Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Olyan diétát szeretnék csináln...

Olyan diétát szeretnék csinálni, amihez nem kell százfelé főznöm, nem kellenek különleges fűszerek, stb. Egyszóval kis időigényű (két gyerek melletti) és alacsony "költségvetésű" diétát szeretnék. Sikerült valakinek ilyet találnia?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Norbi Update. Ugyan azt eszem, mint a család, csak az időintervallumokra kell odafigyelni. Nem eszem a kész kajáit sem, csak az alapanyagok egy részét változtattam meg: sima liszt helyett teljes kiőrlésűt használok, zsemlemorzsa helyett zabkorpával panírozok, répacukor helyett szőlőcukorral édesítek. Ezek a változtatások aprók, egészségesek, és az ízben nem okoznak nagy változást. 5 éve így főzök, mindenki szereti az ételeket, és nincsenek többé súlyproblémáim. Persze a bolti kaják közül (gyümölcslé, joghurt stb.) cukormenteset eszem, ők meg eszik a másikat.
2009. febr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Csak csatlakozni tudok az előttem szólóhoz, egy kiegészítéssel. Ne fogyókúraként, hanem életmódváltásként gondolj a dologra. Ha csupán kúraszerűen alkalmazod, az azt megelőző étrendre visszaállva kamatostól fognak újból rád rakódni a leadott kilók.

Tehát: ne egyszerre akarj mindent, mert abba csak belebukni lehet. Kezdd kicsi változtatásokkal. Először a fontosabb dolgok: fehércukor helyett gyümölcscukor (reggelente méz). (Mindenből hagyd ki a fehércukrot, illetve nézd meg az összetevőket joghurtoknál is! Magad is elkészítheted a joghurtodat natúr joghurt + friss gyümölcs) Ha befőzöl, azt gyümölcscukorral tedd. Aztán fehérliszt helyett teljes őrlésű. A tésztáknál is, nem csak a kenyérféléknél! Napraforgóolaj helyett oliva. Már ettől fogyni fogsz. És ha ez már megy (néhány hét alatt belerázódsz) jöhet az update táblázat alapján az egyéb dolgok napszakonkénti csoportosítása.

Saját tapasztalat: 3 hónap alatt -16 kg. (Nem a donnatonnáról indultam, hanem 70 kg-ról, hogy viszonyítani tudj :)

2009. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kiegészítés a második válaszhoz: menni fog két gyerek mellett, én négy gyerek mellett csinálom :)
2009. máj. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!