Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért akar minden fiatal lány...

Miért akar minden fiatal lány csontsoványra fogyni, olyan nagy élvezet fogyókúrázni?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezem, hogy tisztelet a kivételnek, nem azoknak szól a kérdésem, akikre ezek nem igazak.

Olvasgattam ezt a kategóriát, és eléggé sokkolt. 14-16 éves lányoknak az a legnagyobb gondjuk, hogy 170 cm-hez ne 55, hanem 50 kilósak legyenek. És inkább sanyargatják magukat, kalóriákat számolnak, nem élvezetből mozognak, csak arra tudnak gondolni hogy még tornázom 10 percet, mert akkor kezdődik a zsírégetés. Aztán persze hogy jón a nagy bezabálás, ha hetekig nem eszel semmi édességet, amit korábban naponta.

Szóval miért akar mindenki sovány lenni? És miért a súlyt nézik? Mintha az lenne a lényeg, hogy 50 kilót mutasson a mérleg, nem az, hogy élvezettel nézhessek tükörbe.

A drasztikus fogyókúrák, hosszú távon alacsony kalóriabevitel nem jó ilyen fiatalon. (Kivétel természetesen akiken komoly súlyfelesleg van, nem nekik szól a kérdés.)

Miért nem lehet csak egészséges táplálkozással és élvezetes mozgással megoldani, ha nem vagy teljesen elégedett a testeddel? Lehet hogy izmosodsz picit, szép formás leszel, érdemes lenne kipróbálni. Inkább táplálkozz egészségesen egész életedben, mint egy ideig keveset egyél (mondjuk egészségesen), de utána visszatérj a régi életmódodhoz, esetleg óriási bűntudatot érezni, ha megeszel nyáron egy fagyit. Egy egészsége, normál testsúlyú fiatal igazan megengedhet magának néha egy fagyit a barátokkal, nem kell a kamaszéveket kalóriaszámolgatással tölteni!

Még egyszer mondom, hogy nem azoknak szól, akik komoly súlyfelesleggel küzdenek - vagyis persze válaszolhatnak nyugodtan, de nem nekik szól a kirohanásom.


2011. márc. 17. 20:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

A gondok a következők:

- Pocsék a testnevelésoktatás Magyarországon. A heti öt tesióra ilyen morál és szigorúság mellet majd az is megutálja a mozgást, aki sportolni akart volna. Azaz nem négyütemű fekvőtámasz kellene, hanem pl. labdajátékok, nagyobb odafigyelés a gyengébb tanulókra, nagyobb szabadság, stb.

- Sokan nem is tudják, hogyan kell egészségesen táplálkozni. Én erre egységes oktatásrendszerben 5-6. osztályban egészségtan órán oktatnám a gyerekeket. De a mai nem egységes rendszerben ez kivitelezhetetlen lenne, a sok hülyeség, amit összehordtak még biológiaórán is, hogy már 13-15 évesen fogtam a fejem.

2011. márc. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a média a hibás.Azt sulykolják a nőkbe,hogy ha van rajtad két kiló felesleg,már selejt vagy.A kislányokra ez hatványozottan igaz.

Én tizenévesen negyven kiló voltam a 156 centimhez,de heti négyszer volt edzésem.Amint abbahagytam 50 fölé mentem.Nem érdekelt,és a páromat sem,ő azt szereti,hogy van mit fogyni,sőt.Szülés után most 50 vagyok,és rámszólt,hogy elég,pedig nem teszek érte.

2011. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már én is elgondolkoztam:-) Olvasgattam a kérdéseket, és a válaszokat. Leginkább a képes kérdések az érdekesek, mert a képek nagy részén nem hogy kövér, duci lányok láthatók, hanem inkább vékonyak, kisfiusak. A válaszolók pedig még 5 kiló fogyást javasolnak, az átlagos testalkatúaknak pedig 8 kilót, aki egy kicsit teltebb annak 15 kilót. Szerintem a komentezők és kérdezők többsége 18 alatti lány, és ezért vannak érdekes elképzeléseik a "jó csaj" fogalmáról. Ha belinkelnének képeket pl. Jennifer Lopezről tuti mindenki lemolettezné leducizná, írnák, hogy" van rajtad jó pár kiló plusz" meg, hogy "formátlan vagy, sportolj" Nem értem én ezt...


Mielőtt megkapnám, hogy irigy duci csaj vagyok, elmondom hogy nem csaj vagyok, meg nem is duci.

