Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 180/142 férfinek milyen...

180/142 férfinek milyen orvosi kivizsgàlást kellene kérnie ?

Figyelt kérdés

16 éves koromig nagyon vékony voltam. Az azutáni életem során fel / le változott a súlyom. 27 évesen voltam utoljára jó állapotban akkor 75 kgal. Azt amúgy 3 évig tartottam. Igazából elég rendszertelenül de vagy 15 éve edzek. Sok fele diétát kipróbáltam , némelyiket tartottam pár hónapig de miután a várva várt eredmény elmaradt… ezért abbahagytam. Probaltam 2x háziorvosi segítséget kérni! De el se küldött semmi vizsgálatra , vervetelre se. Csak kaptam egy diétás étrend szórólapot és egy jó kívánságot hogy” diéta és sport viszlát “ . Ez annyira elvette a kedvem az orvosoktól hogy azóta se mentem újra sehova. Most 35 éves vagyok és eljött újra a pillanat hogy hajlandó lennék segítséget kérni. Nem tudom mennyi és milyen vizsgálatok kellenek hogy ha betegségem gátol arra kapjak valami gyógyszert ?



Koszi


ápr. 9. 08:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
33%

Az elhízással foglalkozó ága az orvostudománynak az obezotológia. Azt nem tudom, hogy tb-alapon ez mennyiben elérhető, mennyit kell várni. Vannak ilyen magánrendelések is.


Ahogy írják, egy vérképet azért jó lenne csináltatni, azt kérd meg a háziorvostól első körben.


De ettől függetlenül valóban célszerű lenne elkezdened egy kaloriadeficites életmódot. Napi 2400 kalória mellett te már deficitben vagy nulla mozgás mellett is, ebből bőven tudsz normális kajákat enni, ha edzel, efölé is mehetsz picit (ahogy csökken a súlyod, úgy a kalóriakereted is csökken). Fél év alatt már látványos lenne a fogyás, egy év alatt 100 kiló alá mehetnél. Ha növeled az edzéseidet, ahogy fejlődsz, az már egy egész kellemes forma lenne.

ápr. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát ha olyan keveset eszel, az meg pont hogy kontraproduktív egy csomó szempontból. Egészségtelen, falásrohamokat okoz amitől utána csak jobban hízol... De persze, lehet hogy van valami gond, mindenképp vizsgáltad ki magad, keress fel valami magánorvost ha azt akarod hogy tényleg rendesen foglalkozzanak veled, és ne csak egy tárgy legyél a futószalagon...
ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok asszem


En nem negativbol irtam, es masoknal se lattam ilyet. Persze, vizsgaltasd ki magad, es amellett informalodj is, mert amit irsz hogy egy honapig 2 shake... meg eheztetes.. Abszolut fenntarthatatlan es nem ez az ut. Sok sikert!

Esetleg majd ha van kedved, ird ide, hogy talalatak-e valamit a dokik. Kivancsi lennek.

ápr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!