Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem vagyok igazán zöldség és...

Nem vagyok igazán zöldség és gyümölcs evő, a gyümölcstől a savam is állandóan felmegy, és még éhesebb is leszek, így hogyan diétázzak?

Figyelt kérdés
Most komolyan, mit tegyek, ha a paradicsomon, répán, almán, és banánon kívül nem vagyok annyira oda másért. Én hiába eszem pl. egy almát ha éhes vagyok, attól csak még éhesebb leszek, és annyira megfájdul a gyomrom, hogy rá kell ennem valamit, hogy csillapodjon. De így oda az egész....:-(
2011. okt. 26. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak zöldségből-gyümölcsből áll a diéta, amikor ezeket kell enni, majd eszel paradicsomot, répát, almát, banánt. Nem olyan vészes ez.
2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Hüvelyeseket se szereted? Bab, borsó, zöldbab esetleg? Savanyúságok? Savanyú ubi, cékla, káposzta, stb is jó.

Meg hát edd azokat amiket szeretsz, és kóstolgass újakat! Én pl. régen utáltam a brokkolit, mostanában meg már kezdem szeretni, ugyanez a padlizsánnal.

2011. okt. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Hát sajnos nem igazán, pedig nem vagyok válogatós, de valahogy nem ízlenek.

Amikor éhes vagyok, arra gondoltam, hogy egy jó kis szalámis kenyér helyett enném pl. a gyümölcsöt...kipróbáltam , de sajnos nem megy. Még éhesebb lettem, és megfájdult a gyomrom.

2011. okt. 26. 15:23
 4/16 anonim ***** válasza:
mi mindent kóstoltál már? szerintem ilyen esetben megéri kísérletezni.
2011. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
26%

Hüvelyesekbe a csajok is beletartoznak?

Azokat imádom... :)

2011. okt. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ezek a zoldsegek, amiket felsoroltal, nagyon jo lugositok pl. ez ezt kellene frisslenek elkesziteni pl. tehat s.repale, aztan egy felora elteltevel lehet szendvicset enni, amihez szinten tudsz fogyasztani zoldseget is.

A szendvicset is tobbfele keppen tudod elkesziteni, tehat jatszadozz egy kicsit, pl. fott tojast, tofut is teszel bele, vekony hagyma szeletet, kakukkfuvel izesited....kiserletezz!

2011. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha naponta 5x eszel, nehezen tudsz éhes lenni, mert k.b. 3 óránként eszel. A gyümölcs gyomorégést okoz, ha más élelmiszerekkel egyszerre fogyasztod. Nekem is ez volt, míg erről olvasva helyesen nem kezdtem táplálkozni. Én pl. 7-kor reggelizek, amiben mindig van teljeskiőrlésű gabona + valamilyen felvágott vagy kolbász, a tízóraim a gyümölcs, ebéd főtt kaja, uzsonna zöldségféle vagy gabona vagy gyümölcs és a vacsora a tejtermék. Én nem vagyok éhes és a napi kalóriabevitelem 1300 körül van, pedig régen, a fehér kenyeres időszakban folyton éhes voltam, főleg, amikor azt hittem nem szabad vacsorázni.
2011. okt. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

próbáltad már?

a piritóst (tk kenyér) túrókrémmel megkenni és rá karikázol almát

korpovit keksz mandarinnal

akármilyen gyümölcs joghurttla/kefírrel/túróval kikeverve

almával, barackkal töltött csirkemell

savanyúságok(cékla, skáposzta, csalamádé, ubisali,)

répás-almás-céklás saláta

gyümölcslevesek, mártások

főzelékek

gyümölcslevek, turmixok

próbáld ki finamak

2011. okt. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
De sok jó ötletet kaptam, köszönöm szépen mindenkinek!
2011. okt. 26. 20:18
 10/16 Jagello ***** válasza:
A diéta nem attól diéta,hogy valaki gyümölcsöt eszik. Pláne a banán átlagosan 2-szer annyi kalóriát tartalmaz,mint más gyümölcsök, tehát diéta során nem alkalmazandó. Továbbá a diétás étrendnek szénhidrát és zsírszegénynek kell lennie, ellenben megfelelő mértékű fehérjét, testsúly-kilogrammonként 2g fehérjét kell tartalmaznia. A jól megválasztott szénhidrát források, melyek nem a cukrok alatt értendő, hanem például teljes kiőrlésű termékek, barna rizs( a fehér se rossz megoldás), a jól ismert zabpehely. Ha diéta során nem fogyasztasz megfelelő mennyiségű fehérjét és nem mozogsz hozzá, akkor " löttyedt" leszel, mivel a test az izomzatot fogja energiaként felhasználni. A telített és telítetlen zsírsavakra is oda kell figyelni, azonban sokat egyikből sem szabad bevinni, azonban a nélkülözése is káros. Visszatérve a gyümölcs és zöldségek fontosak a rosttartalmuk miatt és a vitamin-ásványi anyagok bevitele szempontjából. Bár senki nem fog annyi gyümölcsöt megenni, ami megfelelő vitamint tartalmaz, de valamelyest segít azon. A szénhidrát bevitel nem haladhatja meg a fehérjebeviteledet diéta során, ha tényleg sikeres akarsz lenni. Persze ehhez nem kell éhezni, hiszen gondoljunk csak bele, hogy minőségi fehérje forrásként fogyaszthatsz sovány húsokat, melyektől ki ne tudna jól lakni, főleg,hogy bár nem tudom,hogy hány kiló vagy , de mondjuk 80kg-s ként ugye szükséged van 160 gramm fehérjére és ha ezt mind szilárd táplálékból szeretnéd bevinni, akkor ehhez meg kell, hogy egyél napi 600 gramm sovány húst , melyet illő lenne elosztani 4-5 részre a hasznosulás szempontjából. Persze javasolnám a fehérje kiegészítőt, a könnyebb bevitel érdekében. Egy ember egy havi ilyen jellegű étkezése kb 35 ezer forint. Van akinek ez sok, de van aki ezt így is elkölti, csak nem megfelelő ételekre. Nagyvonalakban leírtam a diéta lényegét, ha ez után kérdésed lenne írj nyugodtan. Üdv
2012. márc. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!