Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen gyakorlatokat végezzek...

Milyen gyakorlatokat végezzek hogy kisebb legyen a hasam? Vagy mi mást csinálhatnék?

Figyelt kérdés

158 cm vagyok és 45 kg. Most a derékbőségem 66 cm és szerintem ez sok... Nincs időm edzeni, mert pont most van a felvételi időszak és nagyon sokat kell tanulnom. Mindig fenn vagyok legalább 11-ig és reggel 6-kor kelek, és utanána iskola, szakkörök stb. Nagyon szeretném, ha a hasam nem lenne ekkora... Maximum napi fél órát tudok rászánni...

Egyébként meg így van az étrendem:

1. reggeli:

- 1 pohár kakaó

- 1 szelet kalács


2. tízórai:

Ezt el szoktam hagyni, de van, amikor viszek gyümölcsöt...


3. ebéd:

Menzás vagyok, úgyhogy azt eszem, amit adnak, de sosem eszem meg az egészet (ennek két oka van: borzalmas és nem szeretnék ott sokat enni...). A levesből 2 kanalat, a másikból (főzelék vagy más) meg a harmadát...


4. uzsonna:

Ilyen nálam nem létezik, viszont néha bekapok egy-egy cukrot...


5. vacsora

Mivel ez a főétkezésem, ezért normális eszem, ez általában:

- rizs (ázsiai vagyok....)

- valami hús (általában ilyen pörkölthöz hasonlít, de nincs szafja és nem használnuk mást, csak fűszereket hozzá)

- zöldség (párolt vagy főtt)

- leves (valami lé és bele zöldség...)


Képet nem szeretnék linkelni, mert ruhán keresztül nem nagyon látszik.


Előre is köszönöm! 14/L


2010. dec. 18. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs szükséged fogyásra. Gondolom, hogyha fenékre, combra gyúrnál (súlyzós edzésekre gondolok, nem laza futásra), akkor nőiesebb lehetne az alkatod.
2010. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát én 1 évvel vagyok nálad idősebb, és a derékbődégem az 77 cm... Ez sok, a tiéd nem. Tornázz abban a napi fél órában, ha nem vagy elégedett.
2010. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem sincs gond azzel a magasság-súly párossal.

Viszont a nap főétkezésének nem a vacsorának, hanem a reggelinek kellene lennie. Az adja azt az energiát, amit napközben ledolgozol. Amit este eszel, azt a szervezet már főként csak raktározza. Illene este 6 után nem enni (3-4 órával fekvés előtt, hogy üres gyomorral menj aludni), viszont a reggeli mennyiségét megnövelheted.

Esetleg csinálhatsz felüléseket, az sosem árt szerintem, és napi 1x-2x 30 nem is visz el sok időt.

Mellesleg azt mondják, edzés után jobban megy a tanulás.

2010. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Háát, általában 6-kor vagy 7-kor vacsorázom és ugye mondtam, hogy 11-kor fekszem le (vagy később...) Igazából tényleg nincs időm [de nincs baj a tanulásommal... Az ország egyik legjobb és legerősebb iskolájában tanulok, mindenből 5-ösre állok, 2 tantárgy kivételével....].. akkor a felülést fogom megpróbálni... köszönöm.
2010. dec. 18. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!