Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akar mindenki szupergyor...

Miért akar mindenki szupergyorsan lefogyni úgy, hogy alig kelljen mozogni?

Figyelt kérdés

Miért nem értik meg, hogy nem a kevés kaja számít, hanem, hogy mit esznek; hogy sokat mozogjanak, tehát összességébe éljenek egészségesen. Pont, hogy akik ezeket nem tudják betartani, ők akarnak egy hét alatt 10 kilót fogyni, mintha azt csak úgy csettintésre le lehetne dobni.


A másik meg, hogy miért a kilókat nézik, mikor az csak egy szám, miért nem azt, hogy külsőre hogy néz ki, végülis az számít nem?


2009. jan. 24. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Erre most egy vicces mondás jutott eszembe, aminek igenis van igazság alapja: Hogyan hizunk? Dekánként. Hogyan akarunk fogyni? Hát kilónként. :)
2009. jan. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
mert a legtöbb ember el van kényelmesedve. Ahhoz lusták, hogy elmenjenek futni vagy tornászni (ezért híztak el). Én már rosszul vagyok a sok olyan kérdéstől, hogy: "ha két hétig nem eszek semmit, mennyit fogyhatok???" vagy "hogyan tudnék egy hét alatt leadni 6kilót???" Ez is bizonyítja milyen buták az emberek... Azt hiszeik az a legjobb ha koplalnak semmi mozgással és akkor lefogynak... szánalmas! a s@ggét meg egyik sem bírná felemelni a mozgáshoz. Legközelebb már azok a kérdések jönnek, hogy: "ha arra gondolok, hogy 30kilóval vékonyabb vagyok, akkor holnapra tényleg lefogyok?" pfffff
2009. jan. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Lusták, és ugye az a tapasztalat , hogy le lehet fogyni mozgás nélkül. Én is láttam már ilyen, 90 napos és társaik nagyon alkalmasak erre hidd el, tényleg le lehet fogyni mozgás nélkül velük, csak ugye az nem érdekli őket, hogy nem a zsír megy le, vagyis csak minimális háj, nagy része izom.
2009. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Erre csak azt tudom mondani:

A föld IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk hozzá...

Próbáltam én is segíteni nekik de csak fikázást kaptam. Én már csak röhögni járok ide, és max ha van valami értelmes ember annak válaszolok. A többit meg elintézi a természetes szelekció. Pusztuljon a férgese :)

2009. jan. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy részük valóban hülye és lusta.

Másik részük melós, vagy eltiltották a sporttól (jómagam nem sportolhatok, és akkor hiába az egészséges táplálkozás). Van tini kategória is, akinek csak az van, amit a menzán adnak, nem főznek nekik külön, nagyon válogatni meg nem tudnak, és másfél óra míg hazaérnek (utána próbálj te nekiállni zsírt égetni, ha még készülnöd is kell másnapra, egy időben én is éltem így).

Az is előítélet, hogy minden túlsúlyos ember hülye. Én mint túlsúlyos nem mondom azt a soványokra, hogy hülyék, én mégis ezt kapom vissza. Rám mégis mutogatnak, megjegyzéseket tesznek, de nem jut eszükbe, hogy nem véletlenül vagyok nagydarab, és nem véletlenül nem tudok lefogyni normális úton.

Sose tudhatod, hogy milyen a mások élete.

2009. jan. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A kényszeres evőket és a depressziósokat kihagytam (nincsenek is olyan kevesen... barátnőmről kiderült, hogy ő is meg én is ennek estünk áldozatul).
2009. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

én 120 kilóról fogytam le 80ra (csak itt terhes lettem, es picit megvaltoztak a dolgok), de:


- ha az ember nagyon túlsúlyos, akkor muszáj neki először diétázni, mert pl az egyik ismerősöm kövéren futni kezdett, és tönkre is ment a gerince. Miután leadtam 20 kilót, utána tudtam elkezdeni mozogni (ja, aktívan sportoltam, a térdeim tönkre voltak menve, igazából a sportok nagy része kizárva).

- Miután leadtam 20 kilót, és újra elkezdtem mozogni, akkor már volt lehetőségem ÉLETMÓDOT váltani, és így szépen lassan (évente -10 kiló), lement még 20 kiló, és nemhogy tartottam, de szépen lassan fogytam tovább.


Nem érdemes, nem szabad egyből olyat elvárni a testtől, amire nem képes! Könnyű rámondani, hogy aki kövér, mozogjon többet, és egyen normálisan, de ehhez egyrészt utánaolvasás kell, másrészt pedig megadni az ELSŐ LÖKÉSt, amire a diéta tökéletesen alkalmas. Következő LÉPCSŐFOK a több mozgás, és végül a TELJES ÉLETMÓDVÁLTÁS, de értsd meg, hogy legtöbb embernek ehhez segítségre van szüksége.

(Nekem pl az, hogy gyereket szerettem volna, és úgy akartam lefogyni, hogy tartósan, nem két hónap alatt, hanem 2-3 év alatt).


A másik dolog, hogy minden harmadik (!!) túlsúlyos nő hormonproblémával szenved (meddőségi oldalon olvastam, az elhízás "csak" mellékhatás), azok hiába mozognak, hiába esznek keveset, sose fognak lefogyni. Endokrinológus (és diatetikus) szükséges, de nem nagyon mennek valamiért a magyarok orvoshoz, csak ha már nagyon kell.

(Férfiakkal nem tudom mi a helyzet, nő vagyok).


Ja, és alkati kérdés.

A férjem 65 kiló, és bármennyit eszik (kb 3x annyit, mint én), sosem fog hízni, mindig sovány, hiába próbáltam rá egy kis "husit" növeszteni.

Én meg ha nevetek, attól hízok. (Amúgy hetente egyszer gyalogoltam 10 kmt, minden nap tornáztam egy órát, amióta babát várok, sajnos nem volt rá lehetőségem, eddig nem is tudtam, hogy mennyire hiányzik, ahogy rászokni nehéz egyeseknek, leszokni sem könnyű ám a mozgásról!)



Szóval látatlanban könnyű megmondanod a tutit, DE néha jó lenne a dolgok mögé is nézni.


Természetesen egyetértek veled:

- a fogyókúra nem elég, életmódváltás kell (DE a fogyókúra jó első lépés annak, aki komolyan gondolja)

- nem gyorsan kell fogyni, hanem tartósan

- ésszel kell lefogyni, nem gyógyszerekkel


Remélem a másik oldalt is megvilágítottam egy kicsit, és nem sértődsz meg, nem támadó jelleggel írtam, hanem azért, mert nagyon sokan támadják a bátortalan, önbizalomhiányos túlsúlyos embereket, akik mindent megpróbálnak, ahelyett, hogy segítenék és felvilágosítanák őket.


Kellemes napot!

2009. jan. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!