Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Elég, ha vacsorára már csak...

Elég, ha vacsorára már csak fehérje shake-et fogyasztok?

Figyelt kérdés

163cm 64kg vagyok és 22/N

52kg szeretnék lenni.

Cukormentes diétára gondoltam, illetve a fehér kenyeret, pékárukat is kerülném. Lisztet nem tudom teljesen, mert pl főzelékbe megy néhány evőkanálnyi, meg időnként van tésztás ebéd, de összességében törekednék arra, hogy a fehérje, zöldségek, gyümölcsök, tejtermékek legyenek előnyben. Itt az étrendem, csak a vacsorával vagyok gondban:


Reggeli, 7 órakor:

-natúr joghurt + túró + zabpehely + gyümölcs - heti 2 nap

-főtt tojás + rozs abonett + zöldség - heti 2 nap

-kefir + cottage cheese + rozs abonett + zöldség - heti 3 nap


Ebéd délben, ha tésztás étel, akkor csak egy kis adag és köretből is kevés.


Vacsora 5 órakor, de mivel előtte edzek, valamiért közvetlenül edzés után én nem vagyok éhes és nem is bírok magamba tuszkolni semmit, csak folyadékot, szóval ezért gondoltam, hogy egy proteinshake jó lenne, ami étel és ital is egyben.


Szerintetek rendben van ez így?


ápr. 12. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Most bármi rosszindulat nélkül kérdezem, erre hogyan kéne tudnunk válaszolni? Leírtad mit eszel, amit amúgy én egy hobbi kondis csaj részére kicsit túlzásnak érzek, de oké ez fölött most nézzünk el. Miből mennyit? Nincs mennyiség, kalória, semmi. ,,Kis adag", hát ezzel sokra nem megyünk, lehet, hogy az én kis adagom kétszer akkora, mint a Te általad kimért kis adag.


Nem tudjuk meg, hogy a nap végén te most 800, vagy 1400 kalóriával fogsz ágyba feküdni. Nekem csak az 5 órás vacsora szúrta ki kicsit a szemem, azzal remélem tisztában vagy, hogyha vársz 8 óráig hogy megéhezz, egy 400 kalóriás vacsora akkor is ugyanúgy 400 kalória lesz, és nem fog átváltozni 800 kalóriává amiért este 6 után merted megenni.

ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia. Köszi a választ!

Azért nem írtam sehol mennyiséget, mert nem az volt most itt a lényeg, hogy mennyi a kalória szükségletem, a tésztás kaja kisebb adagot azért írtam, mert fentebb említettem, hogy igyekszem kerülni a fehér lisztes dolgokat, de igazából lényegtelen információ volt. Az étrendet azért írtam le, hogy lássátok a nap többi részét, ami alapján könnyebben meg tudjátok mondani, hogy nem baj-e, ha este csak egy shake-t iszom, nem rendes kaját eszem, mert úgy gondolom, hogy a többi étkezés normálisnak mondható, mármint a "mit" része, a "mennyit" nem muszáj tudni.

A súlyt, magasságot, kort, nemet pedig azért írtam, hogy lássátok, hogy tényleg kell fogynom.

A "mikor" része pedig igazából szintén lényegtelen, de én most csinálom ezt az időszakos böjtöt, amikor tizenpár óráig éjjel nem eszünk.

De ha nagyon akarod, leírom a "mennyit" részt is, ha úgy könnyebben meg tudod mondani, hogy baj-e.

ápr. 12. 19:38
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha rögtön utana nem vagy ebes eszel kesobb
ápr. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%
Miért olyan lidérc a liszt és a cukor. tescos cuccok 100x hizlalóbbak .
ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A liszt nem annyira, csak a pékárut és a fehér kenyeret kerülöm, tésztás étel, ha az van épp, akkor eszem, de gabonából inkább a zabpelyhet , barna rizst és a rozskenyeret választom, mert laktatóbbak nekem és több bennük a rost, mint mondjuk a kukoricapehelyben, kifliben.

Cukor pedig nekem azért teljes egészében tiltólistás, mert függő voltam, két hét alatt sikerült elérnem, hogy ne sóvárogjak utána és ne gondoljak rá folyamatosan. Korábban is elértem egyszer, de amint megittam egy cukros teát, rákaptam és megint mindenféle csoki meg édesség hiányzott. Olyan, mintha leszoknál a cigiről, de szülinapod alkalmából megengedsz magadnak egyet, aztán megfog az íze megint és nem tudsz megállni egynél.

Úgyhogy inkább kihagyom teljesen. Reggeli teába édesítőt teszek, amúgy meg vizet iszok.

ápr. 12. 20:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdés: egész hátralévő életedben ilyeneken akarsz majd élni??? :D


Felejtős. Válts életmódot, egyél bármit deficiten belül és hagyd a fszba az ötórakor vacsorázom - hülyeséet.

ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5oraig en dolgozok utána semmit se egyek? Munka kozbe meg semmi ido ennnu közbe
ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyebkent lisztel stbcel semmi gond

Szerintem mindennap eszek valamit ami pekaru liszt tej cukor vagy valami 3000kaloriaval meg se vagyok elhizva

Ha sportolsz akkor nem gáz

Ha valaki egeszsegesen etkezik de nem mozog nem alszik eleget nem lesz egészséges. Tehát nem eleg az ha egy dolog nagyon jó. Mindenbol kell egy legalább középut és ami kiegesziti



Osszhatas a lényeg.



Fogyashoz itt egyes szamu dolog a kalória deficit. Második a sport alvas. Utana vitaminok asvanyi anyagok. Kiegyensulyozott etkezes. Es ha ezek megvannak de neha bemegy akar napi 1-1 pékáru de ugyan ugy deficitbe semmit sem hatraltat vagy 1db csoki

Annyi hogy nehezebb lesz vele a deficit


Es ha ezek megvannak utána veheted ki a cukros lisztes stb dolgot de heti1x csalonapnak akkor is jó fenntarthatóbb lesz tőle

ápr. 12. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, próbálok egészségesebben étkezni, és leszokni a cukorról a hátralévő életemben.

Nem mondtam, hogy te ne egyél semmit 5 után, én így döntöttem.

ápr. 12. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi gond mind hozhatunk neha ilyen hülye döntést.

Majd kinovod

ápr. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!