Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódot váltottam, mégsem...

Életmódot váltottam, mégsem érzem jól magam, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Pár hete belekezdtem a fogyókúrába. Kiiktattam a cukrot, lisztet, felesleges hizlaló dolgokat. Sok zöldséget, gyümölcsöt, csirkemellet, némi tejterméket, folyadékot fogyasztok. Azóta állandóan morognak a beleim, folyton wcre járok, rengeteget pisilek, nem birok aludni, rosz a kedélyállapotom, nincs mégsem annyi energiám. Mozgok is, de még nem olyan intenzíven, mert nagy a felesleg, heti 2-3x félóra. Mit rontok el mégis, hogy ilyen rosszul érzem magam?
2011. jan. 5. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán hirtelen túl sok mindent megvontál magadtól.
2011. jan. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy évedek, de a béldolgokat az is magyarázhatja, hogy méregtelenedsz. A beleidben lerakódott, vagy megrekedt sok méreganyag most ürül.

A többi problémára lehet magyarázat az, hogy valamiféle "függőséged" alakult ki a most elhagyott kaják iránt, pl a cukor erősen képes erre. A megvonásra a test enyhe depresszív állapottal válaszol (ez történik minden függőség esetén, koffein, étel, cukor, a súlyosabbak a gyógyszer és a drog persze).


Soha ne legyél éhes, de csinálj mindent így tovább, jó úton haladsz.

2011. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
cukrot és lisztet apránként,nem mostantól vontam meg,ezért nem értem..
2011. jan. 5. 10:21
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt írod, "azóta", tehát gondolom a váltással kezdődött. Nem bírja a gyomrod az új dolgokat, nem lehet hirtelen, csak fokozatosan, ahogy a kenyérrel csináltad. A többi tünet arra utal, hogy valamit nagyon rosszul csinálsz és szervezeted nem kapja meg, amire szüksége van. Ez lehet akár cukor/szénhidrát is, nem csak akkor, ha függő vagy. A szervezetnek valamennyire mindenképpen szüksége van. A pisilés miatt érdemes lenne vércukorszintet méretni.
2011. jan. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%
Szerintem is méregtelenítesz, azért rossz a közérzeted. Azt én is megfigyeltem, hogy többet pisilek, amikor diétázom és ugyanolyan béltüneteket produkálok, mint te. Ez nálam bizonyos mennyiségű krumpli vagy lisztes termék fogyasztásával megszűnt. Figyelj a folyadékok minőségére (ne csapvíz, hanem ásványvíz), illetve legyen elegendő a só bevitele is, mert annak hiánya is gyengeséget okoz.
2011. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%
Ja, és egyetértek egy fenti hozzászólóval, hogy talán drasztikus volt a változás a szervezetednek. És szénhidrátra is szüksége van ám a szervezetednek.
2011. jan. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
75%

Étkezz, ha lehet helyesen és mindent. Cukrot keveset. Reggelit sokat és bármit amit megkívánsz. Ebéd rendes meleget, ha teheted. Vacsora csak könnyű. Zöldség és társai. tízórai+ebéd az is legyen mondjuk korpovit keksz vagy hasonló rosttartalmú vmi.

sok-sok gyümölcs. Nálam is mikor így elkezdtem nagyon legyengült az immunrendszerem és lebetegedtem. Val.szeg engem is eddig a cukor tartósított. :-)

2011. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Fehérjedús kajákat is egyél, mert le fog épülni a szervezeted, az energia kell, azt ne vond meg magadtól.

A gyümölcsöket se szabad ám túlzásba vinni, mert némelyikben rengeteg a cukor ( gyümölcscukor formájában ), és a többlettel nem tud mit kezdeni a szervezeted, szóval abból is mértékkel, inkább savanykásakat, mint édeseket egyél.

A kenyérféléket se szabad elhagyni teljesen, teljes kiőrlésűeket válassz a finomított lisztesek helyett.

2011. jan. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ilyen nálam is volt

nálam az volt a baj, hogy kiiktattam a szénhidrátot

állandóan szédültem, kopogott a szemem, fájt a fejem, a sivem nagyon erősen dobogott, rettentően fárdat voltam

azóta megtanultam: reggelire kell a kenyér, zsömle, kifli (telejs kiőrlésű, rozs-ma pl ezt ettem és nekem ez javulást hozott, és így is fogyok)

próbáld ki hátha

2011. jan. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
szia, azt ne felejtsd el, hogy cukorra és szénhidrátra is szükséged van, csak nem mindegy, miben veszed magadhoz!! Érdemes lenne beszélned egy szakemberrel, szerintem valami nem jól csinálsz.
2011. jan. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!