Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól étkezek? Bizonytalan...

Jól étkezek? Bizonytalan vagyok nagyon, mert elég lassan megy a fogyás.

Figyelt kérdés

Lassan 4. hónapja csinálom, és zsírt még csak 5 kg-t vesztettem. (cm-ekben több mehetett le, de azt nem mértem..), és még izmosodtam is (előtte sose sportoltam)


Pl a kajám, átlagosan így néz ki:


Reggeli:

max 200 g kenyér ("diabetikus" kenyér: csökkentett ch tartalmú, 100 g-ban van 300 kcal és 40 g ch) - a kenyér változó, attól függ, hány órám van, ha 3ra érek haza, akkor 200 g-ot viszek, és beosztom 2 részre, a 2.-at kb 12 körül eszem meg)

100 g csirkemellsonkával

pár szelet trappista sajt


Ebéd:

Ha hús van, akkor köret nélkül (általában csirkemell van)

Ha tészta, abból keveset eszek

Éb kb fél adagot eszek mindenből.


Uzsi:

gyümölcs, ma pl 4 db mandarin


Vacsi előtt 40 perc szobabicikli


Vacsi:

100 g csirkemellsonka

kefir

túró, ilyesmik


2011. jan. 17. 18:06
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Ja, és ha itthon vagyok délelőtt (ugyebár hétvégén), akkor tízóraira szoktam joghurtot enni, amibe 1-2 kiskanálnyi müzlit rakok, vagy csak úgy simán magában.. :)
2011. jan. 17. 18:07
 2/29 A kérdező kommentje:
Ja, és 160 cm 112 kg vagyok, 117-ről indultam november 1-jén.
2011. jan. 17. 18:08
 3/29 A kérdező kommentje:

Ma pontosan ezeket ettem:


150 gramm diabetikus kenyér

100 g csirkemellsonka

70 gramm trappista sajt

csirkemell, sajttal gombával a tetején

1 gyümölcsös joghurt

100 g csirkemell

175 gramm kefir

30 gramm camembert sajt

2011. jan. 17. 18:12
 4/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a diétád elsődleges baja ez a sok kenyér. Oké, hogy diabetikus, de az se azt jelenti, hogy jó, nyugodtan eheted, hanem, hogy nem annyira szar :) Nyugodtan helyettesítsd valamivel. Én pl. sok zöldséget, húst, krumplit, némi rizst, ilyesmiket eszem. Mondjuk én mellette heti 5-6-szor lejárok konditerembe, azért van szükségem sok szénhidrátra és fehérjére.


Szóval ennyi kenyér nagyon sok. 100 g sonka az ugye nagyjából egy csomag, az is nagyon sok egy délelőttre, de annyira nem gáz mert 150 kcal max. A sajtot is hanyagolnám a helyedben. Ha van hús ebédre akkor miért köret nélkül eszed? Zöldség? Alap, hogy jöhet. Ha meg rizs vagy valami hasonló, egy kicsi abból is jöhet, mert kell a szénhidrát a szervezetednek, csak nem olyan gyorsan lebomló mint a kenyéré. Uzsonna vacsorával sok gond nincs.

A kenyér és a rendszertelen ebéd a te hibád. Ennyi idő alatt ekkora súllyal legalább egy 10est le kellett volna dobnod (tapasztalat).

2011. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Hát köszi, suliba hagy ne vigyek reggelire zöldséget meg rizst :S


Ebédhez nem zöldség van, gyűlölöm a zöldségeket, irtózok tőlük..


100 g miért sok? 6 szelet! Ha 2 szendvicset viszek, abba tök simán belefér.. :O


És szerintem nem eszek rendszertelenül :/ Csak elég nehéz úgy ebédelni itthon, hogy még órán vagyok a suliban..

2011. jan. 17. 18:25
 6/29 A kérdező kommentje:
Most akkor komolyan vigyek kb 1 szelet kenyeret suliba, és legyek el vele délután 3-ig ha úgy jön ki?:S 1-2 szelet cs.mellsonka rá sajt nélkül így simán? :S
2011. jan. 17. 18:26
 7/29 anonim ***** válasza:
Hát a legtöbb indoeurópai kultúrában 2 szendvicsbe 1 szelet sonkát raknak nem 3-at :) Én azt mondom, hogy vannak más, egészségesebb alternatívák. Ha gáznak tartod, hogy suliba mondjuk búzából készült toastkenyeret (az a vékony ropogós, 1 szelet 35 kcal) vigyél akkor nem fogsz lefogyni. Abból veszel 2 szeletet, bele 1, nem 3 szelet sonka (bár mondtam nem ez a probléma gyökere), saláta, paprika, paradicsom és kész egy finom szendvics. Ha tényleg annyira utálod a zöldségeket, hogy szendvicsben se bírod elviselni akkor nagyon lassan és nyögvenyelősen fogsz lefogyni.
2011. jan. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Jó, akkor nyögvenyelősen fogyok le..

Ez az 1 szelet olyan vastag, hogy szinte átlátni rajta, de mind1 :/


Van még elég időm...

2011. jan. 17. 18:36
 9/29 A kérdező kommentje:
És szerintem nem azon volt a hangsúly, hogy 3 szelet csirkemellsonka, elvégre tudtommal a csirkemell nem hizlal..
2011. jan. 17. 18:37
 10/29 anonim ***** válasza:
sok a kenyér tényleg. 6 szelet rengeteg. max két kis szelet kéne reggelire és az is rozskenyér. a zsíros sajtokat is hanyagolni kell, vegyél 17-20 % zsírtartalmú sajtokat.
2011. jan. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!