Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kalóriákat hogy kell nézni,...

Kalóriákat hogy kell nézni, nyersen vagy elkészítve?

Figyelt kérdés

Pl. 10dkg szárazt tészta vagy főtt tészta 400kcal?

10dkg nyers vagy sült hús x kalória?


2010. nov. 18. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
nyersen
2010. nov. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a mennyiséget kell nyersen. abból adódik a kalória is.
2010. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A nyers, megtiszitott, fogyasztásra, illetve fözésre elökészitett nyersanyag 100g-jára vonatkozik a megadott kcal-mennyiség.
2010. nov. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bénabéla11 ***** válasza:
55%

ha jobban belegondolsz miért is lenne nagyobb a kalóriatartalma egy sósvizben megfőzött tésztának, mint a száraznak? netána felvett víztől?


vagy megfordítva, ha húst sütsz ki, akkor az az elveszitett vizmennyisegtol kevesebb kaloriat fog tartalmazni?bár ez igy nem teljesen igaz a hussal de lényegtelen a különbség...


a legfontosabb: mind1 hogyan méred csak mindig egy számra alapozz! azt utána tudod csökkenteni vagy növelni!

2010. nov. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"bénabéla11 válasza:


ha jobban belegondolsz miért is lenne nagyobb a kalóriatartalma egy sósvizben megfőzött tésztának, mint a száraznak? netána felvett víztől?


vagy megfordítva, ha húst sütsz ki, akkor az az elveszitett vizmennyisegtol kevesebb kaloriat fog tartalmazni?bár ez igy nem teljesen igaz a hussal de lényegtelen a különbség...


a legfontosabb: mind1 hogyan méred csak mindig egy számra alapozz! azt utána tudod csökkenteni vagy növelni!"


Te látom, hogy nem érted a lényeget: a tésztát azért szárazon kell mérni, mert a fözés során vizet vesz fel, így a 100 g nyers (száraz) tésztából lesz kb. 200 - 300 g fött tészta, aminek a kalóriatartalma annyi, mint a 100 g nyers (száraz) tésztának.

Ebböl következik, hogy a fött tésztából 100 g-nak mindig kevesebb a kalóriatartalma, mint a nyersnek.


A húsnál éppen forditva: 100 g nyers húsból lesz 30 g sült hús, igy ennek a kalóriatartalma annyi, mint a 100 g nyers húsé, mivel a viz elpárolog de a kalória nem.

Ebböl meg az következik, hoyg 100 g sült h´sunak nagyobb a kalóriaértéke, mint a nyersnek

2010. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előző jól mondja. ha kifőzöd a tésztát akkor az nem 100gramm okoska... itt a méréséről volt szó. nyilván 100g "nyers" tészta ugyanannyi kalóriát tartalmaz mintha kifőznéd. de h pl megnézel 100g "nyers tésztát meg megnézel úgy 100g tésztát hogy ki van főve akkor rájössz hogy ez hogy is van.
2010. nov. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 bénabéla11 ***** válasza:

ah, köcce!én is tudom ti:D csak arra akartam utalni ha fogsz egy zacsko vagy nem maradjunk a 100grnál

fogsz 100gr tésztát meg van a kaloriatartalma mondjuk kb 380kcal, kifőzöd akkor ugyanannyi a kalóriatartalma, csa a súlya változik...ezt mondjuk nem irtam sry...ezt értettétek félre...

közben az okoskodo nem is én lettem hanem ti:d bebebebe:D

én nem azt irtam h 100gr nyersnek és 100gr főttnek ugyanannyi a kcalja, hanem ha 100grammot hust vagy tésztát vagy mittommén mit elkészitesz akkor annak a DARAB husnak, ZACSKO tésztának még ugyanannyi marad az energiatartalma...

még jo hogy nem vagyok akkora ökör hogy 2 különböző sulyt veszek figyelembe...és ezt feltételeztem a kérdezőről is...

2010. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!