Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha a fehérje nem tud zsírrá...

Ha a fehérje nem tud zsírrá alakulni akkor hova tűnik a felesleges bevitel?

Figyelt kérdés
Egyszerűen eltávozik a széklettel? Vagy én ezt nem értem. Persze tudom, hogy nem lehet korlátlan mennyiségben enni, hiszen nem nagyon van olyan étel ami csak fehérjét tartalmazna, de akkor is érdekelne...
2011. márc. 10. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Minden élelmiszert a szervezet alapanyagaira bont és utána ebböl épiti fel a saját anyagait: fehérjét, cukrot, zsirt, amire éppen szüksége van a szervezetének. Ami felesleg, azt raktározza cukor vagy zsir formájában. Olyan nincs, hogy fehérjéböl nem tud cukrot vagy zsirt késziteni, csak a fehérjék elöállitásához szükséges fehérje (is).
2011. márc. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Krisz85 ***** válasza:

Nos, a fehérje.


1g fehérje = 4 kcal energiának felel meg, alapesetben minimálisan legalább napi 1,5 g / tskg-t be kéne vinni, tehát egy 50 kilós vékony nőnek is illenék olyan 80 g ot naponta, és ez az alsó határ.


A legkevésbé a fehérjét raktározza a szervezet zsírként, inzulinreakciót sem nagyon okoz, kisebbet mint a szénhidrátok. Ha sokat viszel be, akkor a többletet kivizeled, (ha keveset iszol naponta láthatod, hogy a méreganyagoktól függetlenül erősen sárga a vizeleted, ezért kell mindig úgy inni hogy fehér legyen a vizelet, akkor jó a hidratáltság).


Az izmoknak elengedhetetlen építőkövei a fehérjék, hormonálisan is szükség van rájuk, akárcsak a szénhidrátokra, és zsírokra, illetve a mikrotápanyagokra, azaz a vitaminokra, ásványi sókra. üdv

2011. márc. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2011. márc. 11. 06:55
 4/8 A kérdező kommentje:
És esetleg tudnátok mondani kaja típust + mennyiséget, ami ezt fedezi? Csak mert kb. én minden nap eszem csirkemellet, mozzarella sajtot, sovány túrót, sovány joghurtot, főtt tojást és alig eszem szénhidrátot....viszont garantáltan jól csinálom, mert amióta ez az étrendem (többi mint két hete) egyszer sem bűnöztem! Nem hiányzik csoki, péksüti, semmi. Amikor meg nem ettem ennyi fehérjét és ráadásul koplaltam is kb. minden 3. napom hatalmas zabálással végződött. De lehet hogy most meg túl sok fehérjét eszem?
2011. márc. 11. 12:00
 5/8 Krisz85 ***** válasza:

Szerintem, (már válaszoltam ide neked), ez egyéni tolerancia függvénye, de van az a mennyiség, ami egyrészt nem épül be, vagyis nem hasznosul és már kivizeled, tehát csak pénzkidobás, sajnos az izmok fehérjefelvevő képessége korlátolt, a szénhidráté meg még inkább, de az fejleszthető.

Ami eszel azok nagyon jók, csak így tovább!! Arra vigyázz, hogy ne nullázd le totál a szénhidrátot, pláne ha rendszeresen sportolsz, mert túl is diétázhatod magad, és akkor nagyon nagy az esélye egyrészt a túledzésnek, másrészt annak, hogy fizikálisan sem fogod úgy bírni az edzést. A vitaminokról se feledkezz meg!! És vigyél be zsírt is, az össz. kalóriabevitelednek a 20%-a legyen napi szinten zsírból, főleg esszenciális zsírból (lenmagolaj).1g zsí =9 kcal


Sok sikert!

2011. márc. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi ismét a választ! :)

Még arra lennék kíváncsi, hogy a túledzés pontosan mit takar? Ezt még így nem hallottam.

2011. márc. 11. 23:43
 7/8 Krisz85 ***** válasza:

túledzés alatt azt értjük, amikor a szervezet, és főleg idegrendszerileg már nem bírja a terhelést elviselni, ennek több fokozata és fajtája van, van a paraszimpatikus túledzés, és a szimpatikus túledzés is, tünetek:


-étvágytalanság,

-levertség,

-álmosság,

-magas terhelési és nyugalmi pulzus,

-koncentrációzavar,

-kimerültség,


ÖSszegezve túlképpen, amikor nem pihened ki az edzést, akkor a következő edzésnek nem lesz fejlesztő és szintentartó hatása sem, hanem inkább leépítő hatása lesz, legyen izomépítés, teljesítménynövelés, vagy fogyás a cél, keress rá a szuperkompenzáció kifejezésre google-ban.!!


Ezért nem értem, amikor valaki itt intervall edzésekkel jön, ami szép is jó is, de edzetlen egyénnél káros következményekkel jár, és túledzéshez vezet, aminek következtében túlképp. abba fogja hagyni az illető a mozgást, mert sokmindenhez lesz kedve, csak mozgáshoz nem.

Tehát erre illik figyelni!

2011. márc. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem. Azt hiszem ezzel nekem is vigyáznom kell, elég sokat tornázok, sportolok. Minden nap valami mást csinálok, hogy ne szokjon hozzá a szervezetem, ma pl. futni megyek majd.

Nagyon-nagyon hálás vagyok a segítségedért, de sajnos csak egy kis zöld kezecskével tudom meghálálni. :)

2011. márc. 12. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!