Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen ételekkel vihetnék be...

Milyen ételekkel vihetnék be fehérjét?

Figyelt kérdés

A húson/ halon kívül nem jut más eszembe.

A tej jó?


2011. márc. 14. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

a tejben sok a kalória, 1 liter pl 600kcal:D

tojás, túró.

2011. márc. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

a kcal most nem számít, és is tudom mennyi van benne. Csak fehérje szempontjából kérdezem.

Mert nem mindegy, hogy a kcal-t fehérjével, vagy zsírral és szénhidráttal viszem be.

2011. márc. 14. 22:44
 3/10 Gyakor ***** válasza:
Szárnyas húsok, hal, egyéb húsok, túró, tojás, szója,tofu de kisebb arányban még hüvelyesekben (pl bab) is található. A tejről röviden legyen elég annyi hogy nem jó fehérjebevitelre.
2011. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
tejben alig van fehérje, a legtöbb a sovány húsokban, halakban, tojásban, túróban van.
2011. márc. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

De ha a tej nem jó fehérjebevitelre, akkor a túró miért jó?

Mert sűrítettebb? De annak sincs túl sok értelme.


De lehet én vagyok a tudatlan.

2011. márc. 14. 22:55
 6/10 Gyakor ***** válasza:
Ja és mivel diéta rovatba írtad gondolom fogyni akarsz, szóval ha lehet mellőzd a gyümölcsöket. Tudom most jönnek majd hogy " hőőő abban van a vitamin" stb... de többet árt mint használ. Vegyél multivitamint és kész. PErsze rostbevitel kell, ezt zöldségbevitelből nyugodtan megteheted, zöldségeket lehet enni bőven. Ja és a mozgás is legyen meg!!
2011. márc. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Gyakor ***** válasza:

1.Azt mondják a hozzáértők hogy a tej a feldolgozás során elveszti a rossz tulajdonságait, %-os arányban epdig a fehérjetartalma nagyobb lesz. A legnagyobb részét a kazein teszi ki, ami egy lassan felszívódó fehérje, éppen ezért este, lefekvés előtt ajánlott enni, hogy éjjel ne szenvedjen olyan nagy fehérje hiányt a szervezet.

2.Meg hát ugye manapság a boltok polcain nem igazán látni igazi tejet.

Ha bővebben érdekel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2011. márc. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

utolsó, köszi.


22:58-as: miért ártana a gyümölcs. Csak mert fruktóz van benne? Nem hinném, hogy egy egészséges diéta alapját képezi a teljes cukorbevitel elhagyása. A fruktóz meg még a "jó" cukrok közé tartozik is.

Amúgy csak formásítani szeretnék, mással nincs problémám, többek között ezért csak a fehérje iránt érdeklődök.


És köszönöm mindenkinek aki válaszolt, de kérem maradjunk a témánál, mert nem véletlenül ezt kérdeztem meg, nem pedig, hogy hány kcal van ebben, és ebben, meg stb..

2011. márc. 15. 10:51
 9/10 Gyakor ***** válasza:

"Nem hinném, hogy egy egészséges diéta alapját képezi a teljes cukorbevitel elhagyása."

Pedig de.

Reggeli mellé vagy edzés előtt/után még nem gáz,mert akkor a szervezet alapból igényli a gyors felszívódású szénhidrátokat, de egyébként kerülendő. Ugyanígy a cukros üdítőitalok, sütik csokik stb..

2011. márc. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát gratulálok annak, aki egész életében nem eszik semmiféle cukorfélét
2011. márc. 15. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!