Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy...

Egyetértetek azzal, hogy magasságból kivonunk 110-et az az ideális testsúly?

Figyelt kérdés
Ki miért ért ezzel egyet és ki miért nem??? Vagy valami másban látjátok az igazságot?
2009. jan. 17. 15:33
 1/6 yuda ***** válasza:
100%

Többfélével találkoztam,de ez a legegyszerűbb és az eredmények megközelítik egymást-kivéve,hogy bonyolultabb számolásnál (index)van: "-tól-ig".


Egyébként nem értek egyet az ideális testsúllyal,mert mindig a fasizmus jut eszembe,hogy akkor is egy csoport meg akarta mondani,hogy ki a felsőbbrendű faj és az az ideális,aki árja: meg volt adva külső és belső tulajdonság és annak kellett megfelelni----sokan nem is veszik észre,hogy most is ez megy,csak divatdiktátoroknak hívják őket-és most a gyenge jellemű ,befolyásolható emberek a célközönség-és a dolog működik.


-simán el tudják érni egyszerűen a médiák felhasználásával,hogy lelkiismeret furdalása legyen tömegeknek, ha egy jóízűt esznek, ami önértékelési zavart okoz milliók életében.

2009. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

185cm vagyok -110 = 75kg lenne az ideális, én meg vagyok 85kg ezek szerint 10 kiló fölösleg van rajtam.

Ez kicsit vicces abban a kontextusban hogy kb 8% körül van a testzsírom...

A tükör számít az nem hazudik!

2009. jan. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy azért tettem fel ezt a kérdést, mert szerintem hülyeség ez a -110-es cucc!!! Nem tudom mennyire lenne ideális 1 17éves lánynak 43kg... 1ik osztálytársam ugyan akkora, mint én és 41kg, kb a bőre fogja össze az egész csajt, és sztem nem 2kg-t kéne híznia, remélem értitek! A másik, ha valaki nől 1cm-t akkor híznia kell 1kg-t? Nevetséges, szerintem! Másik osztálytársam 170cm és 56kg és nagyon jó az alakja... szal az sem -110!
2009. jan. 17. 18:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Közel azonosak ezek az "ideális testsúly" mércék, szerintem jobb a tól-ig határos, mert hogy kinek mi az ideális, az függ attól, hogy fogyásra vagy hízásra hajlamos-e, mit örökölt, milyen a csontozata, milyen a szervezete, milyen az anyagcseréje, milyen az életmódja (nem mindegy, hogy valaki nappal vagy éjszaka, irodában vagy raktárban, emberekkel vagy tárgyakkal dolgozik, és még sorolhatnám)...stb.


Én pl. fogyásra vagyok hajlamos, szóval nekem megtartani a súlyt annyit tesz, hogy ne fogyjak (a hízás nehezen megy, pedig jó az étvágyam), és erre kell figyelnem. Most tartom egy ideje, és ez pont jó, persze pici méreteim miatt (alacsony is vagyok) ruhát nehezen kapok, szóval ideális ide vagy oda, a gyártók sajnos még mindig az átlag középértékére (vagy inkább a nagyobb méretekre) vannak szakosodva, úgyhogy talán miattuk jó ezeket kicsit figyelni és legalább közelíteni az ideálisat, mert se varratni se cipőt gyártatni nincs pénzem, megvenni olcsóbb.

2009. jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális testsúly kalkulátorok csak egy átlagot mutatnak, ne ez legyen a mérce!!!

Az ideális testsúlyt úgy lehetne meghatározni, hogy kiszámoljuk a testzsírszázalékunkat. Ebből ki lehetne számolni a SAJÁT ideális testsúlyunkat. Ez egy műszer, amelyre rá kell helyezni a kezünket, és az kiszámolja. Én is csak TV-ben láttam ilyen eszközt.


Az ideális testsúly függ még a csontozattól, illetve az izomtól, tehát nagyon relatív.


Szerintem mindenki érzi, hogy mi lenne a normál testsúlya. Akkor kell megállni a diétával, mikor azt mondjuk magunkban, hogy most nagyon jól érzem magam, és jó tükörbe nézni.

Petranova

2009. jan. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
érdekes lenne, ha nekem 163 centimhez az 53 kg lenne az ideális, ugyanis 2 hete csináltattam egy mérést, amiből kiderült, hogy tiszta súlyom 58 kg, mivel vastag csontú vagyok, akkor erre jön rá még egy kis zsír, szal az ideális testsúlyom alapból 60 fölött kéne, hogy legyen, úgyhogy már ez a teória alapból elbukott nálam, mert min. 10 kg különbség van az "kivonunk 110-et téma" és az ideális súlyom között.
2009. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!