Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Írnátok minél többen véleményt...

Írnátok minél többen véleményt erről a napirend tervről?

Figyelt kérdés

164/75 vagyok. Próbálok fogyni, eddig sikertelenül. Először a napirendem:

Reggel 6kor kelek, 6.40kor busz, 8tól 17.00ig 20 perces szünetekkel előadások. Hétfőn van másfél óra szünetem, illetve két hetente szerdán szabadnapom. csütörtökön pedig este 7ig vagyok órán reggel 10től. Péntektől van hétvége.


Az étkezésem: eddig reggelire nem ettem semmit, majd ebéd, és vacsira felvágott kenyérrel, vagy saláta. Mától elhatároztam, hogy reggelire kefírt eszek, vagy a karavánnak azt a pici 125gos sajtját (csak boltból tudok vásárolni, nincs időm reggel szendvicset csinálni). Szóval valami fehérjét, esetleg puffasztott rizst felvágottal. Ebédre a suli menzáján krumpli pürét vagy párolt zöldséget (mondjuk a párolt zöldségtől rosszul vagyok) illetve ha tudok akkor halat (ami rántva szokott lenni) vagy mindenképp csirkét. Vacsira meg vagy gyümölcs, vagy saláta, vagy semmi, ha nem tudok boltot elérni.


Mozgás: heti 1x másfél óra úszás, heti 1x másfél óra tánc, illetve esténként 20 perc rubint réka fenék formáló videója. Arra is gondoltam, hogy szerdánként kéthetente elmegyek konditerembe futni, illetve a hétfői lyukas órámban is tudnék valamit mozogni. Valamint reggel a buszmegállótól a suliig gyalog megyek, itt lépcsőzök, mert a suli hegyen van.


Ezzel a hozzáállással mennyire esélyes a fogyás? Nyárig akarok 60 kiló lenni. Min változtassak még?


2011. febr. 26. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

nekem is hasonló helyzetem van, egyetem miatt nem sokra van időm. de hátha tudok ajánlani néhány dolgot, ami nekem bevált.

először is reggelire inkább szénhidrátot egyél (jó minőségűt), mert az adja az energiát. a fehérjét hagyd meg vacsira. természetesen nekem sincs időm reggel szendvicsezni, ezért előző nap este elkészítem tk kenyérből, és másnap a buszon megeszem. vagy a másik verzió h natúr joghurtba teszek zabpelyhet, és reggelre az szépen meg is puhul benne. így két zoknihúzás közt fél perc alatt be tudom kanalazni ;)

a másik, hogy szerintem a köztes étkezésekre vigyél 1-1 gyümit, kefirt, pufirizst, hogy ne éhezz nap közben (mellékesen az agyadnak is kell a ch napközben, hisz tanulsz).

vacsira pedig maradhatna túró, főtt tojás, mozzarella, zöldségek.

nem tudom, hogy van-e ilyen lehetőséged, de én a helyedben hétvégén csinálnék egy nagybevásárlást, úgy, hogy előtte összeírom a jövő heti étrendedet. így egyfelől pénzt takarítasz meg (mert nem a kisboltban veszel meg mindent drágábban), más felől pedig nem kerülsz olyan helyzetbe, hogy nincs semmi a boltban, és akkor vagy éhezel, vagy vmi cukrosat kell enned.

a mozgással úgy látom, nem lesz probléma :)

2011. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát elég sűrű a napirended, nekem is így volt amikor még jártam fősulira. Szerintem amiket felsoroltál nehéz lesz tartanod már azért is mert fáradt leszel a sulinap végére el mész edzeni/táncra és még haza is kell érned. Nekem az a véleményem,hogy otthonra vegyél vmi edzőgépet, elliptikus trénert, szobabiciklit ,esetleg futópadod(habár ez utóbbi elég drága)és otthon edz mert így időt is spórolsz. Mire elmész az edzőterembe vagy uszodába és onnan hazaérsz azzal is minimum fél óra eltelik( vagy több ??) és már este 8-9óránál tartunk, ha még tanulnod is kell másnapra vagy zh-ra elég nehéz lesz.(természetesen magamból indulok ki)

Én is így voltam ezért vettem egy szobabiciklit (10ezer ft volt)

Persze amikor van szabadnapod vagy hétvégén menj el úszni/táncra stb.

