Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy egészségesebb az étrendem...

Hogy egészségesebb az étrendem? Ha reggelire gyümölcs vagy szendvics inkább? Én úgy tudom hogy reggeli legyek minél laktatóbb tehát akkor utóbbi.

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 09:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jobban jársz a szendviccsel, valami teljes kiőrlésű, magvas kenyérrel, ezzel-azzal. Reggel a legjobb gabonaféléket fogyasztani. Bele meg pakolhatsz minden jót: sajtot, zöldséget, húst, stb. legyen minél laktatóbb, hogy beinduljon az anyagcseréd, és a jól megválasztott reggeli a szellemi és fizikai aktivitást is feltekeri.

Gyümölcs meg mehet tízóraira, vagy uzsonnára.

2011. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
szendvics
2011. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
37%

Hát a szendvicsnél is jobb, ha valami tartalmas főtt kajával indítod a napot, aztán nem ebédelsz, hanem vacsorázol délután négykor, és akkor kihoztad az egész napodat 2 étkezésből.

Az emésztőrendszered úgyis leáll, ha aktív vagy napközben, emiatt kell a tartalmas reggeli, hogy legyen miből aktívnak lenned.

2011. márc. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
28%

Egyébként én sosem értettem, hogy mi a jó abban ha az ember napközben dolgozik, majd pont a nap felében délben félbeszakítja és jól megebédel. Aztán utána délután meg nem tud dolgozni a kaja miatt, mert a szervezet egyszerre emésztene is, meg próbálna fizikailag szellemileg is aktív maradni, szerintem ez tök egészségtelen!


A gyerekeket sem véletlenül rakják nyugalomba etetés után, hanem azért hogy tudjanak emészteni, de még egy jóllakott kutya is elfekszik evés után és nem rohangál össze vissza.

2011. márc. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
75%
Előttem szólnak csak annyit mondanék, hogy kicsit soknak tartom azt az 55 százalékát. Kérdező, nehogy komolyan vedd!
2011. márc. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
63%

Hát ne is vedd komolyan a százalékokat kérdező, ahnem nézz utána aneten, vagy kérdezz meg egy orvost, hogy mia jobb?


A hullámzó inzulinszint, vagy a kiegyensúléyozott..

Aztán gondolj bele, hogyan lehet ezt elérni, állandó rágással tápértétleen kajákkal amitől félóra múlva ismét éhes vagy (lezuhan a vércukrod), vagy tartalmas de ritka étkezésekkel..

2011. márc. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

anonym_anomáliának üzenem, hogy amit leírt, az szép és jó, ha taccsra akarja valaki vágni az anyagcseréjét, és/vagy a beleit. Reggelire a főtt kaja indokolatlan. Az ebédet nem szabad kihagyni. Hogy utána tudsz-e dolgozni, vagy elfekszel, az a megevett étel minőségétől függ. Ha lnehezülsz, elálmosodsz, akkor könnyebbet, kevesebbet kell enni. De enni kell. Száz éve (vagy több?) minden normális életmódtanácsadó azt harsogja, hogy egy nap 4-5 kisebb étkezés szükséges, hogy az anyagcserében ne legyenek látványos hullámvölgyek, hanem nagyjából egyenletes legyen. Ha ez megvan, akkor nincs az ebéd utáni kifekvés sem.

Reggelire a szendvics tökéletes. Tízóraira gyümölcsöt, tejterméket javasolnak, ebédre főtt ételt, húst, délutánra zöldséget, salátákat. A napi két étkezés kevés, főleg hogy ezek inkább drasztikusra sikerülnek (tehát hiába kevés, a hirtelen jött nagyobb mennyiségű kaja jobban terhel, mint a kisebb adagokra osztott többszöri étkezés).

2011. márc. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%

"mia jobb?


A hullámzó inzulinszint, vagy a kiegyensúléyozott..

Aztán gondolj bele, hogyan lehet ezt elérni, állandó rágással tápértétleen kajákkal amitől félóra múlva ismét éhes vagy (lezuhan a vércukrod), vagy tartalmas de ritka étkezésekkel.."


Pont fordítva tudod. A hullámzó, lezuhanó vércukrot épphogy a ritka, de nagyobb étkezéssel lehet elérni. Ez a lényege annak az életmódtanácsnak, miszerint a többszöri kis étkezések nem terhelik meg a cukrot és az anyagcserét. Nem kell egyfolytában enni, elég 3-4 óránként, ennyi nem elég ahhoz, hogy "zuhanjon" a cukor.


De szerintem a kérdezőnek megvan a magához való esze, és utananéz majd magának. Ő eldönti, mi a szimpatikusabb.

2011. márc. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%

Nova-9-nek igaza van!

Nekem sok bajom volt az ingadozó cukrommal, sokat ájuldoztam pl. A háziorvos és egy dietetikus összeállított nekem egy napi 5 étkezésből álló étrendet, ami teljesen megoldotta a cukorproblémáimat, sosem vagyok rosszul (ennek immáron 4 éve), ráadásul fogytam is. Ebéd után sose vagyok álmos, bár nem is eszem sokat és nehezeket sem.


Első voltam.

2011. márc. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
20%

ma 11:00


Szerintem meg semmi baja nem lesz az anyagcseréjének, mivel periodikusan be fog állni egy hét alatt kora reggelre a nagyWc-zés napi szinten ahogy kell, nem 2 meg 3 naponta ahogy az iylen fittness salátásoknál, akikből egy hét után még az orvos sem tudja kiütni Hiltivel a dugót..


A Kora reggeli főttkaja meg indokolt ha valaki előzőnap 4-kor vagy 6 kor vacsorázik

(este 6 után egyébként sem ajánlott)

Mivel előzőnap délután óta bőven eltelik 12 óra a két étkezés között.

2011. márc. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!