Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el a kívánt...

Hogyan érhetem el a kívánt testömeget illetve kinézetet? (lent a többi)

Figyelt kérdés

23éves fiú vagyok 176cm (kb 7kg felesleg rajtam,viszonylag jól oszlik el,egy pici pocak)de szeretném leadni és szálkásabb testalkatot,nem feltétlen tömeget növelni hanem sportos kinézetet!Légyszíves segítsetek hasznos diétákkal,illetve edzés módszerekkel!

Nagyon szépen köszönöm :)


2011. jan. 30. 03:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem akarsz tömeget növelni akkor ne egyél napi többezer kalóriát, ez a legfontosabb. A súlyzós edzéstől nem kell tartanod, mert megfelelő diéta mellett az edzés szálkásítani fog és erősíteni, nem pedig " puffasztani "- mert ezt az eredményt elakarod kerülni.


A te esetedben a megfelelő diéta alappillérei a jó zsírok, a fehérjék és a szénhidrátok TISZTA állapotban. Ez mit jelent ? Azt, hogy 1 darab főtt burgonyában is van szénhidrát és 1 zacskó chips-ben is, viszont az előbbi tiszta étel és egészséges kalóriákkal teli, az utóbbi ennek az ellentettje.

Szénhidrátok nélkül ne diétázz, mert káros és fölösleges. A lényeg a mértékletesség. Ugyanez vonatkozik a fehérjékre és a zsírokra is. A zsírok fontosak, azonban nem mindegy, hogy melyeket választjuk.

A fehérjék jelentőségét sok helyen hangsúlyozzák, viszont nem kell túlzásba vinni őket.


A kalóriaszükségleted ( energiaszükségleted ) kiszámolhatod egyedül is, már ami az adataid beírását illeti: [link]


Törekedj arra, hogy minnél kiegyensúlyozottabban legyenek elosztva az étkezések és az ételek fajtái egy nap folyamán. Ha pl. a napi kcalszükségleted 2500 kcal akkor ebből 900 kcal fehérje, 900 kcal szénhidrát és 700 kcal zsírok. Mivel nem a tömegnövelés a célod, ezért nem kell túl nagy különbség legyen a tápláléktípusok mennyisége között.


Mozgásból pedig bármennyi lehet, olyan mint a víz: nehéz túlzásba vinni és a legtöbben nem szokták :-)

Az úszás, a kocogás, a kosárlabda és egyebek mind atletikus alkatot fognak kölcsönözni neked. Edzőterembe is járhatsz, hogy szálkásíts és erősödj. Nem kell félned a súlyzástól, mert hogyha nem úgy étkezel, mint egy tömegnövelő akkor nem fogsz puffadt izmokat szerezni.


A súlyzós edzések keverve a nem súlyzós edzésekkel a legjobbak amennyiben egy szálkás, atletikus, erős testet akarsz.

2011. jan. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged!Igazán hasznos dolgokat írtál le amiket külön-külön tudtam,de jó volt így egyben látni összegezve!

Ha valakinek van még bármi féle ötlete szívesen meghallgatom!

2011. jan. 30. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!