Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Menstruáció alatt sem lehet...

Menstruáció alatt sem lehet hízni?

Figyelt kérdés

Tudom,van vízretenzió.De ilyenkor többet kívánok enni is,modnjuk 3-500 kcal-val többet nagyjából, mint amennyit szoktam egy átlagos napon fogyasztani.

Tényleg nem baj,ha ezeken a napokon többet eszek?Normális,hogy a szervezet többet kíván (nem csak folyadékra gondolok)?

Csokit mondjuk nem ettem,de szendvicset igen...amit nem szoktam enni amúgy máskor...Szóval nem nagyon eszek magas szénhidráttartalmú kajákat...kivéve pl. ma,mert ma megjött! :O


2011. jan. 25. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, mi a fene van ilyenkor velem (velünk), de nekem hosszas a prementsruációs tüntetem (és a ciklusom is hosszú), de előtte 3-5 nappal nem evésnek, hanem zabálásnak hívom, amit csinálok! :( Pedig normálisan étkező, nem fogyókúrázó nő vagyok, de azért vigyázok az étkezéssel. Nekem egy hete jött meg, de az előtte való hét borzasztó volt. Éjjel 1-kor is ettem sült kolbászt kenyérrel és uborkával... (Kettő körül szoktam feküdni).
2011. jan. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor mindig kólát innék kólával...pedig egyébként nem szoktam.
2011. jan. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
97%
Érdekes. Én a menstruáció elött zabálok rengeteget. Menstruáció alatt viszont örvendek, ha egy egész szelet kenyeret le tudok gyúrni a torkomon egy nap.
2011. jan. 26. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"A témában készült tanulmányok szerint a menstruációt megelőző héten és az alatt a legtöbb nőnek megnő a kalória-bevitele, ez a leggyakrabban a túlsúllyal küzdő nők között fordul elő. Sokan kívánják ilyenkor a szénhidrátokat, főleg az édességeket és a csokoládét. Ezt a sóvárgást valószínűleg a szerotonin alacsony szintje okozza, ami befolyásolja az étvágyat.


A kutatás eredményei szerint a rendszeres, kiegyensúlyozott, kisebb adagokból álló, komplex, alacsony GI-jű étrend és a teljes értékű gabonák enyhítik az idegességet és a depressziót. Ilyenek például:


*

Magvas kenyér, rozskenyér és kétszersült, szójás és lenmagos kenyér.

*

Teljes zabpehelyből készült müzli, hozzáadott só és cukor nélkül, kuszkusz, bulgur, quinoa (amaránt).

*

Teljes kiőrlésű lisztből készült tészták, barnarizs.

*

Édesburgonya, újkrumpli, csicsóka.


A koffein növeli a feszültséget és az érzékenységet, ezért kerüljük vagy csökkentsük a fogyasztását. A PMS-ben szenvedő nők többsége arról számolt be, hogy amikor néhány hónapra csökkentették a koffeinbevitelüket, a tüneteik mérséklődtek. Leginkább azoknak célszerű erre odafigyelniük, akik napi 3-4 csésze koffeintartalmú teánál, kávénál vagy kólánál többet isznak. Nekik a következőkkel érdemes kiváltani a koffeines italok legalább egy részét:


*

gyógynövény- vagy gyümölcsteák

*

roiboos tea, zöldteák

*

koffeinmentes üdítőitalok – alacsony kalóriatartalmú vagy diétás változatban

*

hozzáadott cukrot nem tartalmazó gyümölcslevek

"


[link]

2011. jan. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ilyenkor egy kicsivel több belefér. :) Én mensi előtt szoktam bekattanni, ilyenkor mindent megennék, amit találok, de az édességeknek különösen nincs jó helyük itt azokon a napokon. Aztán persze rossz kedvem lesz, hogy ennyi mindent összeettem, mivel amúgy is hisztis vagyok ilyenkor. :D
2011. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Valahol olvastam,hogy ilyenkor B6 vitamint kell szedni, és az elvileg csökkenti a tüneteket:D

hogy igaz-e, vagy nem...egy próbát megér:D

2011. jan. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Az 500 kalória bazi sok. Negyedével többet eszel, mint normális lenne. Lehet többet enni, de ennyivel nem.


A kóla (fekete tea, kávé) pedig fokozza a görcsöket.

2011. jan. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
9.42 haha miről beszélsz? alapjáraton 1000kcal-t eszek egy nap...
2011. jan. 26. 17:08
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de az rohadt kevés. 1500 kellene minimum. Van mindenkinél egy alapanyagcsere érték, ami alá nem szabad menni, mert a szervezeted elkezd tartalékolni, és esetleg ha elkezdesz "normálisan" enni (kalóriában értem), akkor egyből felhalmozódik minden.

1000 kcal az még diéta alatt is kevés.

2011. jan. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!