Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Párommal leszoktunk a dohányzá...

Párommal leszoktunk a dohányzásról (több mint fél éve) és mindketten felszedtünk "pár" kilót (ő 12 kg-t, én 14 kg-t). Milyen sporttal, diétával tudnánk megszabadulni a feleslegtől télen?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 13:37
 1/3 anonim válasza:
a 90 napos diéta nagyon hatásos, az kb ekkora túlsúlyra lett kitalálva! de ha nem akartok diétázni, úgy is lefogyhattok, h heti 3x elmentek zsírégető fitnessre, valamint 6 után ne egyetek! csak egy kicsi odafigyelés kell, és már látszódik is az eredmény:)
2010. nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 danielito23 ***** válasza:
68%

Akkor beszélgessünk! Ha leadjátok a felesleget egy diétával télen, akkor utána visszatérve az eddigi életmódra mennyi idő alatt híztok vissza? Jobbat kérdezek! Miért mentség az hogy a dohányzás abbahagyása miatt híztok 12-14 kilókat? Ez nem pár kiló! Ti mégis megvártátok amíg ennyit híztatok, ahelyett, hogy mikor már alapból feszesebb volt egy-két ruha meg nehezebben lehetett belebújni ebbe-abba, akkor elgondolkoztatok volna, hogy esetleg valamit rosszul csináltok. A dohányzás helyetti pótcselekvésnek az evést választani utána meg siránkozni elég szánalmas és divatját múlt szokás.

Normálisan étkezni és sportolni nem csak télen kell. Alapvetően így kéne élni. Lehet engem bunkónak tartani, de folyamatában olvasom a tévhitben élő, félművelt emberek kérdéseit, akikről egyértelműen lejön, hogy semmilyen komoly hozzáállással nem rendelkeznek a témát illetően. Egy olyan kérdéssel nem találkoztam még hogy: Milyen módszerrel változtathatok az étkezési szokásaimon? Hogy tudnék aránylag olcsó ám egészséges ételeken élni? Milyen sporttal kéne kezdenem x év kihagyás után, hogy újra formába lendüljek és teljes életet élhessek?

Ehelyett már a kérdéseikből ki lehet szűrni a kiskapuk keresését, hogy a nagy aggódásban gyors megoldást keresnek ami mindent rendbe hoz, hogy aztán újult erővel ne kelljen olyan apróságokra odafigyelni, mint pl. hogy tudom MIT, MILYEN MINŐSÉGŰT és MENNYIT eszem, hogy mellette mozgok, mert attól jobban érzem magam, a bevitt táplálék is jobban hasznosul, normális lesz a székletem, jó az anyagcserém stb stb stb sorolhatnám.

De hogy választ is kapj:

Bármilyen sport megteszi amiben örömötök lelitek, futás, szobabicikli, edzőterem, kettlebell, spinning, stb.

Az étkezési szokásokon meg változtatni kell. 30% mozgás 70% kaja! Ez a helyes arányszám, ha fogyni, ha izmosodni akartok. Aki ezt nem veszi tudomásul, az szedjen hülye bogyókat.

2010. nov. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó! nincs abban semmi rossz, amit mondasz, de sokan oda sem jutnak el, hogy belássák, hogy nem jó, hanem megindulnak a hízás útján, és beletörődnek, meg jaj a gyuri "megemberesedett" julcsika meg "asszonyosodott", aztán jön a terhesség, +15 kg, és lesz belőle egy szép nagy háziasszony. a lényeg hogy én becsülöm azokat akik egyáltalán észreveszik, hogy nem jó ami történik velük. ahelyett hogy a magas lóról ideköpködöd nekik ezeket, normálisan is el lehet nekik mondani, hogy hát igen gyerekek. énis hiztam mikor letettem a cigit, ez egy ilyen ördögi kör. kell pótcselekvés a pótcselekvés elhagyása miatt. lehet, hogy rákapnak majd, és a sport lesz a pótcselekvés.


a 12 és 14 még nem is olyan vészesen rengeteg, aki folyton dolgozik és tervezi az életét, nem biztos, hogy olyan jól meg tudja figyelni. ilyenek az emberek, ez van. az, hogy te előadod magad másnak, még nem jelent semmit. örülj neki, hogy neked van annyi energiád, hogy mindenre odafigyelj.


lényeg a lényeg, kezdjetek el egészségesen étkezni (erről neten van ezer féle iromány, nem itt fog érni a megváltás), és menjetek kocogni esténként, van jó friss hüvi levegő, kezdetnek az is elég, ha sétáltok vagy másfál órát. legközelebb gyorsséta, aztán néha el lehet kezdeni pár percet kocogni. pár perc séta, pár perc kocogás, csak ne álljatok meg! aztán hozzászoktok és lehet emelni a kocogás mértékét.

2010. nov. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!