Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az anorexia kezdeti tünetei?

Az anorexia kezdeti tünetei?

Figyelt kérdés

Tegnap gondolkoztam el ezen, hogy mi van, ha így kezdődik ez a betegség, amit észrevettem magamon. Kb két hónapja kezdődött, mikor egyszer csak nem kívántam nagyon az ételt. Semmilyen okot nem tudok rá mondani, hogy miért nem kívánom. Szinte egész nap nem eszem semmit, és hozzá alig iszom. Esténként szokott az lenni, hogy megkívánom a kaját, és olyankor eszem is, de akkor sem sokat. Az utóbbi két hétben már este sem eszem, és éppen azért, mert észrevettem, hogy fogytam, és ennek annyira örülök, hogy úgy érzem, ha este eszem, akkor megint meghízom. Ezért is gondoltam arra,hogy mi van, ha ezek a kezdeti tünetek? De gondoltam arra is, hogy egy anorexiás ezt nem tudja így magáról, szóval vannak kételyeim. Gondoltam hát megkérdem, ti mit gondoltok.

Ja, 173 cm magas vagyok, és pár hete mikor mértem magam, 63 kiló voltam..ma reggel 56.


2011. jan. 27. 12:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%
Sanszos.Ittkell elkezdeni sportolni és enni,akkor tartani tudod.
2011. jan. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Sanszos? Ez komoly? Azért is kérdeztem ezt meg, mert én úgy tudom, hogy egyik anorexiás sem tudja megállapítani ezt magáról. Nekem tegnap jutott ez eszembe. Viszont mégsem akarok enni annyit, nehogy meghízzak. Elkezdtem tetszeni magamnak, és olyan jó érzés belenézni így a tükörbe. Futni szoktam néha, mást nem nagyon. Folyadékot is csak napi olyan fél litert iszom, de azok pezsgőtabletták, hogy azért vigyek be valami érdemlegeset is a szervezetembe
2011. jan. 27. 12:14
 3/16 anonim ***** válasza:

Nézd, az anorexia is az agyban kezdődik el, mint ahogy az elhízás is.

Már most roppant kevés az 56 kiló a 173 centidhez képest.

Talán ott van a hiba, hogy folyton az evéssel vagy elfoglalva, illetve az evés iránt érzett undoroddal, így aztán egy ördögi kör kezdetét jelzi ez az egész.

Próbáld elterelni a gondolataidat, és értsd meg, hogy nem a kalóriáktól hízik valaki - illetve nem fogy - hanem attól, hogy nem mozog eleget.

Amíg ezt nem érted meg, addig ne fogj bele a mozgásba se, mert az szintén egy ördögi kör lesz, hogy kajálsz - lemozgod - megint kajálsz - megint lemozgod és így tovább a végtelenségbe.Bár mondjuk, még ez is jobb "megoldás", mert közben legalább van anyagcseréd, nem áll le a szervezeted.

2011. jan. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja,van az előbbi fajta,aki állandóan a kajával babrál,meg méregeti magát.

Aztán van az a fajta,aki nem tudja elfogadni a saját nőiességét,meg azt,hogy apuci bemegy éjszaka hancúrozni hozzá kicsit,ezért koplal,hogy a teste elveszítse a nőiességét és kisfiú testé változtatja az alakját.

Aztán van a hisztériás verzió,aki jó dolgában nem tud mit kezdeni magával és lázad a szülei ellen koplalással.

A lázadás a fő oka elsősorban és az önbüntetés.

2011. jan. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Hát én már kinőttem a lázadó korszakomat egy ideje..mondjuk sosem voltam lázadó.

Egyszer csak nem kívántam a kaját..nem tudom megmagyarázni, hogy miért..egyik nap fölkeltem, és nem ettem egész nap..aztán ez így folytatódott.

2011. jan. 27. 13:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
De, az anorexiások az eszükkel mindent tudnak. Csak nem tudják elfogadni. Az anorexia nem jelent vakságot.
2011. jan. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
A 173 cm-hez a 63 kg teljesen jó volt. Nem úgy jó, hogy hááát ez még belefér, hanem ezzel a súllyal szép, karcsú alakod lehetett. Most viszont (56 kg) látatlanban is biztosan megmondom, hogy sovány vagy. Sógornőm 158 cm és 54 kg és vékony, s-es ruhákat hord. Nem feltétlenül anorexia, de étkezési zavar kezdeti tünetei amiket produkálsz. :(
2011. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Én soha nem éreztem magam vékonynak. 63 kilósan hidd el, hogy itt-ott kilógott a hájam. Most, így 56 kilósan nem érzek nagy különbséget. A hasam mindig is lapos volt, szerencsére oda soha nem híztam. Mindig arányosan fogyok, lehet azért nem tűnik föl annyira. És az a "szép", hogy mivel szerintem nem látszik, így nem érzem azt, hogy sokat fogytam volna, csak a számok változtak. Mindig is 55 kiló szerettem volna lenni, de mintha nem is lenne különbség:(

Köszönöm a válaszokat.

2011. jan. 27. 14:08
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
az anorexiás nem azért nem eszik okoskám, mert fogyni akar
2011. jan. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bókot. Gondolom, ha már ezt mondod, akkor a választ is tudod rá, nem?
2011. jan. 27. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!