Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát csökkentés hagyomán...

Szénhidrát csökkentés hagyományos ételekkel?

Figyelt kérdés
Lehet úgy is fogyózni hogy fehér kenyerek és lisztet használok csak fele annyit mint eddig?Mert azt tudok enni ami itthon van és nem akarok külön főzni.Persze a cukrot édesítőre cserélem.
2011. febr. 1. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Amennyiben nincs más megoldás ez is jobb a semmitevésnél
2011. febr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja és sok fehérjét eszem hal,csirke,pulyka,és sovány tejtermékek.
2011. febr. 1. 12:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyanez a helyzet, igaz, én nem konkrétan fogyózom, hanem cukor-diétán vagyok, ráadásul kismama, így aztán hogy őszinte legyek, anyagilag se tehetem meg, hogy külön főzőcskézzek a páromnak és pluszban magamnak.

A fehér lisztet én sem hagytam teljesen el, de leginkább azért, mert a teljes kiőrlésűvel abszolut másak a kaják, rántást pl. el nem tudom vele képzelni, legalábbis, hogy abból aztán egyek is.Igaz, csak a főzelékekbe teszek, a leveseket nem rántom soha, a bablevest se.

Kenyerek közül a Dexit és az Abonettet eszem, mert a Ch-mennyiség miatt ezeket jobban be tudom illeszteni a diétámba, de ha pl. csak zsemle van itthon, akkor zsemlét eszek, az előírás szerinti adagot.

2011. febr. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

*rántást pl. el nem tudom vele képzelni


Nem elképzelni kell, hanem kipróbálni. :) A különbség csak annyi, hogy kb. dupla idő alatt készül el a rántás, és főzni is tovább kell utána a lében. Pl. rántott leves fehér lisztből kb. 15 perc, tk-ből 20-25 perc mire megfő. Ugyanígy a habarásnál is, fehér lisztes habarást kb. 2 percig forralom, a tk-t kb. 5-6 percig, amikor már nincs lisztíze, akkor jó. Ízben nincs különbség.

Anyukám mindig fújol a tk. lisztre, nem is hajlandó kipróbálni sem. Csináltam tökfőzeléket és vittem neki, megette az egészet, és áradozott milyen finom volt. Tk. liszttel csináltam. :)

2011. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak: köszi a beszámolódat, de a lencse-és babfőzeléken kívül gyakorlatilag semmit se szoktam főzelékek közül készíteni, ezeknél még a fehér liszthez se tudok tartani, nemhogy a teljes kiőrlésűhöz.Ch-ban egyébként nincs sok eltérés a kétfajta liszt között, csak a felszívódási idő és az élettani hatás más.
2011. febr. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!