Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tejtermék fogyasztása...

A tejtermék fogyasztása előnyös, vagy nem?

Figyelt kérdés
Az egyik részről azt hallom, hogy nem ajánlott a tejtermékek fogyasztása, mert a szervezetünk nem tudja lebontani.Egy diétás újság viszont azt írta, hogy a hasi elhízás esetében kifejezetten ajánlott, mert a hasra lerakódott zsírt segíti lebontani.De vajon mi az igazság...Már tényleg nem tudom, hogy fogyasszam-e vagy ne...
2009. jan. 15. 17:45
 1/5 anonim válasza:
Szerintem előnyös, mert kálciumot és egyéb anyagokat tartalmaz ami fontos az egészség megőrzésében.
2009. jan. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

en 1,5 ös tejet iszok, és házit, ha van rá lehetőség, ízre is más mint a bolti, az szerintem sokkal egeszsegesebb, ha van ra lehetoseged, olyat vegyel.


nem kell 2,8as meg 3,6%os tejet inni szerintem, eleg a masfeles is.


en most terhes vagyok, napi 1 litert megiszok belole,mar honapok ota, és nemhiszem, hogy nem tudja lebontani a szervezet, szerintem pl a tejtől nem volt rossz fogam (pedig sok embernel egy baba egy fog...ugye, mert kivonja a kalciumot belolunk a csoppseg)


szoval en szeretem a tejet, es szoptatas utan, ha aktiv fogyokuraba kezdek, akkor is bennmarad az étrendemben.


PRO:

Számos élettanilag kedvező tulajdonsággal rendelkezik:

jó fehérjeforrás, a szervezet könnyen át tudja alakítani saját fehérjévé

a tejcukor (laktóz) táplálja az egészséges bélflórát és segíti a kalcium felszívódását (kivéve a tejcukorérzékenység esetét)

a csontok építésén kívül a tejben lévő kalcium fontos az idegek és izmok munkájához is

fontos vitaminforrás is: B2 a sejtek anyagcseréjében és az energianyerésben játszik szerepet, ezen kívül megtalálható benne az A-, (bőrvédelem) és D-, (csontok anyagcseréje) vitaminok is, a B12 vitamin pedig a vérszegénység megelőzésében fontos

konjugált linolsav (CLA) forrás is, mely rákmegelőző és hőtermelést fokozó hatással rendelkezik - érdekes azonban, hogy a biotej illetve a szabad levegőn tartott állatok teje tartalmaz az átlagosnál több linolsavat!


KONTRA:

A tejről általában elmondható, hogy rendkívül energiadús táplálék, 250 ml tejitalban (tejfajtától függően) 125 -240 kcal energia van.


link:

[link]

2009. jan. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

NEEEM ELŐNYÖS:


[link]


[link]


[link]

2009. jan. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Látjátok?Így döntse el az ember:)

Köszönöm a válaszokat:)

2009. jan. 16. 12:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolso valaszolo, te nem is fogyasztasz egyaltalan tejtermeket? Nem hianyzik?
2009. jan. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!