Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valami különbség kalória...

Van valami különbség kalória szinten a tojások között?

Figyelt kérdés

Rántotta, főtt kemény, főtt lány, vagy a tükörtojás a kalóriaszegényebb.

És ha most megennék 3-4 tojást, az "baj" lenne?


2010. dec. 27. 16:45
 1/4 anonim válasza:
100%
Főtt tojás a legszegényebb kalóriában,mivel az elkészítéséhez nemigazán használsz olajat, 3-4 tojástol az égvilágon semmibajod sem lesz, max ha fél tonna kenyeret megeszel mellé, lágytojással amúgy vigyázz igaz hideg van de pl. nyáron elég veszélyes mivel a sárgája telelehet szalmonella baktériummal, mivel az nincs teljesen átfőzve, meg amúgyis elvileg csak abban lehet.
2010. dec. 27. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nincs. Akár nyersen eszed, akár sülve-főve, ugyanannyit tartalmaz.

De ha megsütöd(tükörtojás, rántotta), akkor olajjal sütöd, és az olaj tartalmaz plusz kalóriát. De maga a tojás nem lesz több kalória, csak a hozzá adott olaj a több.

2010. dec. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
én 2 tojást szoktam "inni" nyersen és utána gyúrni. Nyáron is ittam most is iszom és megbízok az Immunrndszeremben ami elég jól teljesít :D 6 éve nem vagyok beteg és még a szalmonellát sem kaptam el. Jah és nem bolti tojást iszok
2010. dec. 28. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
főtt tojásban a legkevesebb kcal. A rántottába és a tükörtojásba még hozzá kell számolni az olaj kcal tartalmát is ami mellesleg nem kevés
2010. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!