Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Norbi liszt helyett, ami ugye...

Norbi liszt helyett, ami ugye nagyon drága, milyen lisztet használjak? Van amivel kicserélhető?

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag van valami "zsírégetőnek" nevezett lisztkeverék, amit szintén jó drágán árulnak, de az valami keverék (meg kéne szerezni a receptet), liszt, korpa, ilyesmi.


A Norbi liszttel kapcsolatban (én is Norbizom!) én azt gondolom, hogy felesleges költeni rá. Amikor kitalálta az Update-et, az első könyvében világosan leírta (nekem az van meg), hogy jó a tk. liszt, mert attól, hogy kis részben (10%) alkotja a kaját (pl. rántott hús), attól az még U1-es marad. És hogy jó a 20%-os tejföl és a 2,8-as tej.

Aztán gondolom, rájött, hogy ez mekkora biznisz, és egyből lett Norbi tejföl meg update liszt meg light tej.

Nekem ez nem annyira hihető. Én a régi módszerrel, régi kódokkal lefogytam, pedig annyiból nem is tartottam be, hogy édesítőt nem használtam (helyette gyüm.cukor vagy méz), persze nagyon mérsékelten.

Nem hiszek a fogyókóra alatti süteményzabálásban, bármiből csinálod és megeszel egy tepsivel, mert update - hízlalni fog.

Ha viszont havonta egyszer megeszel egy szelet (ne adj Isten, 2 szelet) normális tortát valakinek a szülinapján, attól nem lesz semmi bajod.

2011. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Már megbocsáss ,de ne röhögtesd ki magad,hogy milyen lisztet használjak,ha le akarok fogyni.

Tök mindegy.Az a lényeg,hogy bármelyiket is veszed,a lehető legkevesebb jusson el belőle a szádig. És ugyanez igaz a cukorra is ,stb.

2011. márc. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezen mi olyan nevetséges? Ha valaki egészségesen akar élni akkor zárja ki teljesen a lisztet és a cukrot? szerintem nem? Ha vannak alternatívák és ha már eljut a számig az a bizonyos étel akkor miért ne lehetne egészségesebb???
2011. márc. 7. 10:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Zabliszt:) Bizonyos receptekben zabkorpa.

Én liszt nélkül, édesítővel sütöttem zabkorpás-(natúr)kakaós muffint és mégis fincsi:)

Húsokat is lehet zabkorpával "panírozni", szerintem nagyon hasonlít az íze az eredetihez (csak még jobb:)

Főzelékbe is lehet a rántás zabkorpával:)

És még ezer meg ezer lehetőség (akár smarni is):)

És sokkal olcsóbb egy zacskó zabkorpa mint a Norbi liszt. Bár szerintem egyszer veszek egy csomaggal majd, mert kíváncsi vagyok rá:))

2011. márc. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


A zablisztben, zabkorpában is ugyanannyi a kalória. Egészségesebb lesz, kevésbé hízlaló nem.

2011. márc. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Sőt, még több is benne a kalória kicsivel (nagyságrendi különbség persze nincs).

Liszt 339, tk. liszt 363, zabliszt 393, zabkorpa 313, rozsliszt 314, tk. rozsliszt 324, kukoricaliszt 334 kcal/100g.

A zablisztben van a legtöbb kalória...

Első voltam.

2011. márc. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
mi a helyzet a tönkölybúza liszttel?
2011. márc. 7. 11:21
 8/10 Strigi ***** válasza:
A legolcsóbb búzalisztet egyed, de keveset, és sportolj eleget. Meglátod, egészségesebb leszel, mintha otthon ülnél és egész nap Norbi-lisztet ennél. :)
2011. márc. 7. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tönkölybúzaliszt 309 kcal/100g

Kevesebb, mint a zab, de tul.képpen tök mindegy. Ezt sem lehet mértéktelenül enni.

Napi 1 szelet reggelire - mindegy miből, csak ne finomított legyen. Ha habarást, rántást csinálsz, valami tk-t válassz, mindegy, melyiket, csak kevés legyen.

Miden más kerülendő.


A finomított verzió 2 okból kerülendő: nincs benne semmi hasznos, ha meg már megeszed, legalább legyen érdemes megenni. A másik meg, hogy hirtelen vércukoringadozást okoz, ettől hamar megéhezel.

2011. márc. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lényeg végülis az, hogy egyik lisztből készült ételből sem lehet bezabálni :P

Valószínűleg a Norbi lisztes cuccokból sem.

2011. márc. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!