.

Vacsora nekem szinte mindig melegszendvics, két zsemle, margarin, kolbász vagy valami felvágott, sajt, végén rá majonéz, ketchup. Most vettem 100% rozsból készült abonettet vagy minek mondják, olyan, mint a puffasztott rizs szelet, csak egy 100% teljes kiőrlésű rozsból készült. És ahhoz lesz pulyka/csirke sonka és sok friss zöldség.

Illetve két étkezés között többnyire csokit ettem, nem is keveset, most majd gyümölcsöt fogok.

Illetve másik cukorforrásom, a szörpök meg teák, amiket egész nap iszok, sima vizet nem is szoktam. Most majd csak reggel indítónak(nekem a cukor a kávé:D) iszom egy kis pohárral és ennyi.

Aztán a mennyiségekkel meg úgy vagyok, hogy majd észreveszem magamon a változást, ha túl gyorsan fogyok és/vagy nagyon éhes leszek, akkor úgyis többet eszem majd, vagy megengedek 1-2 sor csokit. Ha meg nem nagyon történik változás egy hónap alatt, akkor többet biciklizek. Aztán csókolom, majd alakul :D

Én kutyás vagyok amúgy és amikor hazahozom a menhelyről őket, akkor se szoktam az etetési útmutatót nézegetni a tápos zsákon, hanem találomra adok neki valamennyit, amennyit gondolok, aztán majd meglátom, hogy sok vagy kevés. Meg többnyire főzök nekik, azon meg útmutató sincsen:D

ápr. 8. 08:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó, amit tervezel, jobb mint egy “fogyókúra”, ez inkább életmódváltás.


Én applikációval számolom a kalóriákat és javaslom, hogy fontold meg te is:


- nekem napi 15 perc mindent felírni

- nemcsak a kalóriákat látom, hanem a makrókat is (fehérje, szénhidrát, zsír) - ez alapján tudtam már korrigálni az étrendem (eleinte a szénhidrátot nagyon visszavágtam, illetve elég magas volt a zsírbevitelem aránya)

- és a legjobb: van, hogy látom, hogy mondjuk keveset ettem aznap, és akkor belefér még valami, sőt ugye azért akkor kell is enni, hogy ne éhezzek

- ami ennél is jobb: én is elhagytam sok mindent, de néha bizony rákívánok dolgokra, vagy mondjuk egy családi szülinapon “illik” enni egy szelet tortát meg koccintani (meg jól is esik), ezeket be tudom könnyebben kalkulálni a napomba, picit szerényebben reggelizek, és vacsizok mondjuk


Simán lehet, hogy bejön neked ez az életmódváltás és fogyni, formásodni fogsz és ami a legfontosabb, jól érzed magad. De ha esetleg mégsem, akkor fogadd meg a tanácsom. (Tele van a gyakori “Miért nem fogyok?” illetve “Ti mit tesztek éhezés ellen?” kérdésekkel)

ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Számolásra csak pár hétig leszel rászorulva, amíg ki nem tapasztalod, kb mi mennyi. Én már 4 hónapja, hogy másként élek, most már nem mérek mindent, szemre tudom, miből mennyi a 10 deka, egy dl, stb.
ápr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak egy hurkát akarsz eltüntetni, teljesen felesleges bajlódnos a Kcal számolással, elég kicsit egészségesebben étkzeni és többet mozogni.. Ahogy 8-as írja, eleinte azért érdemes számolni, mert sokat tanulsz belőle, jobban összeáll a kép hogy hogyan is érdemes étkezned. De ha nem egy ilyen nagy, gyerekkora óta túlsúlyos ember vagy, akinek arról szól az élete, hogy valahogy nagy nehezen leadja, majd megtartsa a súlyát, akkor nem kell hosszú távon bajlódnod ezzel. Sok zöldég, rost, fehérje, lassú felszívódású szénhidrát, és egy kis sport. Súlyzós edzés is kell, az nagyon szépen formálja az alakot, illetve kardió is, hogy jó legyen az állóképességed.
ápr. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Neem, csak az utóbbi néhány hónap, fél év max, amióta kicsit feljött.
ápr. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!