Az viszont jó ha van lehetőséget lyukas órában mozogni és gyalog jársz, mindenképp használd ki!

Én a biciklivel és életmódváltással 5kilót leadtam 5 hét alatt(23/167cm/62kg)Reggelire mindenképp szénhidrátot egyél pl graham kenyeret,köretnek zöldséget stb


De persze kívánom ,hogy legyen energiád és kitartásod lefogyni :)

2011. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várok még többet is :)


Itthonra én is vettem szobabicajt még pár éve, de meguntam rajta a tekerést, és nem láttam hasznát (valószínű az étrendem sem volt megfelelő).


Hétköznap pároméknál lakom, azért gondoltam este tornára, mert pici a szobája, tornázni épp hogy tudok az ágy mellett, nem férne el nálunk edző cucc. Itthonra nem tudom mennyire jó ötlet, hisz itt csak hétvégén vagyok, ilyenkor tudok tornázni is, illetve bicajjal boltba menni, vagy ha jó idő van, akkor futni.

Úgy gondolom, hogy 7re hazaérek hétköznap, 20 percet csak tudok szánni a tornára, akár tv-zés közben is. Este 7 után nem igen szoktam tanulni, rossz szokás, este nem megy. Inkább hétvégén szoktam ezt is megoldani.

2011. febr. 26. 13:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

előző este készísd el a szendvicsedet (én ezt úgy szoktam megoldani, hogy egész hétre veszek egy ilyen 250grammos graham kenyeret (12 sz van benne) és akkor hétköznap mindennap 2 szeletet viszek, és akkor hozzá csirke.pulykamellsona, light mozzerella sajt, és zöldségek vagy ha nincs itthon felvágott akkor egy tojást, de mindig előző este készísd el így már nem kell bajlódni vele reggel

vagy előző este megfőzől zabpelyhet (ebből lesz a zabkása) és vágsz bele gyümölcsökez, ízesíted fahéjjal, mákkal, kókusszal, mézzel stb és kis tálkába belerakod-nem romlik meg


20 perces szünetekbe tudom ajánlani a gyümölcsöket (narancs, alma, kiwi esetleg variálhatod őket gyümölcssalinak vagy próbáld ki a nyers cékla-alma-répa párosítást (nyersen lerezselni utána kevés citromlevet facsarsz rá h ne barnuljon be) puffasztott rizsre/búzára rákened, vagy van ilyen kovászolatlan pászka, pár szem korpovit keksz nagyon nagyon finom velük

joghurt, kefír, túró


ebédre jó hogy megtudod oldani a meleg étkezést, gondolom van leves is, meg nem csak mindennap krumplipüré

párolt zöldség jó, hozzá husi is tökéletes (esetleg ha tudod hogy monjduk egyik nap rántott hal van akkor előző este csinálsz otthon natúron és kérsz csak zöldséget hozzá és megeszed amit te csináltál)

ha tészta van akkor fél adaggal egyél csak


uzsira egyél még gyümölcsöt


vacsira egyél túrót, kefírt, njoghurtot, tojást, husit, halat, zöldséget, virslit


ne menj mindennap boltba elég egy héten egyszer

veszel 5 pohár kefírt, 3 doboz túrót és elosztod

2 csomag virsli(ami ha nagyon nem jó az ebéd, megtudod ennyi nyersen is a zöldségkörettel) vegyél mozzerella sajtot (light) a karaván helyett elég zsíros

2-2kilo alma-mandarin 1 kosár kiwi

1 kg répa, 1-1 saláta, kígyóuborka

csinálhatsz otthon zöldségelvest (leveskocka, zöldségek, esetleg csirkemellcsíkokat vágsz bele)


én így szoktam általában megoldani, hátha tudtam vmit segíteni

2011. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!