Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lisztérzékeny vagyok, kenyeret...

Lisztérzékeny vagyok, kenyeret és péksüteményeket nem eszek, de néha mégse tudok magamon uralkodni megeszek 1-2 szelet sütit, meg 1-2 db nápolyit vagy 2 marék müzlit. Nagyon nagy baj ez?

Figyelt kérdés
2011. jan. 13. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, ha nem vagy utána rosszul, akkor nincs gáz...

de nem hiszem, hogy túl jó, de néha egy kevés nem árthat ( de csak akkor edd, ha nem vagy utána rosszul, vagy nincs kiütés etc)

2011. jan. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kifejezetten nincs nagy bajom utána, csak fájnak a beleim meg a gyomrom szúr csak nem tudom, hogy az a liszt miatt van-e vagy amúgy is fájna. de köszi a választ
2011. jan. 13. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy baj. Elvileg még olyan terméket sem ehetnél, amire az van írva, hogy "glutént tartalmzaHAT", pedig a tartalmaz és tartalmazHAT között nagy a különbség.


Ehetsz gluténmentes kenyeret, ha túl drága, akkor süthetsz magadnak otthon kukoricalisztből, nem egy nagy történet a kenyérsütés, ha élesztővel csinálják. Ahogy süteményt is süthetsz. A piskóta még jobb is kukoricalisztből, mert szebb, sárgább, könnyebb. Kukoricalisztből készült tésztát is árulnak. Nincs nagy különbség a rendes tészta meg eközött, én szoktam venni, mert élettanilag jobb, mint a fehér lisztes. Ha nem vonnád meg magadtól teljesen az ilyesmit, nem törne rád zabálási roham.

2011. jan. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én vagyok az első válaszíró. Azóta olvastam utána a témának, illetve hallottam dolgokat.

Na a probléma az, hogy igen, nagyon nagy baj, hogy eszel lisztes dolgokat, amiben GLUTÉN van. Mert erre vagy allergiás.

A lisztallergia azt jelenti, hogy a glutént nem bírja felsdologzni a szervezeted, vagy valami ilyesmi, és amikor ez a vékonybélbe kerül, ahol ugye felszívódnak a táplálékok, a glutén nem tud, és elkezdi legyilkolni a bélbolyhokat, amik felszívják a táplálékot. Na, és ha gluténtartalmú ételt eszel, akkor ezek folyamatosan öldöklik ezeket a mikrobolyhokat, és ha sokáig csinálod ezt, előbb utóbb elpusztul az összes, bár ez biztos hpsszú folyamat.

És ha nincs bélboholy, nincs ami felszívja a táplálékot, ergó lefogysz, nem fogsz tudni mozogni, a tested leépíti magát, felhasznélja az izmokat, mert vmiből kell energia. Szóval elég veszélyes játékot űzöl, úgyhogy NE CSINÁLD, hogy gluténtartalmú sütiket eszel, mert akár az életedbe is kerülhet majd egyszer!!!

Nem ijesztegetésképpen mondom, csak szeretném, ha tisztában lennél vele.

Remélem segítettem! =)

2011. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!