Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék magamnak normális...

Szeretnék magamnak normális kinézetet ez így jó út?

Figyelt kérdés

1 éve nyáron viszonylag jó voltam, bár sokan mondták hogy vékony vagyok (rokonok most is mondják, lehet bunkóság de nálunk mondjuk mindenki szép szál teremtés, és köztük tényleg vékonynak tűnök). Azóta híztam kb 10kg-t aminek nagy része zsír volt, igaz jóval erősebb is lettem mint voltam, szóval azért izom is lehetett benne de még nőttem is hozzá úgy nagyjából 7cm-t. (sportoltam mialatt híztam csak sokat zabáltam). Most azóta kb 3kg-t fogytam, súlyom a magasságomhoz képest jó, a bmi-m is 21.6 azt hiszem, szóval normál testalkat vagyok, ruhán keresztül akár vékonynak is tűnhetek, főleg hogy nem ilyen feszülős rongyokat hordok, hanem laza, sportosakat. Viszont elég hájas vagyok, és ezt szeretném megoldani. 2hete már aktívan csinálom, azelőtt csak heti 1-2x. Futok, fél órákat egyszerre, fekvőzök, hasazok, valamint bicepsz-tricepszre edzek (1kezes súlyzóval). Biztos a kajámmal lehet a gond, mert sokszor becsúszik egy-egy szelet csoki, pohár tej, ilyesmik. viszont pékárukból nem eszem fehér liszteset, inni sem szoktam cukrosakat, úgyhogy igazából nem tudom mi lehet a gond ha nem a kaja. pedig reggeli-tízórai 1-1kifli(barna) sonkával meg paprikával, ebéd az valami hús mindig, legtöbbször csirke, uzsonnát nem mindig eszem ha eszem akkor meg általában valami gyümölcsöt vagy ilyesmit, vacsora is mindig más de olyankor valami könnyebbet próbálok.

Mint már írtam leginkább lepucolni szeretném magam, és utána súlyozni, mert ez már nem állapot. Heti 3x futok, ezeken a napokon már csak futás után hasazok(4x50hasprés, 4x25 lábemelés) és fekvőzök(4x10), a többi napon mikor nem futok akkor még megy hozzá a súlyzózás. Így van esélyem lepucolni magam, vagy még mindig rossz valami?

16/F


2011. okt. 12. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez jó, csak idő kell még azért a zsír hamarabb felugrik, mint h lemenne. Szerintem a kajád úgy kb ok, amennyit leírtál, és az én véleményem szerint az az 1-1 csoki nem a világ.
2011. okt. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha teheted menj gyalog mindenhova. Amugy szerintem ez jó lesz, sok türelmet és kitartást hozzá, te vagy 10ből az az 1 kérdező amelyik nem sötétben tapogatózik.
2011. okt. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Inkább mondd meg a rokonaidnak, hogy nem feltétlen az az egészségtelen, ha valaki vékony.
2011. okt. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vak Bottyán ***** válasza:

A kajálásodban próbáld meg a csirkét előnyben részesíteni fehérjeforrásként, szénhidrátforrásként a teljes kiőrlésű cuccokat, a barna rizst és a zabpelyhet. Fontos, hogy a szénhidrátmennyiséget csökkentsd elsősorban, a fehérjét ne (sőt, növelheted is, persze nem kolbászból meg disznóhúsból, csirke, pulyka, sovány túró, ilyenekre alapozz).


A futás jó, csak okosan kell csinálni. Az elején, ha nem bírod, egyszerűen sétálj tempósan, egyre jobban fogod bírni, előbb-utóbb a nagyon tempós séta sem fog jelentős pulzusemelkedést eredményezni nálad, ekkor el kell kezdeni lassan kocogni. Nem kell kiköpni a tüdődet, a lényeg, hogy egyhuzamban sokáig csináld, próbálj meg 40-50-60 percet kierőszakolni (minimum 40-et). Nem az számít, milyen gyorsan sétálsz/futsz, hanem hogy a pulzusod megfelelő legyen, tehát ne kényelmesedj el, de ne is lihegj. Az ilyen típusú (aerob) edzések számát majd később lehet növelni, indulhatsz heti háromról, de később hozzátehetsz még párat (nekem heti 6 volt a max, heti 6×1 óra futás).


A fekvőtámasztól meg a hasazástól igazából ne várj zsírégetést, viszont azt nem mondom, hogy ne csináld őket, mert ha súlyzózni akarsz, a súlyzózást megelőző átmozgató edzésnek nagyon is jók. Azért ne csak karra edz többször hetente, nézz utána egyéb gyakorlatoknak is, elég sokat el tudsz végezni kézisúlyzókkal, még ha a súly kicsi is. A karodat így túl fogod edzeni, ami izomvesztéshez vezethet, főleg diéta alatt. Jobb lesz majd később 0-ról indulni, mint -1-ről.

2011. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nem azt mondják hogy nem vagyok egészséges csak hogy vékony vagyok. hozzájuk képest igen.

hát, szerintem a pulzusom jó lehet mert 10-11km/h sebességgel futok, de nem lihegek és kényelmesnek se mondanám :D van nekem alapom csak sok rajtam a zsír (gondolom ilyen bmi-vel nehezen hiszi el a többség:D).

2011. okt. 13. 14:33
 6/6 A kérdező kommentje:
meg majd akarom is növelni az időt, de egyelőre azt akarom, hogy a 30 percet letudjam futni mindenféle nehézség nélkül, mert azért az utolsó 1-2 perc már húzós, de bírom. disznóhúst nem is eszem sokszor, csak néha ha pl az van vasárnap ebédre, de általában szokott lenni csirke is és olyankor azt eszem.
2011. okt. 13. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!