Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek van igaza? ( Cukormentes...

Kinek van igaza? ( Cukormentes karamella izu szirup)

Figyelt kérdés

Egy barátnőm azt mondta nekem, hogy szerinte atveres az osszes cukormentes termek. Azt olvasta hazugság es lehetetlen, hogy cukormentes legyen peldaul a karamellás izu szirup, hiszen alapvetően a karamell az cukor. Mondtam neki, hogy pedig siman lehetséges es egyaltalan nem atveres az, hogy valami cukormentes, ha átvernék a vevot akkor megbuntetnek a cegeket. Az, hogy valami karamell izu az nem jelenti azt, hogy az karamellbol készült, szerintem kulonbozo modokon ki lehet nyerni az aromat es nem fog cukrot tartalmazni.

Aztan hozzatettem persze lehet, hogy 0.02g cukor lesz benne, azt ra is irjak de azt cukromentesnek szokas hivni.


Viszont a baratnom csak hajtotta, hogy nem lehet cukormentes, mar konnybelabadt szemmel nezett ram es mondta, hogy az lehetetlen es atveres olvasta a konyveben. A 2 eves kisfianak is “volt annyi esze” es mondta, hogy karamell az cukor.


En tudom rosszl, hogy siman lehet cukormentes??


ápr. 9. 11:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Minden szénhidrátból (és néhány aminosavból) glükózt, azaz mezei cukrot alakít a szervezet. Amikor egy termékre cukormentes címkét tesznek, az valójában annyit jelent, hogy HOZZÁADOTT cukrot nem tartalmaz, vagy csak elhanyagolható mennyiségben. De ezzel egyébként felesleges foglalkozni. Táplálkozz normális, figyelj a napi/heti kalóriabevitelre, aztán szevasz.
ápr. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

A karamell az cukor. A karamell íz pedig aroma. Tehát karamell ízű szörp lehet cukormentes hisz nincs benne karamell. Egy vanília ízű szörp is lehet vaníliamentes.


Karamellszörp nem lehetne cukormentes. Csak az "ízű"

ápr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Jogszabályok határozzák meg, hogy az élelmiszereken mit, hogyan kell feltüntetni, ennek a valódiságát pedig ellenőrzik is, pl a Nébih végez ilyen ellenőrzéseket (laboratóriumban), de más országokban is ellenőrzik ezeket a termékeket. Szerintem hidd el nyugodtan a címkére ráírt adatokat.


A karamell ízű szörp az valószínűleg aromából van, mert a karamell tényleg cukor.

ápr. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Mindkettőtöknek igaza van :)

A cukormentes valóban sokszor annyit jelent, hogy hozzáadott cukrot nem tartalmaz. De ez is rá van írva, legfeljebb kisebbel. :)

A karamell ízű szirup pedig gondolom, nem karamell, hanem valami aromás cucc.

ápr. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Most erre mit lehet mondani? Akkor te vegyed a legolcsóbb aromásított terméket, ha ez tetszik neked. A gyártó nem ver át, hiszen fekete fehéren ott van a leírásban, hogy egy deka természetes anyagot nem tartalmaz.
ápr. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
70%
Nem könnybe lábadt szemmel kell valamit hajtogatni, hanem el kell olvadni a címkét. Azon rajta van.
ápr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te is írtad, hogy attól, hogy valami karamell ízű, az még nem biztos, hogy cukorból van.


Igaza van a barátnődnek is, mert a karamell az cukor. Karamell nem lesz eritritből, édesítőszerből.. (Habár, hogy őszinte legyek, eritrittel nem próbáltam még karamellát csinálni.. :D)


Illetve, neked is igazad van, pontosabban, neked egy kicsit jobban, hisz közölted vele, hogy karamella ÍZŰ, nem pedig csak karamella. Ez esetben a barátnőd tájékozatlan..


karamell = cukor

karamell ízű = több összetevő, esetleg aroma, édesítőszer annak fényében, hogy karamell ízű legyen a termék.

ápr. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

"Egy vanília ízű szörp is lehet vaníliamentes."

Nagyon el vagy tévedve!

ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8, nem en vagyok eltevedve..pont azt mondtam, hogy siman lehetseges, hogy a karamell izu cucc cukormentes. Szerinte nem lehet a karamell izu dolog cukormentes.
ápr. 9. 15:39
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ez, mint a alkoholmentes sör. Az nem valódi sör. Kémiailag mindenképpen marad valamennyi alkohol vissza, ha valódi sörből csinálnák.
ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!