Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Véleményt kérek a mai kajámról...

Véleményt kérek a mai kajámról! Mennyiségre jó volt?

Figyelt kérdés

175 cm, 70 kg, 5 kg-t szeretnék fogyni.


reggeli: 50g zabpehely, 150g natúr joghurt

10órai: 30g földimogyoró

ebéd: 1 rozsos kifli, 3 főtt tojás, cottage cheese (kb. 50g), sonka, zöldség

"uzsi": 50g popcorn és fél liter lightkóla (moziban voltunk :$ ezért ettem kevesebbet ebédre)

vacsi: fehérje turmix


ez fogyis nap volt, vagy ink súlytartós?


2011. okt. 15. 23:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

nekem bőven "fogyós" lenne, bár én pár kilóval nehezebb vagyok, és 5 kilót nem tudnék zsírból leadni. viszont tegnap nagyot edzettem, energiapocsékolásom jó ha nap közben visszaállt alap szintre.

ezeket azért írtam, mert fontos szempontok a te kérdésedhez.

2011. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

kcal.hu

[link]

de hiányzik a gyümölcs és inkább próbálj a sportolásra koncentrálni ;)

2011. okt. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
szerintem ez egy fogyós naphoz is kevés:/
2011. okt. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

ez kevéske szerintem

de egy nap belefér, ma egyél uzsira gyümölcsöket, reggelihez adj gyümölcsöt, ebédre rendes főtt ételt vacsira meg túró joghurttal, zöldséggel

2011. okt. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Fogyós nap volt, tuti. És a kib@szott kólán kívül minden más egészséges volt.

A többi válaszadónak üzenem, hogy egyrészt a földimogyoró is gyümölcs, másrészt a makrobiotika szerint, ami szerintem a világ egyik legegészségesebb diétája (más a diéta és a fogyókúra), gyümölcsöt csak 2-3 naponta lenne szabad enni. Ellentétben a zöldségfélékkel, ami napi szinten kötelező.

2011. okt. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
akkor én utána fogok nézni Mr. Makrobiotikával, mert szerintem egyet értek vele.
2011. okt. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy kis ízelítő. Sajnos nagyon kegyetlen módszer, akkora a tiltólista, hogy nem semmi betartani. Próbálkoztam vele, de nekem nem ment.

2011. okt. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

szálkásító étrend, csak nem esznek 4 lábú állat húst meg madarat. mondjuk a taoisták nem is a legjobb fehérjeellátás biztosításáról voltak híresek.. mert olyan körülmények voltak.

"tiltólista"

Lisztes sütemények, csipszek, pattogatott kukorica, fehér rizs, tészta és kenyér.

A zöldségek közül: spárga, avokádó, padlizsán, édeskömény, spenót, burgonya, édesburgonya, paradicsom. Vörös húsok, szárnyasok, tejtermékek. Mesterséges édesítőszerek, szénszavas víz, jeges víz, tömény alkohol, fekete tea, stimuláló italok, csapvíz.


vörös húsokkal, paradicsommal, burgonyával nem tudom mi a problem. de alapvetően én elélnék rizses húson forrásvízen zöldségeken és vitamin kiegészítésen, szerintem a legtöbb leírt dolog amit kihagy, végül is valóban hanyagolandó. csapvíz vitás pont szerintem, húsok közül nem hiszem hogy komoly alapja van mondjuk egy csirke elhagyásának. de lehet rizses halat is enni.. tényleg csak az előnyét nem látom be.


köszi a linket.

2011. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit.
2011. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az előnye? A makrobiotika tényleg nem arra való, hogy izmokat növessz vagy hogy lefogyjon tőle valaki (bár a három naponta egy kis méz vagy barna cukor, emígy nuku édesítés, bolti dolgok, tehát csipsz és társai is kizárva: könnyen eredményezhet fogyást). A makrobiotika azt vallja, hogy amit megeszel, attól függ, hogy milyen egészségnek fogsz örvendeni. Nem csak hogy cukorbeteg leszel vagy sem, megy a hasad vagy sem, hanem pl. hogy kigyógyulsz a rákból vagy sem. Szerintük az emésztőszervrendszer a test központja, s ha csak olyan élelmeket viszünk be, ami hasznára válik, s semmit, aminek az emésztése problémás, illetve káros anyagokat tartalmaz, akkor a többi szervünk is rendben lesz.

Sajnos én nem tudtam lemondani sem a húsról, sem a kávéról, de még csak arról sem, hogy heti 2-3 alkalommal egyek csak gyümölcsöt.

2011. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!