Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem sikerül lefogynom?...

Miért nem sikerül lefogynom? Lent részletezek.

Figyelt kérdés
Heti minimum 2-3 órát kickboxolok aktívan. Napi 200 felülés. Nem eszek túl sokat és azok is olyan dolgok hogy nem nagyon hizlalnak. Egyszerűen alig megy a fogyás(nagyon lassan fogyok).
2010. nov. 17. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:

na nálad kicsit többet írok, mint az előző kérdezőnél :)

kezdjük ott, h a felülés nem hatékony, mivel koncentrált zsírégetés nincsen! genetikailag van meghatározva, h hol fogynak el a zsírszövetek leghamarabb és legkésőbb. nőknél fenéken, nálunk férfiaknál hason marad mindig a legtöbb zsír. persze csinálhatod ezt tovább, de helyette a hasprés a sokkal hatékonyabb a hasizom növelésére, a lényeg, h erre ne alapozz fogyás tekintetében.


mindenképp jobb a közepesen intenzív kerékpározás, és futás, ezek égetik legjobban a zsírt, de jó még az aerobik torna is.


na és most jönn az előzőnek adott válaszom:

az a baj, h rengeteg tévhit járja az internetországot, úgyhogy én már nem is csodálkozok, h miért jön ennyi kérdés efelől.


tehát a lényeg: az az egyik legnagyobb baromság, h x kalóriánál ne együnk többet. azonban ezt érezhetően hülyeség megszabni, ha pl egy 50 kilós alacsony lányt és egy 150 kilós férfit veszünk alapul. ezenfelül a mozgás minősége és mennyisége is nagyban változtat a dolgokon.


a lényeg csak annyi, h vmely oldalon kiszámítod a napi kalóriaszükségletedet, és naponta annak a 80%-át viszed be, +-5%.

ez nagyon fontos, el is mondom, h miért:

logikus, h többet nem érdemes bevinni, na de kevesebbet ak miért ne szabadna???


>>>a szervezet az evolúció során már megtanult alkalmazkodni az élelmiszerhiányhoz, ha kevesebb kaja jut be, ak a tested lelassítja az anyagcserédet, és a bevitt kaja elgendő lesz számára, szóval minek dolgozzon fel több zsírt?!


sőt, ha csak kicsit is többet viszel be, mint eddig, ak biztos, h a zsírraktárakat fogja feltölteni a szervezet. ezért csak kicsivel kell csökkenteni a kalóriabevitelt, és az anyagcsere ugyanúgy működik, mint ezelőtt, és a zsírok is jobban bontódnak.


köszöntem a figyelmet :)


üdv: Sharkhunter

2010. nov. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mióta sportolsz?Én heti 3 edzésre járok és én sem fogyok,csak tartom a súlyom.Hozzászokott már a szervezetem az edzéshez.Ha viszont figyelek a kajálásra kicsit akkor tudok lejjebb menni(vagy kiegészitem mással pl.taposó gépem van air climber.)Amúgy az jó ha nem gyorsan fogysz,mert akkor az nem is jön majd vissza egyböl.Véleményem:Ha marad az amit eszel,de kicsit többet edzel akkor jó lesz.
2010. nov. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem írtad meg, hogy hány kiló és centi vagy!
2010. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sharkhunter leírta konkrétan, annyiba kötök, bele, hogy a fenék nem csak a nőknél a "legszeszélyesebb" testrész. Hiába kockás a hasam a farom akkor sem keresztszálkás. Illetve az de nem látszódik :)
2010. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

talán azért mert futni kéne.

amúgy meg nem felülés kéne hanem hasprés.

kézizek már 10 éve heti 8 edzésem van. és kb 2 meccsem amit álltalában végig játszok. én érdekes, letuttam fogyni...

2010. nov. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ja, a fenék is kényes pont nálunk is, az csak általánosság, amit leírtam ezzel kapcsolatban, emberenként változik a zsírraktározás genetikája, én lefogytam 85-ről 60-ra, majd vissza jópárat, de inkább izomra.

azonban igaz, h kockásodik a hasam, de a hátsómon nekem is van mit faragni :)

tavaszig inkább építgetem magam, aztán kezdek neki a fogyózásnak, h végre versenyképesen szálkás legyek.


üdv: Sharkhunter

2010. nov. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!