Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez kielégítő táplálkozás vagy...

Ez kielégítő táplálkozás vagy kicsit sok? Mennyinek tippelitek?

Figyelt kérdés

Reggeli 1/2 7kor: egy túrós süti (kb. 50g) + cickafarkfű tea

2/2 8:15kor: 250 g tejberizs 2 konzervbarackkal

Tízórai : egy -30%kal csökkentett cukortartalmú kakaós jóreggelt + 2,5 dl tej majd kicsivel később egy alma és egy banán

Ebéd: zellerleves (tejföl nem volt benne) + kelkáposztafőzelék fasírttal (zsemle, vagy tojás nem volt benne, csak a marhahús+mustár+hagyma+currypor)

Uzsi: 4 db túrós süti (50g*4 kb. bűnbe estem xD)

Majd tekertem 1 órát a szobabicajon

Vacsi: egy fél rozskifli paradicsommal (50 g) + egy doboz kaukázusi kefír (450g)

Anorexiás voltam, ez amúgy kb. elég egy napra? Vagy picit sok? Egy hónappal ezelőtt kezdtem ráállni, hogy egyek normálisan, mostanra jutottam el odáig, hogy 1500-2000 kcalt eszek kb. egy nap (7köznap sztem kicsit kevesebbet, olyankor kb. 1800 kcal). Nem az a fajta anorexiás, aki egy icipici pirítóst eszik egész nap, reggelizni mindig reggeliztem (kakaós csiga/túrósbatyu/mákos- vagy diós búrkifli/croissoan etc mellé egy bögre kávé és egy bögre tej). Na jó, ez is koplalás, aztán lassan visszaszoktam az ebédre, meg a tízóraira, majd a vacsi is visszajött 2 héten belül.

Sütit ennyit nem szoktam, csak túúlságosan bűvölte a szememet az asztalon =D nem bírtam megállni xD


2010. nov. 27. 19:52
 1/8 A kérdező kommentje:
ja, amúgy heti 1-2x szoktam menni úszni, illetve heti 2x van 30perces gyógytesim és 3x45 perc normális tesiórám a suliban és olyan heti 2max 3x tekerek 1 órát a biciklin, de általában csak heti 2x. Ahogy van időm a suli mellett, 10.es vagyok. (16/L)
2010. nov. 27. 19:57
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha anorexiás voltál akkor egyél csak, valószínűleg alultáplált vagy. De több fehérje és gyümölcs, zöldség kellene.
2010. nov. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

mindennap szoktam általában húst enni, csak most a fasírt volt, de a túrós sütiben is volt fehérje (mivel az fehérje, az egész nagy tepsi kb. 2 kiló volt, abból volt 1 kiló túró, 10 tojás, 120 g liszt, 120 g cukor, tejföl, szval abszolúte egészséges szerintem) :P

meg a tejberizs is fehérje meg szénhidrát is xD

volt tejföl még a kelkáposzta fözelékben

2010. nov. 27. 20:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem egészséges. De SOKKAL EGÉSZSÉGESEBB, mint koplalni.

Örülök, hogy meggyógyultál.

2010. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem is hasonló étrendem volt anorexia után :) szép lassan rendbe fogsz jönni, de igazából az lenne a nagy fejlődés ha már nem vágnád fejből hogy hány gramm is a süti meg minden mert addig ott fog motoszkálni az agyadban a probléma. ettől függetlenül gratulálok a fejlődéshez, örülök hogy sokan ki tudunk jönni ebből a vacak betegségből :)
2010. nov. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

annyit rohangálok hétközben ide-oda, hogy valamit muszáj ennem, de vhogy az a fura, mondjuk kémia óra közepén érzem, hogy éhes vagyok, és elhatározom, hogy akkor jön a SZEEENDVICS a szünetben. Kicsöngetnek, és valahogy elmúlik az éhség érzetem, aztán bűvölöm egy ideig a szendvcset (bámulom, az meg mondja: finom vagyok egyél mááár meg!) na aztán neki esem.

Amúgy mi volt benne rossz? A túrós süti?

Kicsit kényszerevésen vagyok, mert anyukám Candida-diétázik, és még mindig van tejberizs, és nem akarja, hogy bedögöljön, ezért azt kell most ennem. Ez van a túrós sütivel is.

Ebédre ált. virslit, vagy halat, husit szoktam enni.Egyik kedvencem a sajtos-baconos-pulykamell. Iszonyúúú finooom =D

Amúgy még volt egy kivi gyümölcsnek, de mindennap szoktam enni vmi zöldséget (szendvicsbe mindig rakok, meg ha reggelire felvágottas zsemlét eszek, ahhoz is)illetve a céklát is megeszem már(régen utáltam, a kivit is). Meg most rászoktam a grapfruitra, és a narancsra.

2010. nov. 27. 21:24
 7/8 A kérdező kommentje:

a poén az hogy most már a hócipőm tele van azzal a hülye mérleggel, leszarom, mennyit mutat, híztam elvileg vagy 2 kilót, de rohadtul nem látszik (max. csak mellben és fenékben, de oda jöhet =D) meg mondjuk sokat sportolok, úszás, bicaj, úgyhogy szerintem izomba is jött, mert nem érzem magamat annyira fáradtnak. Legszívesebben fognám magamat, és kidobnám xD

Hát, a sütiket azért vágom,mert egyszer lemértem múlt héten egyet, és úgy ránézésre kb. betippeltem, hogy mennyi. Méregetni nem szoktam, hogy az speciel mennyi (bár kicsit még megszállott vagyok, mert a tetején levő tonna porcukrot lemosom, vhogy utálom a cukrot...)

2010. nov. 27. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
nagyon jó olvasni ezeket a sorokat.. üdvözöllek a "boldogan evők" sorában :) gratulálok! tartsd meg ezt a szemléletet, sportolj tovább, egyél nyugodtan, csak így tovább ;)
2010. nov. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!