Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Pontosan hogyan kell hozzákezd...

Pontosan hogyan kell hozzákezdeni egy szénhidrátmentes diétának, veszélyek nélkül? Mire kell figyelnem? És mit vigyek az iskolába péksüti helyett?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm ajánlotta, csak azt mondta hogy óvatosan. Mondta, hogy sok zöldséget eszik fehér hússal, hallal, és kerüli a lisztes dolgokat, édességes, üdítőket.

Segítenétek kicsit belerázódni, és ezzel vékonyodni? :)

160 centi vagyok és 70 kiló, 18 éves.

Szeretem a joghurtot, sajtot, bármilyen húst megeszek, kerülném a kenyeret, péksütiket, több gyümölcsöt fogyasztanék.

Segítetek hogy mit ehetnék még és mit nem? Levesek?? :)

Nagyon megköszönném!!


2011. jan. 22. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
huha... ch mentes diéta alatt összevesztem a pasimmal, és egész nap csak sírtam, szegényt nagyon leordítottam jelentéktelen dolgok miatt, aztán rájöttem, hogy a ch megvonás miatt vagyok ingerült. sosem láttam még ilyen idegbeteg oldalamat mint akkor. kell a ch.
2011. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Keríts egy kalóriatáblázatot. Az utolsó oszlop mutatja a kaja szénhidrát-tartalmát. Válogasd ki belőle azokat, amelyek a legkevesebb szénhidrátot tartalmaznak. Teljesen megvonni a szervezettől nem szabad, mert szüksége van rá, ellenkező esetben "leesik a vércukrod", ami szédüléssel, rosszabb esetekben ájulással jár. Csak fokozatosan csökkentsd a bevitt szénhidrát-mennyiséget, hogy a szervezetednek legyen lehetősége hozzászokni.
2011. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha az alapvető szénhidrátokkal sem vagy tisztában,akkor hogyan akarod elkezdeni?Nem piszkálásból,de a gyümölcs szerinted mi?Szénhidrát.

Egyébként érdemes úgy csinálni,hogy kiszámolod a jelenlegi ch beviteled és 2 hetente csökkentesz rajta kb 300-500kalt egészen addig amíg el nem éred a tskg/1-1.5g-ot.Aztán ezt tartod.

Egyébként rákereshetsz a népszerűbb nevén,mint szálkásító diéta.

2011. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1. Ch mentes diéta nem létezik. Szinte mindenben van ch (egyedül a húsokban, tojásban nem, a húskészítményekben, tejtermékekben, sajt túró ilyesmi minimális) A zöldségek, gyümik is ch-k, nemcsak a kenyér meg effélék.

2. DE! Nem mindegy, milyen ch-t eszel. Egyél sok gyümit és zöldséget (gyümik közül kerüld a szőlőt, banánt, aszaltakat, reggelire max. egy kevéske..) ill. este ne egyél gyümit (megerjed a gyomrodban) de a zöldség mindig mehet!!!

3. Jó minőségű ch mehet. Csak a fehér kenyeret, fehér lisztből készült péksütit kell kerülni, egyél tk kenyeret/rozsos zsemlét! fehér rizs helyett barna rizst, és durumtésztát.

4. Hússal vigyázz. A zsírosokat kerüld, részesítsd előnyben a szárnyasokat, és párold, NE panírozd.

5. Joghurtból a natúrt válaszd, ne a cukrozottat. ha hiányzik az édes íz, egy pici édesítő/méz mehet bele (vagy edd egy pici banánnal)

6. Sajtból kerüld a zsírosat (trappista, ilyesmi) és válaszd a zsírszegényt. (mozarella)

2011. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy ismerősöm, aki ezt csinálja, és már nagyon vékony:) Sokat fogyott vele.

Én is elkezdeném ezt. Van kedved együtt?

2011. jan. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Két dologra kell figyelni:

1. akassz a nyakadba egy táblát, "ájulás esetén kérem értesítsék" + telefonszám, valamint vigyél magaddal mindenhova pittbullt, hogy ne tudjanak kirabolni, ha rosszul lettél

2. ha lekoplaltad a felesleget, akkor se egyél soha többé szénhidrátot, mert amint eszel, visszahízol


Ja, és a gyümölcsben van szénhidrát. És a zöldségek nagy részében is, csak legtöbbjükben kevés.

2011. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!