2011. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szóloknak, + hozzájárulnak ezek:

1. Versengés & akaraterő. Amikor fogyóztam olyan jó volt - igen, nézz hülyének, de néha jól esett - NEMet mondani arra a fagyira, arra a mekis burgerre, arra a csokira, mert a 76-78 kgos osztálytársam mellettem ette a csokiját, burgerét... és csak azt láttam ahogy a kövér ujjaival magába tömte azt az egészségtelen valamit, és elfogott a borzalom... és BOLDOG voltam hogy én igenis, meg bírtam állni, azt hogy megegyem azt a csokit/burgert, ő meg nem bírta. És az akaratgyengesége miatt néz ki úgy, nekem meg van akaratom lefogyni (és sikerült is, azóta is tartom :) )

2. A kamaszok tényleg versengést csinálnak ebből. Ki bír többet fogyni X idő alatt.

2011. márc. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

21:25-tel egyetértek 100%-ig!!! Hasonlók játszódnak le bennem is. Én is diétázok, éppen csak 19 leszek. 173 centihez 65 kg társul (amiben benne van nem kevés izom már) Nekem mindegy hány kg-t mutat a mérleg, a lényeg hogy majd elégedetten nézhessek a tükörbe. És nem számolgatom a kalóriákat, csak igyekszem egészségesen élni és mozogni amennyit lehet. :) Egyedül a szénhidrátmennyiségre figyelek oda, hogy egy bizonyos mennyiséget ne lépjen túl.

Próbálok mindenkit téríteni és szánakozva gondolok azokra akik lapátolják magukba a sok cukrot és lisztet mert ez nekik jó... eszükbe sem jut hogy lehetne egészségesebbel pótolni.

Egyébként szerintem 95% a média és az általa sulykolt kép az oka, hogy a 14 körüli lányok mind fogyasztják magukat. Még a duciknak való ruhákat is legfeljebb 36-os méretű modelleken mutatják be...

2011. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ismerős a helyzet, nekem van ismerősöm, aki (nem tudom pontosan) max 45 kiló lehet a 160 centiéhez, persze löttyedt. és fogadást köt a barátnőjével, hogy ki bírja ki kevesebb kajával egy nap, a nyeremény pedig egy mekis menü (!!!!) csak kicsit ellentmondásos egyébként... kérdezem, hogy ennek mi értelme van, és erre azt mondja, "mert hájas disznó vagyok". ja, megjegyzem, 22 éves a csaj -.-" és h ne szóljak bele, mert ez nekik így jó, fogyókúrás program. a másik lánynak lenne miből fogynia, de szegény követi vakon a barátnőjét a koplalásban, és nem tűnik fel neki, hogy nem fogy...

ja, és szerintem azért a méretezés is tehet róla: pont valamelyik kérdésnél beszéltük, egy kínai boltban biztos, hogy kell az XL-es, sőt néha XXL-es méret is, vagy a 33-as. régebben 29-es nadrágot hordtam, azóta nem híztam, nem fogytam semmit. nemrég bementem a zara-ba (leértékelés:) és hopp, feljött rám egy M-es nadrág. én voltam a legjobban meglepve :D megvettem, hordom egy hete, kitágult, lötyög :D

+ még valami: 14-15 éves koromban engem is elkapott ez a láz, de szerencsére nem volt elég akaraterőm h tönkretegyem magam koplalással. minden barátnőm 160/50-es volt, egy darabig én is, de aztán hirtelen 175 cm lettem, nőiesedtem, és meglett a 62-63 kiló. amikor ilyenekről beszélgettünk, mindig elszégyelltem magam a lányok előtt, hogy én 13 kg-val több vagyok náluk, és ha lett volna hozzá akaraterőm, biztosan addig sanyargatom magam, amíg nincs meg az 50 :S

de eltelt 6 év, teszek a médiára, és jól érzem magam 175/64-el... úgyse az a lényeg. hanem a heti 6 edzés, meg a versenyek, amiket élvezetből csinálok, és az egészséges életmód, meg a tükör ;)

2011. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat jó látni hogy vannak még akik hasonlóan gondolkoznak.
2011. márc. 18. 16:38
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Tökéletesen egyetértek a kérdezővel, és minden válaszolóval.

Hozzátenném: még az is baj, hogy kevés a házi feladat, és úgy tűnik nincs hobbijuk ezeknek a gyerekeknek. Mert azért nem minden tini ilyen. Akinek kiegyensúlyozott az élete, van hobbija, vagy sportol, annak eszébe se jut ilyesmi.

a többit nem értem, mit csinálnak suli után?

Beállnak a tükör elé, és estig forognak előtte?

Egy kis házimunka se ártana meg nekik :)))

2011. márc. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 ssup ***** válasza:
Általónosítás, általánosítás hátán :)
2011. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat.

ssup: Igen, itt erre a kategóriára gondoltam főleg, nyilván nem ilyen minden lány, mint írtam, tisztelet a kivételnek. Esetleg bővebb választ, véleményt tudnál adni a témáról?

2011. márc. 18. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!